Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Rossz református vagyok ha...

Rossz református vagyok ha nem vallom a kettős predesztinacio elvet? Reformátusok (vagy nem reformátusok) ti hisztek benne?

Figyelt kérdés
Mindenféle véleményre kiváncsi vagyok, nem rég kezdtem el ezzel a kérdéssel foglalkozni, és teljesen össze vagyok zavarodva, de inkább a nem fele hajlok. Örülnek ha leírnatok az erveiteket pro és kontra! Köszönöm :)
2018. ápr. 28. 16:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Pedesztináció*
2018. ápr. 28. 16:55
 2/10 A kérdező kommentje:
Predesztináció* sikerült :) xd
2018. ápr. 28. 16:56
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Isten nem rendelte el senkinek előre az életét, sorsát.

A szavában sehol nem tájékoztat erről, sőt kifejezetten leírja, hogy mindenki saját magáról ad számot a tetteiről.


Ugyan milyen igazságtalanság lenne számon kérni, majd megbüntetni valakit valamiért, mikor azt előre meghatározták.

Ez a szabad akaratnak is ellene megy. A döntés felelősséggel jár, ahogy Ádáméknak sem rendelte el, hogy ezt, vagy azt tegyék, így vagy úgy éljenek.

2018. ápr. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Mivel mindenféle véleményre kíváncsi vagy leírom. Meg vagyok keresztelve, de baromira nem érdekelnek a papok, a vallás. Van hitem, a sajátom. De nekem papok ne prédikáljanak, ne közvetítsenek. Messze kerülöm a templomokat. Békében szeretetben élek, nem ártok másnak, de az egyházaknál kevés harácsolóbb szervezetet láttam, holott a szegények segítésére esküdtek. Ja...
2018. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Mivel a hivatalos református teológia a kettős elrendelést tanítja, így valamennyire "rossz" református vagy.

Saját szemszögemből:

nem vagyok egyháztag, nekem a református teológia a legbiblikusabb, kivéve pl. a kettős elrendelés tanát. Szerintem ellentmond a Bibliának

Ha ma mindenképpen egyházat kellene választanom, a Református Egyházba lépnék be

2018. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a Református Egyház,már csak az egyszerű predesztinációt tanítja.(Krisztus megváláltási tervét,a Föld megalkotása előtt elrendelte Isten.)
2018. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ítéld meg magad.


A református egyház már enyhített ezen a tanon és csökkentette súlyát. Például a káté nem írja le nyíltan, bár utal rá. Így vannak olyan reformátusok akik egyszerűen nem foglalkoznak vele, de vannak olyanok is, akik nagyon erősen ragaszkodnak Kálvin ezen tanához.


Magam részéről hülyeségnek tartom.

2018. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerinte! A legkarosabb kereszteny tevtanitas mivel Istente haritja a feleloseget a gonoszsagaert holott ahhoz neki semmi koze, csupan latja elore azt is, hogy szabad akaratabol ki hogyan fog donteni. Jelenben latja a multat es a jovot egyszerre.
2018. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Íme, egy református lelkész igehirdetése:


"Ebben a dologban [predesztináció] egyébként maga Kálvin János, tisztelt és bölcs tanítónk is túlszaladt egy határon. Eredetileg jogász ember lévén pontos, hiánytalan és ellentmondást nem tartalmazó megfogalmazásokra törekedett, így került be aztán – egyébként könyvtárnyi latin nyelven írt életművébe – az a másfél sor, amit évszázadok után is a szemére vetnek, éspedig joggal. “…Isten némelyeket eleve kárhozatra, másokat pedig eleve üdvösségre rendelt”. Tisztelve őt, mint nagy tanítónkat, ebben az egyetlen dologban el kell ismerjük, éspedig pontosan az ő Biblia iránti végtelen nagy tisztelete jegyében, hogy ebben a gondolatában kivételesen túlszaladt egy határon, ami a Szentírás egészéből nem igazolható. A magam részéről nem hiszek olyan Istenben, aki eleve azért alkotott volna bárkit is, hogy azt eltapossa, kárhozatra vesse – és erre utaló mondatot a Szentírásban sem találok."


Forrás:

[link]


Én az idézett szakasszal és az igehirdetés többé részével értek egyet, és én is református vagyok.

2018. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtató, abszolút egyetertek! :)
2018. máj. 2. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!