Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus eljön a földre...

Ha Jézus eljön a földre másodszor is, mi alapján fognak neki hinni a hívők?

Figyelt kérdés
az első eljövetelénél sem hitték el az emberek,hogy ő az Isten fia.
2010. júl. 16. 08:32
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

és ugy a Biblia szerint lesznek csalók,állpróféták is.

szóval eljön megint,kisírja a lelkét,hogy tanítson minket és ugyanugy nem sokat fog érni mert mindenki az igazi messiást fogja majd várni.aztán elhagyja a földet anélkül,hogy megértettük volna a valódi üzenetét,és utána ezt is bele lehet írni a bibliába mint újabb történetet,és így már ujabb,modernebb keresztény gyülekezeteket is létre lehet hozni...

2010. júl. 16. 08:39
 2/29 anonim ***** válasza:
0%
Ha elsőre se hittek neki, akkor másodszorra sem fognak, nem? Elég nehéz lenne neki meghalni az emberiség bűneiért, ha mindenki hinne neki.
2010. júl. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Hát én soha sem olvastam arról, hogy szépen, csendben fog eljönni másodszorra (bár ez lehet, csak az én lexikális tudásom hiánya).

A ténylegesen úgy jön el, ahogy írva van, akkor nem mernek majd nem hinni neki, az elég látványos (és sokaknak fájdalmas) lesz :)

2010. júl. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Tett ő csodákat nem? Nem sok ember képes csodákra, szerintem.
2010. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
28%

De nem emberi szemmel láthatóan fog visszatérni Krisztus.


Ján 14:19: „Egy kis idő még, és a világ nem lát engem többé, de ti [Jézus hűséges apostolai] látni fogtok, mert én élek, és ti is élni fogtok.”

Jézus korábban megígérte apostolainak, hogy ismét eljön, és elviszi őket az égbe, hogy vele lehessenek. Láthatják őt, mivel hozzá hasonlóan szellemteremtmények lesznek. A világ azonban nem fogja őt újra látni. (Vesd össze: 1Timóteusz 6:16. "akié egyedül a halhatatlanság, aki megközelíthetetlen világosságban lakik, akit az emberek közül senki nem látott, és nem is láthat. Övé legyen a tisztelet és az örök hatalom! Ámen.)


Csel 13:34: Isten „feltámasztotta őt [Jézust] a halottak közül, és nem fog többé visszatérni a romlásba”.

Az emberi test természeténél fogva romlandó. Ezért állítja párhuzamba az 1Korintusz 15:42, 44 a ’romlottság’ szót a ’fizikai testtel’. Jézusnak ilyen teste soha többé nem lesz.


Ján 6:51: „Én vagyok az az élő kenyér, mely az égből szállt alá; ha valaki eszik ebből a kenyérből, örökké élni fog; és bizony a kenyér, melyet én adok, a testem a világ életéért.”

Jézus odaadta azt, és többé nem veszi vissza. Ily módon nem fosztja meg az emberiséget tökéletes emberi élete feláldozásából fakadó áldásoktól.

2010. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
29%

Nézd meg a Family Guy sorozatban a Jézus visszatérése részt.

Másodszorra visszatér,de nem hisz neki senki,hogy ő Jézus.

Erre sétál a vízen és láss csodát leborulnak előtte. (tudom,hogy csak egy rajzfilm...de jó példa van benne)


Vagyis a mai embert csak a "hiszem ha látom" módszer tudná meggyőzni. Ahogy engem is.

Vagy lásd a csillagkapuban az Ori-t....ők is szemléltetik a hatalmukat és az embereket meggyőzi ez a fajta módszer.

2010. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
csodákra mások is képesek.más Jézushoz hasonló emberek is vannak a földön manapság is.és a hamis próféták is képesek csodákra igaz talán nehezebb dolguk van mert folyamatosan fennt kell tartaniuk az igazság látszatát.
2010. júl. 16. 10:50
 8/29 A kérdező kommentje:
10:36 hát nem tudom..sztem aki csak a hiszem ha látom elvben hisz,az ha a saját szemével látná a vízenjárást akkor is azt mondaná,hogy csaló az illető és trükk az egész.
2010. júl. 16. 10:55
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Akkor pontosan miről is beszélünk?

HA csodát bárki képes már tenni, akkor én is mondhatnám magamról,hogy én vagyok Jézus.

2010. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
23%

Nem feltétlenül. Ha a csodatévőt elviszik a tenger közepére (a Bibliában is tenger volt ha jól emlékszem) és ott jár a vízen akkor mát hihető. Írd be a youtube-ba,hogy Chris Angel walk on water.


Vagy feltámaszt egy halottat....na azon mindenki besz*rna.

2010. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!