Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten komolyan gondolta, hogy...

Isten komolyan gondolta, hogy úgy akarja bizonyítani a létezését, hogy rá küldd az ateiatákra egy rakás vallási fanatikust?

Figyelt kérdés

"Fogadd be a szívedbe Jézust, térj meg! - mondják a hívők.


Tényleg ez lenne Isten módszere, hogy meggyőzzön a létezéséről?


Többet vártam... Úgy látszik, Istennek sem erőssége a dolgok bizonyítása.


Komolyan elgondolkodik azon az ember, hogy ki lehet a "fő isten", mert hogy a mi univerzumink istene (ha létezik), meglehetősen naiv. Az meg kizárt, hogy minden tőle eredjen.


2019. aug. 27. 17:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"nem vágyik elismerésre"

Khm... a keresztények istene másra sem vágyik, CSAK elismerésre.

Olvasgasd csak a Bibliát!

2019. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Anahystor ***** válasza:

Khmmm...


Nem probléma, lévén nem is létezik/létezhet!


Ilyen élhetetlen istenség képtelen lenne örökkélenni!

Persze mivel csak költői túlzás, így minden belefér.

2019. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

"De egy TÖKÉLETES entitásnak erre semmi szüksége sincs.


Neki már nincs hova fejlődni, nem keresi az önkifejezést, nem vágyik elismerésre."


Pontosan. Ezért tökéletes a szeretetben, hisz semmiféle önzés nincs benne, neki ebben nincs semmi deal. Minden kegy, amit nekünk adott, egyedül a mi boldogulásunkért adta, és nem azért, mert abból neki haszna volna.

2019. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Titus Pullo: nem tudni, hol élsz te.

Gyakorlatilag az egész Biblia az isten KÖTELEZŐ és ROPPANT FONTOS dicsőítéséről beszél.

2019. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Akkor nem értetted meg.


Isten dicsőítése sosem Istenért történik. Nincs olyan, hogyha nem dicsőítik őt, akkor ő ezért hátrányba kerülne. Ő nem függ semmilyen módon senkitől és semmitől, és nem szorong attól, hogy bármiben alulmarad, nem kell kompenzálnia.


Isten dicsőítése arra szolgál, hogy az ember felismerje a helyzetét, szerepét, és önnön korlátait. Mikor Istent dicsőítjük, egyrészt tudatosítjuk, hogy amit magunk érdemének tulajdonítunk, mennyi mindenben nem rajtunk múlik. Ugyanakkor segít azt is felismerni, hogy mindamellett mennyi lehetőségünk van teljesebb életet élni, és méltányolni azt, ami megadatott. Hogy megéri küzdeni.

2019. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
Istennek nem kell a létezését bizonyítania, mert a teremtett világ tanúskodik arról, hogy Ő létezik.
2019. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Anahystor ***** válasza:
100%

Valóban?


Földrengés, cunami, tornádó, ebola, pestis, rákos gyerekek, éhínség, aszály ...


Ha létezne, milyen lenne az az isten, ami mindezeket megteremti????



Én szégyenkeznék a híveként!

2019. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Anahystor ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor segít azt is felismerni, hogy mindamellett mennyi lehetőségünk van teljesebb életet élni..."


Ezt meséld el az éhen haló afrikai gyerekeknek!!!!!


Néha nézz fel a Bibliából és vedd szemügyre a VALÓ világot!

2019. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

„Földrengés, cunami, tornádó, ebola, pestis, rákos gyerekek, éhínség, aszály ...


Ha létezne, milyen lenne az az isten, ami mindezeket megteremti????


Én szégyenkeznék a híveként!”


Ha hívő lennél, nem szégyenkeznél, éppen attól hívő valaki, hogy nem hibáztatja Istent.


