Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért adta ki azt...

Isten miért adta ki azt parancsba, hogy szeressük egymást? ,

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy nem lehet mindenkit szeretni! Sőt... Szerintem ez is egyfajta kényszer Istent tekintve. Persze, tudom, ott a szabad akarat, de közbe tartsuk meg ezt is??

2019. aug. 31. 16:15
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

"Hát én ezt nem így vettem észre az életem során, de mindegy is"

Ha az emberek többsége nem tartja be ezt, akkor kevésbé fogod tapasztalni. Ha te sem tartod be, akkor meg egyáltalán nem fogod tapasztalni. Ez a tapasztalás csak a hívőkre igaz, akik megfogadják ezt a tanácsot, a többiekre nem.

2019. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Én normálisan beszélek mindenkivel és megadom a tiszteletet, de nem ezt kapom vissza. Én úgy látom, hogy nagyon is buták ehhez az emberek (tisztelet a kivételnek), hogy egyáltalán normálisan viselkedni tudjanak. Hívő emberekben is csalódtam már, szóval ez is mindegy. Ha valakinek nincs meg az az intelligencia szint, hogy korrekt egy másik korrekt emberrel szemben, azzal nem tud mit kezdeni az ember, maximum magasról tesz rá! 😉
2019. szept. 4. 10:16
 23/32 A kérdező kommentje:

#11

Egyébként abszolút egyetértek veled! Milyen érdekes, hogy a többi vallás/hit nem terjeszti ezt a szeretet teóriát, csak a keresztény vallásban van ez így.

2019. szept. 4. 10:22
 24/32 anonim ***** válasza:

"Én normálisan beszélek mindenkivel és megadom a tiszteletet, de nem ezt kapom vissza."

Akkor próbáld ki, mit kapsz vissza, ha mindenkivel bunkó vagy! Lehet tesztelni a különbséget! A szeretet, a jószándék nagyon is jelen van az emberi kapcsolatokban, csak az a baj, hogy nem tudjuk értékelni és csak akkor vesszük észre, ha már elveszítjük a szeretetet, elveszítjük a barátainkat, ismerőseinket, rokonainkat!

2019. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
A jó kapcsolatokhoz nem elég kedvesnek és tisztelettudónak lenni. Bizalmat kell mutatni. Ez a lényeg. Hiába vagy kedves és illemtudó, ha süt rólad a másik iránti érdektelenség és bizalmatlanság.
2019. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
"Ostoba az, aki emberben bízik!" Miért is bízzak, ha visszaélnek vele?? Ha nem tudsz hasznos választ adni, akkor ne is erőltesd, kösz. 😉
2019. szept. 4. 12:45
 27/32 A kérdező kommentje:

#24

Ne aggódj, én azt végtelenül bunkó vagyok, amint látom, hogy a másik fél nem úgy áll hozzám, ahogy kéne! "Amilyen az adjon Isten,

Olyan a fogadj Isten!" Én aztán nem hagyom, hogy eltapossanak. 😀

2019. szept. 4. 12:48
 28/32 anonim ***** válasza:

"Amilyen az adjon Isten,

Olyan a fogadj Isten"

Isten sem azt mondja, hogy mindig mindent el kell tűrni, hanem amikor valakivel tiszta lappal indulsz egy kapcsolatban, akkor azt tedd, amit te is szeretnéd, hogy tegyenek veled. Ez a szeretet! Ha a másik ezt nem viszonozza, hovatovább visszaél ezzel, akkor valamilyen módon figyelmeztetni kell,fokozatosan értésére kell adni, hogy ezt te nem tudod elfogadni. Ha mégsem akar változtatni, akkor ki kell kerülni a társaságát, ha erre nincs mód, akkor látványosan kell felé szeretettel viszonyulni, hogy érezze megszégyenítve önmagát: "Azért, ha éhezik a te ellenséged, adj ennie; ha szomjuhozik, adj innia; mert ha ezt míveled, eleven szenet gyűjtesz az ő fejére. "

2019. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, fogadni mernék, hogy te sem így éled az életed. Különben meg nekem nem ez a dolgom, hogy másokat megtérítsek. Szerintem mindenki eldöntheti, hogy hogyan is éli az életét. Egy ostoba sötét embernek nem lehet a tudtára adni, hogy helytelenül cselekszik! Nincs meg az a szint nála, akkor minek is kéne erőltetni?? Én pont teszek rá, hogy ki milyen egyébként, aki nem érdemes rá, hogy foglalkozzak vele, azzal nem is fogok törődni. Ennyi. Legalább nem vagyok képmutató.
2019. szept. 4. 14:30
 30/32 anonim ***** válasza:

"Egy ostoba sötét embernek nem lehet a tudtára adni, hogy helytelenül cselekszik"

Ha meg sem próbálod, akkor honnan tudod, hogy nem lehet?

Bárki képes megváltozni, sötétségébe fény szivároghat!

Nem lehet úgy élni egy modern civilizált társadalomban, hogy mindig elmenekülünk az ostobák elől, mert egy idő után már nem lesz hova menekülni! Réggebben, amíg az iskolák nevelték is a nebulókat, nem csak tanítottak, több volt a társadalomban az illem, mindenki tudta, hogy hol a helye egy kapcsolatban, hogyan lehet megnyilatkozni és hogyan nem. Amióta beütött a liberalizmus, elsötétültek az emberi kapcsolatok is.

2019. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!