Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ószövetségi történeteket...

Az ószövetségi történeteket Isten sugalmazta a szent íróknak, vagy történelmi kutatás és mendemonda az alapja?

Figyelt kérdés
Ha az Istennek hitt hang sugalmazott az író fejében, honnan tudta az író, hogy a teremtővel lépett kapcsolatba és nem egy hazudós entitással?

2019. nov. 17. 18:10
1 2
 11/20 Anahystor ***** válasza:

Kedves KZitus



"

Attól függ milyen szempontból nézzük a kérdést!

Igazad lehetne, ha nem írná a Biblia MAGÁRÓL, hogy Istentől ihletett a 2 Timóteusz 3:16-ban.

"


Nincs olyan nézőpontot, amiből a körkörös érvelés igaz!

Így teljesen érdektelen hogy hányszor és hol írja a Biblia "MAGÁRÓL", hogy igaz.



"

Nos ha meggyőződött az ember Isten létezéséről, akkor SEMMI MÁSHOZ NEM FORDUL a HITELESSÉG bizonyítására mint ahhoz, aki MINDENT létrehozott,...

"


Rendben ez a te meggyőződésed, de mások számára ez nem bizonyító erejű.


" és ezt részletekbe menően el is mondja úgy, hogy az cáfolhatatlan, hiszen Isten tökélezes, ígazságos, SOHA nem hazudik, és Ő maga a szeretet! Ez MIND garancia az igazságára."


Miért lenne cáfolhatatlan?

Arra vonatkozóan honnan vannak ismereteid, hogy "Isten tökéletes és igazságos"?

Mindezt csupán egy könyvben emberek írták le. ARRA mi a bizonyíték, hogy igazat írtak?

Mellesleg a valóság, a minket körbe vevő világ egyáltalában nem ezt mutatja.



"

Ezért írtam korábban, hogy "A bizonyítékok egyértelműen azt mutatják,..." mert én hosszú évek során meggyőződtem ezekről a bizonyítékokról. (nem vagyok ezzel egyedül, már a bibliai időkben is ezt tették, akik Istent kutatták)

"


Mindez idáig erre vonatkozóan egyetlen bizonyíték sem ismert.

Te sem hoztál nyilvánosságra ilyet, csupán személyes tanútételt említesz mely nem ellenőrizhető, valamint a Biblia körkörös érvelésű önmagával való "bizonyítását"!


"

Az összes többi mellette-ellene szóló írás csak(tökéletlen) emberek, írásai, filozófiái, ami időnként és koronként változik.

"


Így igaz!


" Viszont amit Isten magáról írt, az minden időben időtálló! "


Javíts ki, ha tévedek, de Isten SOHA egyetlen betűt sem írt le (*), egyetlen dokumentumot sem tudsz felmutatni, ami Istentő származik és egyetlen írás alatt sem áll szerzőként Isten aláírása.


(* Kivéve ugye a történetbeli két kőtáblát, amit Mózes gondosan megsemmisített, tehát erre vonatkozóan sincs más igazolás, mint a Biblia)



"Ugye mondanom sem kell, hogy ez milyen nagy hiba?!" - én elfogadom ezt a nézetedet! Te meg tudnád tenni ugyan ezt az enyémmel? Azt gondolom, ez így lenne becsületes és tisztességes :-)


Sajnos ebben nem értek egyet veled.


A tisztesség nem azt jelenti, hogy elfogadok egy érvelést csak azért, mert a másik elfogadja az én érvelésemet, hanem azt jelenti, hogy elfogadom az igaz érvelést, függetlenül attól, hogy az az én számomra kedvező vagy sem.


Szívesen elfogadom az érvelésedet, amennyiben az cáfolhatatlan, ám mindaddig amíg hibásnak vélem, érvelni fogok ellene.

2019. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

" a Korán nem a jelenlegi Tóráról és Evangéliumról ír mert ezek legfeljebb csak részigazságokat tartalmaznak, hanem az eredeti könyvekről."


Nem szép dolog ám hazudozni kedves muszlim válaszoló. A Korán azt írja: "nyelvetek meghamisítja ...", tehát a Korán nem azt írja, hogy az írásszövege nem az eredeti, hanem azt, hogy EGYESEK félreértelmezik,ezzel meghamisítják a Tórát és az Evangéliumkat SZÓBAN, ahogyan Tea Koránt.