Szóval ne legyenek természeti csapások. Értem. És ez hogyan is működne? És nem azon a szinten, hogy hát mindenható, oldja meg. Te vagy, aki vádolsz, szóval légy szíves írd le, pontosan hogyan is működne. A fizikai alaptörvényektől, ami leírja a világ működését. És Isten nem korrigálhatja folyton, mert akkor minek a természeti törvények, ha úgysem érvényesülnek. Tehát ezt fejtsd ki, milyennek kell lennie egy ilyen világnak.


„Ezt meséld el az éhen haló afrikai gyerekeknek!!!!!


Néha nézz fel a Bibliából és vedd szemügyre a VALÓ világot!”


Semmit nem tudsz rólam. Azt hiszed, nem tudom, mi a nyomor, az éhezés, a kétségbeesés? Gondolod, hogy letagadom ezek létét csak azért, mert nem fér bele egy szerető Isten elképzelésébe, ezért feláldozom a racionalitást a hit oltárán, és nem veszek tudomást a valóságról?


Azt mondd meg, ha szerinted ez nem fér össze, hogyan voltak vértanúk, akik a legszörnyűbb kínok és megaláztatások közepette sem tagadták meg a hitük. Adj nekem egy választ, hogy szerinted ők hogyan egyeztették össze adott szörnyűséges helyzetüket a mindenható és szerető Istennel. Ostobák lettek volna? Nem, az ostobák nem gondolnak ennyit, mivel nem gondolkodnak hosszú távon, ezért pillanatnyi érdekük mentén döntenek. Ők ugyanabból a felállásból indultak ki, mint te, hogy van egy hatalmas és jóságos Isten, aki megmenthetné őket a szenvedéstől. Tehát, mi volt az, ami miatt egészen más következtetést vontak le, mint te? Bízom a racionalitásod igényességében, és nem bocsátkozol trivialitásokba, mint hogy híján lettek volna a józan belátásnak. Nem egy vértanú művelt és értelmes ember volt. Senki nem vállal kínhalált könnyelműségből, ha csak nincs rá nagyon alapos oka.

2019. aug. 31. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Anahystor ***** válasza:

Kedves Titus Pullo!



"Ha hívő lennél, nem szégyenkeznél, éppen attól hívő valaki, hogy nem hibáztatja Istent."


De nem vagyok hívő, így nyugodtan megteszem, bár ez nem HIBÁZTATÁS, mivel akkor hinnem kellene a létezésében, hogy bűnösnek titulálhassam!

Ezzel szemben én csupán a hívők fanatikus vakhitét ("...éppen attól hívő valaki, hogy nem hibáztatja Istent...") teszem pellengérre, és mutatok rá azokra a hibákra, amiket észre sem vesznek vagy amikről szánt szándékkal nem vesznek tudomást!


------


"Szóval ne legyenek természeti csapások. Értem. És ez hogyan is működne?"



Röviden: mint a "Paradicsom" és nem a kerti, hanem az amit (elvileg) Isten teremtett. Ott ugye nem voltak ezek a szörnyűségek????

Vagy mégis? Ó,Ó Ó... Hogy is van ez?

Ha ott sikerült neki, akkor tőle kérd el a receptet hozzá! Pont úgy!



"Tehát ezt fejtsd ki, milyennek kell lennie egy ilyen világnak."

Pont olyannak! Ártatlan, békés, szeretettel teli...


-----


"Semmit nem tudsz rólam. "


Dehogynem... Hiszen írsz itt válaszokat, amit lehet elolvasni, értékelni, megismerni belőle az írójukat.


"Mikor Istent dicsőítjük, egyrészt tudatosítjuk, hogy amit magunk érdemének tulajdonítunk, mennyi mindenben nem rajtunk múlik. Ugyanakkor segít azt is felismerni, hogy mindamellett mennyi lehetőségünk van teljesebb életet élni, és méltányolni azt, ami megadatott. Hogy megéri küzdeni."


EZT ÍRTAD! Én a szavaidra reagáltam!

2019. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!