Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért adta ki azt...

Isten miért adta ki azt parancsba, hogy szeressük egymást? ,

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy nem lehet mindenkit szeretni! Sőt... Szerintem ez is egyfajta kényszer Istent tekintve. Persze, tudom, ott a szabad akarat, de közbe tartsuk meg ezt is??

2019. aug. 31. 16:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
22%

Mert Isten nem ért az emberekhez, ő nem tud elérni semmit, csak úgy, ha parancsolgat.


Ez a "szentlélekmegváltoztatjaaszíved" csak maszlag.

2019. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
65%
Hát a Biblia sosem a nyálas puszinyuszi szeretetet hirdette. A Biblia által leírt szeretetben benne van a fenyítés,hogy a másik ember érezze a tettének a súlyát,nem kell a keblére borulni és szájon csókolni.
2019. szept. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
60%
Gondolj bele,mi az igazi szeretet és mivel ártasz a legtöbbet a másiknak. Ha befenyíted,ami elsőre csúnya dolognak hangzik,de mellette legalább megvan az esélye,hogy magába néz,vagy puszta "szeretetből" ugye,még abajgatod a kis lelkét,nehogy sérüljön attól,hogy rászóltál és marad marad ugyanaz a lapát gané,ami eddig volt? Szerintem az igazi szeretet az első,nem a nyakbaborulós cukormázas nyálcsorgatás,hanem igenis helyreteszed,mert abból nagyobb eséllyel tanulhat és ezzel talán másokat is megóvsz a hülyeségeitől.
2019. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom, hogy akin tud segíteni az emberek, azon segít. Intelligensen kell szeretni és nem végső kimerültségig."

Jól gondolod. A Biblia is a gyakorló szeretetről beszél. Ez az isteni szeretet, az agape

Wiki:

"A szó átvitt értelmű jelentése a négy fajta szeretet (erósz, filia storge, és agapé) közül a legmagasabb rendű. Tudatos érzelem, ami cselekvésre kell, h ösztönözzön. Az előbbi három - storge, filia, erosz - vagy jelen van mint érzelem, vagy nincs. Akarattal nem lehet rajta változtatni. Egyedül az AGAPE tanulható érzelem. Az érosz a szerelem megfelelője, a filia a baráti szeretet kifejezése, a storge a szülő gyermek közötti szereteté, míg az agapé önzetlen, akaraton alapuló önfeláldozó szeretet megnyilvánulása."

2019. szept. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Mert Isten maga a Szeretet. Az Ő szeretete szült mindent. Ő szeret minket önzetlen szeretettel. Ebben rejlik az Örök lét, az örök élet titka! Aki nem szeret, akiben nincs szeretet az eleve elveszett sötét állaptban van és ebben a halott állapotban éli az életének mindennapjait.


Az önzetlen szeretet persze nem azt jelenti, hogy legyen az Istenfélő ember naív és ostoba!!! Nem korán sem ezt jelenti! Jézus is megmondta, menj és ne vétkezz többet! Azt is megmondta, ha kell 70x7 is meg kell bocsátani a másiknak. A megbocsátás ereje és hatalma is az önzetlen szereteten alapszik. Akiben megvan az örök élet világossága, az képes megbocsátani. Hitetlen önző büszke ember akinek minden reménye csak ebben a múlandó világban van, az erre képtelen.


Jézusban Isten lakott mégis beolvasott a gonoszoknak és képmutatóknak! A gonoszt meg kell ítélni és világosságra kell hozni mindent, ami a sötétségben van és zajlik!

2019. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 KZitus ***** válasza:

Szia

Talán ezért is: "Mindenekelőtt mélységesen szeressétek egymást, mert a szeretet bűnök tömegét fedezi el." 1Péter 4:8 Bár Péter ezt a keresztény hittársainak írta, jobb lenne a világ, ha minden ember megfogadná.....

A vers szerint, Isten jobban tudja, mint mi emberek (gondoljuk), mi válik a javunkra, mi a legjobb, leghasznosabb a számunkra.

2019. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

"Nem kell mindenkit szeretni, legalábbis azt biztosan nem, aki okot ad rá, hogy ne."


És mi van azzal aki arcon vág, mutasd oda a másik orcádat is? Nem lehet benned harag, düh, méreg, stb. Ha ezek nincsenek meg benned mindenkit szeretni fogsz!

2019. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Tisztázzuk mit jelent a keresztényi szeretet. Érzelem, szó, vagy cselekedet? Az érzéseit nem tudja az ember megváltoztatni, teljesen nem lehet sérelmeket elfelejteni, de a szavainkat, cselekedeteinket uralhatjuk.
2019. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

#6

Hát én ezt nem így vettem észre az életem során, de mindegy is! 😉

2019. szept. 4. 07:59
 20/32 KZitus ***** válasza:

19

Azért nem tapasztaltad ennek:" "Amint szeretnétek, hogy veletek cselekedjenek, ti is úgy cselekedjetek!" azért nem tapasztaltad ennek igaz voltát, mert az emberek nem tartják be - általában. De vannak közöségek, ahol ez nagyon jól működik, pedig egyetlen egy ember sem tudja ezt 100%-ban betartani! Mégis javít az élet minőségén, ha a gondolkodásunkat ez (is) irányítja.

Egyébként amikor Isten ezt a parancsot adta, akkor elsősorban nem a rokonok, illetve a házastársak közötti szeretetre utalt.

2019. szept. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!