Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten komolyan gondolta, hogy...

Isten komolyan gondolta, hogy úgy akarja bizonyítani a létezését, hogy rá küldd az ateiatákra egy rakás vallási fanatikust?

Figyelt kérdés

"Fogadd be a szívedbe Jézust, térj meg! - mondják a hívők.


Tényleg ez lenne Isten módszere, hogy meggyőzzön a létezéséről?


Többet vártam... Úgy látszik, Istennek sem erőssége a dolgok bizonyítása.


Komolyan elgondolkodik azon az ember, hogy ki lehet a "fő isten", mert hogy a mi univerzumink istene (ha létezik), meglehetősen naiv. Az meg kizárt, hogy minden tőle eredjen.


2019. aug. 27. 17:29
1 2 3 4
 31/31 Anahystor ***** válasza:

Folyt.:


"Azt hiszed, nem tudom, mi a nyomor, az éhezés, a kétségbeesés? Gondolod, hogy letagadom ezek létét csak azért, mert nem fér bele egy szerető Isten elképzelésébe, ezért feláldozom a racionalitást a hit oltárán, és nem veszek tudomást a valóságról?"


Igen, lévén ugyanekkor ezt írod: "Ha hívő lennél, nem szégyenkeznél, éppen attól hívő valaki, hogy nem hibáztatja Istent.", mivel így van egy feloldatlan ellentét.


Ha ugyanis észrevennéd, feltűnne, hogy ez nem az a világ ami összeegyeztethető egy olyan istenképpel, amiről a hívők fantáziálnak.


---


" Te vagy, aki vádolsz, szóval légy szíves írd le, pontosan hogyan is működne."


Tévedsz, nem ez a feladatom.

Nekem a vád bizonyítása a feladatom, nem az, hogy elmondjam, miképp lehetett volna jobban csinálni.


Jelenleg egy általatok tökéletesnek+jónak+mindenhatónak deklarált világteremtő entitás, és a minket körülvevő világból kikövetkeztethető "alkotó" tulajdonságainak összeegyeztethetetlensége volt az amit szóvá tettem.


Erre NEKED kell magyarázatot adni először.


Tudom a legjobb támadás a védekezés, de talán többre is futja tőled, mert ez bizony válaszként elég siralmas volt.


-----


"Gondolod, hogy letagadom ezek létét csak azért, mert nem fér bele egy szerető Isten elképzelésébe, ezért feláldozom a racionalitást a hit oltárán, és nem veszek tudomást a valóságról?

Azt mondd meg, ha szerinted ez nem fér össze..."


Gondolom, mert te magad írod, hiszen szerinted összefér nem tudomásul venni a valóságot!

Tényeket letagadni, csak mert a vallás mást állít??? Ezt nevezik vakhitnek!

2019. aug. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!