Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lett divat az ateizmus...

Miért lett divat az ateizmus a XXI. század fiataljai között?

Figyelt kérdés
2019. okt. 10. 20:38
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
87%

Arra az egy dologra adj magyarazatot, hogy ha Isten lete a vallas szerint bizonyitott, akkor pontosan melyik vallas szerinti Istenben kell hinni? A zsido-kereszteny-muzulman Jahve/Isten/Allah istensegeben, vagy a hinduk sok-sok istensegeben, esetleg a gorog/romai politeizmus valamelyik isteneben, vagy a termeszeti nepek osi isteneiben?


Ki mondja meg, hogy melyik 'az igazi'? Te? A papa? Esetleg a dalai lama? Ki mondja meg, hogy amiben Jozsi hisz, az nem valodi, de bezzeg amiben Pisti, az mindenek felett allo? Ki mondja meg es foleg milyen jogon, hogy miben lehet, miben kell, sot, leginkabb hogy miben nem szabad hinni? Melyik 'az igazi' szent konyv, a Tora, a kereszteny Biblia, esetleg a Koran? Vagy Zarathustra tanitasai? Es mindezt milyen alapon, mert csak es kesz?


Na, ezert 'divat' ateistanak lenni. Amint informaciohoz jutsz, es nem csak a papot hallgatod vasarnaponkent, rajossz hogy valami nem stimmel ezekkel a kizarolag hit altal 'mukodo' dolgokkal...

2019. okt. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
44%

A vallások nagyja sok évszázadnyi félreértés halmaz. Hogy kiké? Igazi bölcseké, akik tudták, mi a jó, nem voltak kórosan pszichopata, önző, őrültek, mint az emberek 90%a.

A vallások, de még maga a vallás szó definíciója is brutálisan elkorcsosult, a régi bölcsek szájába adtak gusztistalan dolgokat. Ergó a vallások egy igazságra rétegeződő torzítás, hamisság, visszafejlődés.

A mai fiatalok nagyon triviálisnak tartják ezt. Nem kell mélyen ismerni egy vallást sem, ha olyan triviális képekkel találkozol, hogy isten nevében ölni, meg az isten megharagudott, meg olyan triviális dolog számít bűnnek, és egy olyan helyre mész, ahok örökké szenvedsz ha bűnt követsz el, mint a szerelemből való, az állam által nem kötött házasság.

Van olyan ember, aki komolyan gondolja, hogy a földi rendszer, ami kínt, ellenségeskedést, háborúkat, emberek.millióinak kihasználását, elnyomását, megölését, a természet minden irányból való pusztítását hordozza magával, az egyen értékű isten akaratával, és az állam szemébe ha nem vagy házas, nem szeretkezhetsz a másikkal.

Ezek után ne csodálkozz, ha egy gondolkodni képtelen, kommunikációra képtelen, egyenlőséget nem megtanult fiatal, akit a szülei sose neveltek.., mert valjuk be őszintén, az emberek kevesebb, mint 1%a neveli a gyermekét.., nem fog érdeklődést és megismerni akarást tanusítani egy vallás felé, mint például a keresztények egy része, akik hirdetnék magukat az utcán, de ha oda mész hozzájuk jézus jámborságával, árad belőlük az undir, a gyűlölet, a frusztráció, a tudás és kérdésekre válaszok hiánya, és mindente csak idegesen annyit tudnak mondani, hogy itt van a bibliában a válasz.

Ez utóbbival egyet értek, de azt is tudom, hogy az ilyen ember ja ezer évig szünet nélkül olvasná a bibliát, se értene meg belőle egy fél hangot se.


...részben ezért.

2019. okt. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
31%

Végig olvastam az előttem felszolaltakat.

A 11#es tökéletes példa arra, amit írtam, de többen előtte is.

A lényeg, hogy hol és mit keress, mi számít. Ezekre egy utolsó bölcs is választ ad, aki közben bankban melózik, mint a szomszédod, vagy postás, vagy akármi.

Sok ember beszélt ezekről, aztán, csak hogy az emberiségben ismert legjobb példával éljek, jézus.., élt, szolgálta az emberiséget, a jóságot, a természetet, szinte sose beszélt istenről. Isten léte, formája, vagy akármilye itt nekünk lényegtelennek kéne lenni. Megkérdezték buddhát, mi van istennel, hogy kéne elkéozelni. Ő azt mondta, sehogy, ne foglalkozz istennel, angyallal, csak magaddal és a környezeteddel, a körülötted és benned lévő élettel.

