Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinek van szüksége vallásra?

Kinek van szüksége vallásra?

Figyelt kérdés
2019. aug. 17. 16:39
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
54%
Akinek nincs, vagy még nem alakult ki saját elképzelése az vallásokban, vagy egyéb teóriákban hisz....Talán sejthető, bármit is hiszel, nem igaz, a föld csak egy porszem a világmindenség “oceánján” amiről szinte semmit nem tudunk!!
2019. aug. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Victor C. ***** válasza:
Mindenkinek. Pontosabban, mindenkinek VAN egy ideológiája. Minden vallás egy ideológia. Más szavakkal az ideológia egy hitrendszer/életvitel. Egy ideológia/hitrendszer tartalmazhat egy túlvilági mindenható lényt, vagy nem. Lényegtelen.
2019. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Vikuci79 válasza:

Hát szerintem alapvető kérdés, hogy milyen "szabályok"-hoz igazodunk.

És szükséges is valamilyen rend, mert annyi ember van a földön, hogy valamihez igazodni érdemes, nem is tudom mi lenne, ha mindenki azt csinálna amit akarna.

Próbál az ember szerintem rendet tartani az emberiségben, pl. a vallással. És más szabályokkal. De még így is gyakran előfordul "rendetlenség".

Amit sokszor szerintem maga az ember sem tud, hogy miért jön létre.

Egyetértek a felsorolással is, miszerint valakinek szüksége van kész erkölcsi szabályrendszerre, valakinek reményvesztett helyzetben a segítő létének tudatára stb....


Én sem tudom a teljes választ.

2019. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
A komcsi érában nagyon sok "pártvezér" megkereszteltette a gyermekeit, olykor másik település templomában, titokban. Miért volt erre szüksége?? Hiszen ők tagadták még a emberi lélek létezését is.....
2019. aug. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mivel kérdést tettél fel, ezért nem vagy mindent tudó. Keresed a válaszokat a miértekre, pedig az összes választ pont ott fogod megtalálni, amit annyira el akarsz temetni magadban.
2019. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
A lélekben gazdagoknak és alázatosoknak, mert ők öröklik a Földet!
2019. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 icyater válasza:

Elnezve a mai tarsadalmat: mindenkinek. A mai embernek annyit jelent a vallas, hogy templom, meg papok. Pedig ez annal sokkal tobb.

A vallas volt az, ami az embereket osszehozta es megadta azt, ami az embernek az alap szukseglete, hogy tartozzon valamihez, vagy valakikhez. Egy csoporthoz vagy törzshöz. Megvoltak a szabalyok, amit mindenki kovetett. Tudtak az emberek, hogy mi a rossz es mi a jo. Ha baj volt ott volt a kozosseg, akihez fordulhatott. Ettol az emberek kiegyensulyozottabbak voltak. Volt osszetartas es kiallas egymasert. Biztak egymasban az emberek, mert tudtak, hogy a masik is ugyan azt az eszmerendszert koveti.

Ha nem hiszel a szavaimnak csak nezz korul azoknal a nepeknel, ahol meg van vallas.

2019. aug. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 kybele válasza:
Az érzelmileg gyenge embereknek.
2019. aug. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A vallások azért jöttek nagyjából létre, hogy az életünk megválaszolatlan kérdéseire választ adjanak. Jelentőségük ezért egyaránt vitatható (nem létezik ilyen, hülyeség, stb.) illetve elfogadható, hiszen tapasztalati úton még, egyelőre, vagy tán soha nem bizonyítható kérdésekre adnak választ. (halál utáni élet, stb.)


Ezért lehet azt mondani, hogy vallásra mindenkinek szüksége van, mert az magyarázza saját maga számára az életet. Az ateizmus ugyanúgy egy vallás, mint a kereszténység. Azzal, hogy azt állítod 'nincs Isten' hitet teszel valami mellett, amit sem bizonyítani, sem cáfolni nem tudsz. Nem különbözöl ebben egyetlen egy vallásos embertől sem.

2019. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az ateizmus NEM vallás!

A "válasza" pedig erre az, hogy NEM TUDJUK.

Ez aztán tényleg nem vallás.

Felnőtt ember képes vallás nélkül is élni, és elfogadja, hogy nem tud mindent. De még a legjobb barátja SEM tud mindent.

2019. aug. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!