Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A reformátusok is hasonlók...

A reformátusok is hasonlók mint a mormonok? Mennyire számít szektának?

Figyelt kérdés
2019. okt. 25. 22:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Református vagyok de nem vagyok szekta tag.
2019. okt. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Az általad említett többi vallásnál Jézus korántsem központi alak"

Dehogy nem, Mohamed után a legfontosabb ember számukra, szerintem eléggé központi alak az iszlámban is. Mohamed még csodás születését sem vetette el.

2019. okt. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A mormonok abban hisznek, hogy a 19. században egy Joseph Smith nevű ember útmutatásért imádkozott, hogy protestáns vagy katolikus legyen. Erre megjelent neki egy angyal, aki elmondta, hogy a katolikusok és protestánsok is el vannak tévedve. Az angyal megmutatta neki, hogy hol vannak az aranytáblák elásva, amin az igazság áll, amit le kell fordítania. Így íródott meg a Mormon könyve. (Az aranytáblákat persze senki se látta, csak a kész fordítást.)


A hitvallás eléggé más. Ők abban hisznek, hogy halál után az üdvösség azt jelenti, hogy Istenné válsz (tehát a mi világunkat teremtő Isten is egy üdvözült ember). És Isten szellemi gyerekeket hoz létre, akik az emberek (tehát Istennek szó szerint gyerekei vagyunk). És Jézus is meg Lucifer is Isten szó szerinti gyermekei, és testvérek.

2019. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló a mormonokat jól összefoglalta. Számomra elvonatkoztatva a hitüktől egyszerűen megdöbbentő, hogy 2 évre ide, Európába érkező "misszionáriusaik" gyakorlatilag nyelvtani hiba nélkül beszélnek a mi nyelvünkön, illetve a kultúrával/ történelemmel és úgy egyébként mindennel jobban tisztában vannak mint némely itteni. Ennek egyébként volna szerintem biztonsági kockázata, elvégre ilyen személyek pl. információ-szerzésre kiválóak.

Református: A katolikus hitet megújítani akaró csoport voltak eredetileg, akik -szerintem- gyakorlatilag véletlen alakultak egyházzá, nem szekta, ugyanakkor érdemben a katolikus és református közt semmi különbséget nem érzek (evangélikusok szintén a kalapba tartoznak) A mormont viszont szektának gondolom.

Valaki bekeverte a témakörbe az iszlámot.. úgy hiszem az iszlám vallás jóval közelebbi a keresztény vallásokhoz, mint a mormon, sőt a Korán szerint testvér hitek, ugyanez a mű több helyen hittestvérként stb. jellemzi a keresztényeket, tehát tiltja az ő iszlámra való térítésüket. Itt azért meg kell jegyezni, hogy iszlámon belül is akadnak szekták, akik ezeket a szúrákat igyekeznek félremagyarázni, így jöhet létre keresztény vs iszlám konfliktus.

2019. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
63%
A reformatus vallas NEM szekta ! Szektak azok akiknek max 30 eves multjuk van Magyarorszagon es szeditik az embereket ! Ha majd becsengetnek hozzad es szeditenek hogy keresztelkedj reformatusnak, akkor a refurmatus vallast is szektanak lehet nyilvanitani !
2019. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
39%

Ez két keresztény felekezet, egyház, egyik sem szekta. Államilag elismert egyházak, Magyarországon (is).


Ami különbség ilyen nézőpontból az az, hogy a mormonok (Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza) egy világegyház, hasonlóan a római katolikus világegyházhoz. A református gyülekezetek viszont nemzeti egyházakat alkotnak. A Magyarországi Református Egyház egy helyi (nemzeti) szervezet, ami ugyan tagja az egyházak világtanácsának és más egyházközi szervezeteknek is, de független lokális entitás, nem világszéles szervezet.


Persze van aki szektának nevez minden egyházat ami nem a saját egyháza.


Valójában hétköznapi és szűkebb értelemben a szekta szó olyan csoportot jelent, amely társadalmilag destruktív nézeteket vall, vagy tagjai jellemzően ilyen gyakorlatot folytatnak. Destruktív nézet vagy gyakorlat lehet az öngyilkosság propagálása, a jogrend semmibevétele, a jó erkölcsbe ütköző életmód, az egészségre káros életmód, a környezetszennyező vagy természetpusztító életmód, a kultúraellenesség, tudományellenesség, iskolaellenesség, oltásellenesség, orvosellenesség stb.

2019. nov. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!