A 11#es jól leírja, hogy egy óriási triviális szánalomhegy és nem mellesleg mértéktelen istenkáromlás, amit a vallások, s főleg az egyházak csinálnak, és csináltak a bölcsek szavaival, akik kortól, időszaktól, kultúrától, és mindentől függetlenül, mindig ugyanazt tanították. 11#es kifejti, hogy mivel ezt tapasztalja a vallásokból, semmi értelmét nem látja foglalkozni velük. És igaza van.. a bölcsességet vagy tudást megszerezheted youtuberól, hallgatva filozófiát, szerető emberek élményeit, stb. Neki sincs olyan mélysége, hogy lássa a vallások közti egyezést, és a magjukban lévő igazságot, amit moslékká torzítottak az egyházak, így nem ezekből a meglehetősen bölcstelen emberek katalizátoraként működő forrásokból fog tudást meríteni.

2019. okt. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
16%

...amíg valaki nincs ott, hogy átlásson a legrétegezettebb mocsáron is( egyházak torzítása), hogy meglássa az aprócska aranydarabkát( igazság), viszont már nem is olyan primitív, hogy a mocsarat aranynak hivve elfogadja azt, addig nem ezekvől fogja keresni önmaga ismeretét, nen ezekből fogja eredeztetni önmaga fejlődését.


...remélem kielégítő választ adtam.


UI. Ingyen biblia fordítást vállalok. Akármilyen szövegrészletből kiszűröm az értelmet, és az igazságot, ami kozmikus, örök törvény, legyen az bármilyen primitív szöveg is.

2019. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagyok hívő, mert semmi értelmet nem látok a vallásokban. Nekem ezek mindig is csak mesék voltak.


Amúgy egy hit egy személyes dolog, amit nem változtat meg az ember "divatból".


18/L

2019. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
79%

Én speciel már nyugdíjas vagyok, de már a dédapám sem volt megkeresztelve, azóta senki a családban, sokáig azt gondoltam, hogy nem is hisz már számottevő mértékben az emberiség a vallásokban.

Értelmiségi családból származom, a baráti, ismeretségi köröm is ilyen volt, így talán érthető. hogy ennyire el voltam tévedve.

Emlékszem a Bibliát olvasgatva - mert rengeteg könyv vett körül - egészen elcsodálkoztam, hogy milyen primitív babonákban hittek az ókorban, holott a görögök számos téren kimagaslót alkottak, a filozófiában, a gépészetben, azóta sem használunk több gépelemet, a geometriában és még sorolhatnám, messze megelőzve a korukat, erre tessék, sokkal sötétebb bizonyos értelemben a korunk, hiszen messze a görögök fölé magasodtunk, így a kontraszt még szembetűnőbb.

Írták már páran, így én is csak megerősíthetem a XXI. század már nem az ókor.

Be kell vallanom, én betegségnek tartom a vallásos hitet, ahogy az orvostudomány is.

[link]

2019. okt. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
89%

Azt te csak szeretnéd, ha ez divat lenne.

Felnőttek az emberek - mármint vannak már józan, felnőtt szülők is - akik NEM kényszerítik a vallást a gyerekeikre.


Kényszerítés nélkül pedig a vallások haldokolnak.

2019. okt. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
3%

"Miért lett divat az ateizmus a XXI. század fiataljai között?"

Az iskolákban materializmust tanítanak. A fiatalok nagy részének a világképe fiatalon az, amit megtanítanak.

Utána már tapasztaltabb. Egy része az igazságot keresi és rájön a materializmus és a torzszülöttje a törzsfejlődés hazugságára, a másik része pedig igaznak akarja tartani bármi áron, mert nem kér Istenből


Ez csak egy levezetés, nyilván van több is. A 21. században az információ gyorsabban terjed, könnyebben verik át a fiatalokat

2019. okt. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
24%

"Be kell vallanom, én betegségnek tartom a vallásos hitet, ahogy az orvostudomány is.


[link]


Értelmiségiként ugyebár feltűnt, hogy a túlzott, irreális vallásoskodást nevezi meg pszichés zavarnak, nem pedig az alapvető hitéletet, amire csúsztatva utalsz?

Ezek a szavak nem véletlenül vannak ott: "mely túlzó, irreális, valamint az életvitelében gátolja az egyént"

2019. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
92%

Na, 32%-os, ez azon kivételes alkalmak egyike, amikor igazat mondsz.

Tényleg csak a fanatikus vallás betegség. Mint pl. a tiéd.

De az előző hozzászólásod...

2019. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!