2019. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Na akkor olvasd el a Koránt mielőtt nyilatkozol kedves zsidó válaszoló. Mert ha így teszel, látni fogod például az alábbi verseket amikből kiderül hogy a zsidók meghamisították a Tórát.



2:75 Hogyan kívánhatjátok ti muszlimok, hogy a zsidók legyenek nektek hívők, amikor egy részük hallotta Allah szavát, és miután megértette azt, tudatosan meghamisította?



2:79 Ám jaj azoknak, akik sajátkezükkel írják az írást, s aztán azt mondják: "Ez Allahtól származik", hogy elkótyavetyéljék azt potom áron. Jaj nekik azért, amit a kezük írt, és jaj nekik azért, amire szert tettek!



5:13 Az írás szavait kiforgatják a helyükről, és elfelejtették egy részét annak, ami intés gyanánt leküldetett nékik. És kevés kivétellel - folyton-folyvást árulást tapasztalsz náluk. De légy elnéző velük és bocsáss meg nekik! Allah szereti a jóravalókat

2019. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Na akkor olvasd el RENDESEN a Koránt mielőtt nyilatkozol kedves iszlámista (és nem rendes muszlim) válaszoló!


Ha ugyanis fel is fogod, amit olvasol, rájössz, hogy ezek az idézeteid PONT AZT mondj+ak, amit elõzõleg írtam, hogy EGYESEK meghamisítják, akár írásban is.

Persze, lehet, hogy nem tudod, amit a Korán természetesen tudott, hogy akár a Tóra egyetlen versét sem szabad FEJBÕL idézni, mert az emberi emlékezet véges és ha csak egyetlen szót, sõt egyetlen betût tévesztesz,már hamisítás, mivel a Tóra minden betûjének jelentõege van.

Azt írja: "hogy elkótyavetyéljék azt potom áron". Nos egy valmire va´o Tóra ma 25 000 (usa) dollárnál kezdõdik, a jobbak 100 000-ig is elmennek.

Ez lenne a "potom ár"? ( Jó, akkoriban nem dollárban számoltak, de ennyiért egy szerényebb, de teljesen megfelelõ lakást lehet venni, nem csak Mo-n, de akár Izraelben, akár Amerikában és ez akkor is nyilván így volt, egy igazán jó minõpségû Tóra áráért akkor is akár lakást lehetet volna venni.

Ismét kérdezem: ez lenne a "potom ár"?

Szóval, megkérlek,tanulj meg RENDESEN olvasni (nem csak kibetûzni) és persze szerezd meg a szükséges ismereteket mielőtt nyilatkozol kedves iszlámista (és nem rendes muszlim) válaszoló. Mert ha így teszel, látni hogy az idézett versekből pont az derül ki, hogy nem "a zsidók" (mind), hanem csak EGYESEK azok, akik megpobálták meghamisítani a Tórát, de az õ hamisított szövegük legfeljebb elrettentõ példaképpen maradt fenn, vagy úgy sem.

Annak a Tórának a szövege, ami ma asználunk, betûrõl betûre megegyezik azzal, amit Mózes Mesterünk leírt.

Jobb Neked, ha ezt tudomásul veszed, ert enélkül nem lehet részed az Eljövendõ Világban, ami azt jelenti, hogy ha a számodra megengedett 120 +ev alatt sem jön el a Mesiás (ami sajnos nagyon valószínû), akkor, ha majd eljön, Te sajnos nem fogsz feltámadni, ha csöönyösen ragszkosz ehhez a "meghamisították" hazugsághoz.

Kívánom, hogy idejében lásd be, amit be kell látni, mert így majd az Eljövendõ Világban, a Feltámadás után is folytathatjuk kellemesvitáinkat! :)

2019. nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Azt írja: "hogy elkótyavetyéljék azt potom áron". Nos egy valmire va´o Tóra ma 25 000 (usa) dollárnál kezdõdik, a jobbak 100 000-ig is elmennek.

Ez lenne a "potom ár"? ( Jó, akkoriban nem dollárban számoltak, de ennyiért egy szerényebb, de teljesen megfelelõ lakást lehet venni, nem csak Mo-n, de akár Izraelben, akár Amerikában és ez akkor is nyilván így volt, egy igazán jó minõpségû Tóra áráért akkor is akár lakást lehetet volna venni.

Ismét kérdezem: ez lenne a "potom ár"?"


Látom nem megy a magyar nyelv értő olvasása. Elkótyavetyéljék azt potom áron, azt jelenti a hamitás célja az anyagi haszonszerzés. Mondok egy példáz kedves zsidó válaszoló. Az iszlám vallás tiltja a kamatot. A zsidó vallás is tiltja de csak zsidók között. Egy zsidó nem szedhet kamatot egy másik zsidótól de egy nem zsidónak már hitelezhet kamatra. Mit jelent ez? A zsidó vallás rossznak tartja a kamatot, de akkor miért engedi a nem zsidóknak történő hitelezést kamatra? Az lenne a logikus ha nem engedné. A válasz pedig az hogy pénzéhes zsidók meghamisították a Tórát. Beleirták hogy nem zsidóknak lehet kamatra hitelezni.



"Nos egy valmire va´o Tóra ma 25 000 (usa) dollárnál kezdõdik, a jobbak 100 000-ig is elmennek."


Ebből is bizniszt csináltatok? :) Na ezután mondja valaki hogy a zsidók nem pénzéhesek :)



"szerezd meg a szükséges ismereteket mielőtt nyilatkozol kedves iszlámista (és nem rendes muszlim) válaszoló."


Én muszlim vagyok. Az iszlamistákat a te rosszindulatú cionista zsidó testvéreid hozták létre és támogatják.



"Annak a Tórának a szövege, ami ma asználunk, betûrõl betûre megegyezik azzal, amit Mózes Mesterünk leírt."


Te csak szeretnéd hogy így legyen, de akkor bizonyítsd be szépen. Mutass nekem Mózes idejéből származó Tórát. Ja hogy nem tudsz ilyet csak néhány töredéket ami Mózes után 1300 évvel későbbi. Szóval ez a kijelentésed nem más mint vágyvezérelt hazugság.



"Jobb Neked, ha ezt tudomásul veszed, ert enélkül nem lehet részed az Eljövendõ Világban, ami azt jelenti, hogy ha a számodra megengedett 120 +ev alatt sem jön el a Mesiás (ami sajnos nagyon valószínû), akkor, ha majd eljön, Te sajnos nem fogsz feltámadni, ha csöönyösen ragszkosz ehhez a "meghamisították" hazugsághoz."


Márpedig én ragaszkodok hozzá mert a tények ezt mutatják. A Messiás pedig már rég eljött Mohamed próféta személyében amit a Tóra is megerősit ugyanis Mohamed próféta eljövetele benne van a Tórában.



"Kívánom, hogy idejében lásd be, amit be kell látni, mert így majd az Eljövendõ Világban, a Feltámadás után is folytathatjuk kellemesvitáinkat! :)"


Én is szívesen vitáznék veled de attól tartok nehéz dolgod lesz a Feltámadás napján ha egy össze-vissza hamistott könyvben hiszel, a Korán pedig ami Isten szava elutasítod, és nem veszed észre hogy már eljött az akinek az eljövetele meg lett írva.

2019. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Márpedig én ragaszkodok hozzá ..."


Ami a a magyar nyelvet illeti, ragaszkodoK.

Persze, megértem, hogy török létedre ez nehéz. :)


"A Messiás pedig már rég eljött Mohamed próféta személyében"


"Mohammed Abdalia fia hamis prófétának islami hit-vallása ..." - [link]

"MOHAMMED ABDALlA FIA HAMIS PRÓFÉTÁNAK ISLAMI HIT VALLÁSA, VAGYISAZ AL- KORÁN, MELLY ARABS NYELVBŐL, mellyen Mohainmed által íratott, Marakczius Lajos Xl-ik Inocentins Pápa' Gyóntatója, a' Boldog Aszszony'Isten Annya'Szerzetéből való Pap által Deákra fordítatott, 'a az ű y/<fa<fo^ ^ a^-^e<íe^e^^ .* Eggy elő-bocsájtott kis Bevezetéssel, és az egész Mohammedi Váltásnak magából az Al-Koránból (feljegyez­tetve lévén mindenütt a' Sárák, 's a' Súrák' versei) öszsze-szedegetett rövid Foglalatjával, — úgy az Mami hitnek az igaz Hittől eltévelyedése' elő-terjesztésével. "

A Bévezetésben részletesen elmagyarázza, mibõl tudható, hogy Mohammed' Abdalia fia - sajnos - hamis próféta volt.


(Mentségedre szolgál, hogy annak a hamis prófétának a korában még a zsidó között is akadt nem sok, de néhány bugyuta, akik Messiást láttak benne.)


"amit a Tóra is megerősit ugyanis Mohamed próféta eljövetele benne van a Tórában."


Ezt a szamárságot minek ismételgeted folyton, mikor már a 12. században világosan elmagyarázta Maimonidesz, hogy ez szamárság, nem kicsi.

Persze, megint mentségedre szolgál, hogy azért kellett elmagyaráznia, mert akkoriban is akadt Jemenben egy-két zsidó, aki hagyta magát átverni az ottani muszlimoktól.

De, ismétlem, ettõl a szamárságod szamárság marad. Ezt egyszer már elmagyaráztam Neked, de úgylátszik, túl nehéznek találod.


Ne mondd, hogy írígy vagyok, ismét egy kis továbbképzés:

"A zsidó vallás rossznak tartja a kamatot, de akkor miért engedi a nem zsidóknak történő hitelezést kamatra?"


Mert a Tóra, vagyis az Örökkévaló azt mondja: "Az idegennek adj kamatot, de a testvérednek ne adj kamatot" - Mózes ötödik könyve 23. fejezet, 21. vers

Ennek a versnek részletes magyareázata itt: [link]


"Ebből is bizniszt csináltatok?"


Próbálj meg lemásolni egy Tóratekercset ( persze úgy, hogy az használható legyen, mint ismeretes, ha egyetlen betû hibás, már használhatatalan ) utána döntsd el, hogy biznisz-e?


"Az iszlamistákat a te rosszindulatú cionista zsidó testvéreid hozták létre és támogatják."


Hogy téged zsidók csináltak? Kizárt. ( A tisztességes muszlimok nem ilyen agresszívak, nem sértegetnek másokat, szilárdak a jitükben és ezért nem szorulnak arra, hogy mások hitét sértegessék. Ne gyere azzal, hogy én is, mert én csak válaszoltam és igen, a válaszban akartam érzékeltetni, milyen, amit Te mûvelsz. )


A többi szamárságról, amit újra összehordtál, már elmondtam, amit tudni kell.

2019. dec. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Persze, megértem, hogy török létedre ez nehéz. :)"


Miből gondolod hogy török vagyok? Amúgy az iszlám vallás nem tesz különbséget etnikai alapon. Nem számít hogy magyar, török, esetleg zsidó vagy. Ellentétben a zsidó vallással ami a legrasszistább vallás. Te tényleg azt hiszed hogy Isten kiválaszt egy népet, csak velük foglalkozik és az emberiség 99%-ával meg nem törődik? Szerintetek Isten ilyen rasszista? Ezzel Istent sértegetitek. Ez a "kiválasztott nép" nem más mint a zsidók hazugsága. A Korán szerint Isten minden néphez küldött prófétát.



"A Bévezetésben részletesen elmagyarázza, mibõl tudható, hogy Mohammed' Abdalia fia - sajnos - hamis próféta volt."


Ez most komoly? :) Ez valami keresztény iromány az 1800-as évekből. Szerinted ez bizonyíték? :) Mohamed hamis próféta mert egy 19. században élt keresztény azt mondja? Ezen jót nevettem :) Keresztények azt is mondják Jézus a Messiás. Akkor ezt elfogadod?



"Mentségedre szolgál, hogy annak a hamis prófétának a korában még a zsidó között is akadt nem sok, de néhány bugyuta, akik Messiást láttak benne."


Ők értelmes józanul gondolkodó zsidók voltak akik felismerték Mohamed prófétát. Bizonyára azt is belátták hogy a Tórát össze-vissza hamisították a zsidó papok.



"Ezt a szamárságot minek ismételgeted folyton, mikor már a 12. században világosan elmagyarázta Maimonidesz, hogy ez szamárság, nem kicsi. "


Hogy egy 12. századi zsidó mint mondott nem érdekel. Én magam olvasom el a verseket a Tórából és értelmezem. Az alábbi Tóra vers Mohamed próféta eljövetelét jövendöli:


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


Most jól figyel mert látom hogy a saját Tórádat sem tudod értelmezni. Mondatról mondatra elemzem neked:



1,"Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül,"


Az arabok és a zsidók terstvérnépek. Ábrahám az Ősatyjuk. Mohamed próféta arab így igaz rá hogy a zsidók testvére.



2, "olyant, mint te"


Ezt Isten mondja Mózesnek. Tehát az illető nagyban hasonlít Mózesre. Mohamed és Mózes próféták sok mindenben hasonlítanak.



3 "Az én igéimet adom a szájába,"


A Korán Isten szava, nem emberek írása. Gabriel angyal közvetítésével került kinyilatkoztatásra. Tehát Mohamed próféta Isten szavait továbbította az embereknek szó szerint, nem saját szavaival megfogalmazva.



4, "ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok"


Mohamed próféta kijelentette hogy csak azt mondta az embereknek amit Isten parancsolt és azt is hogy mindent elmondott, ezzel telessé téve Isten vallását. Több próféta nem fog jönni így hiába vártok.



Láthatod hogy egyértelműen Mohamed prófétás igaz ez a Mózes könyvéből származó prófécia.



"De, ismétlem, ettõl a szamárságod szamárság marad. Ezt egyszer már elmagyaráztam Neked, de úgylátszik, túl nehéznek találod."


Ha már ennyire okosnak tartod magad, nem tűnt fel hogy Isten korábban sorozatban egymás után küldte a prófétákat a zsidó néphez, de az utolsó próféta érkezésétől, akit elfogadtok, eltelt több mint kétezer év és senki nem jött el? Szerintem ehhez nem kell túl sok ész hogy felfogjátok, nem fog érkezni senki. Akkor sem fog jönni ha felépül újból a templom. Akkor sem ha tarka-barka bocikat áldoztok. Izrael állam is létrejött mégsincs sehol semmiféle messiás. Persze hazudhatsz magadnak de ezzel csak magadnak ártasz.



"Ne mondd, hogy írígy vagyok, ismét egy kis továbbképzés"

"Ennek a versnek részletes magyareázata itt"


Te belinkelted a Tórát mint magyarázatot ? :) Ebből is látszik hogy nem tudsz te megmagyarázni semmit. Az hogy idegenektől szedhettek kamatot de zsidó testvérektől nem, egyértelmű hamisítás. Ez olyan mintha azt írná zsidó zsidót nem ölhet de idegenek igen. Szerinted Isten ilyen igazságtalan gonosz parancsokat adna?



"Próbálj meg lemásolni egy Tóratekercset ( persze úgy, hogy az használható legyen, mint ismeretes, ha egyetlen betû hibás, már használhatatalan ) utána döntsd el, hogy biznisz-e?"


Miért kell beárazni a Tóra tekercseket? Isten szavának az értéke nem fejezhető ki pénzben. Na ezért is írja a Korán hogy bizniszt csináltatok Isten vallásából. Jézus nem véletlenül dobta ki a templomból az ilyen pénzéhes hamisító zsidókat.



"Hogy téged zsidók csináltak? Kizárt. ( A tisztességes muszlimok nem ilyen agresszívak, nem sértegetnek másokat, szilárdak a jitükben és ezért nem szorulnak arra, hogy mások hitét sértegessék. Ne gyere azzal, hogy én is, mert én csak válaszoltam és igen, a válaszban akartam érzékeltetni, milyen, amit Te mûvelsz. )"


Én az igazságot írom le, te viszont hazudozol és sértegetsz. Sehol egy érv vagy logikus magyarázat részedről. Csak belinkelsz egy könyvet vagy az egész Tórát azt rávágod hogy ez a magyarázat :) Ennyire vagy képes? Nem engem csináltak a zsidók hanem az iszlamista terrorszervezeteket. Persze te ezt pontosan tudod. Érdekes egy zsidótól azt hallgatni hogy tisztességről beszél meg arról hogy a másik vallása iránt ne legyünk agresszívek. A Tóra tele van felszólításokkal arra vonatkozóan hogy ki kell irtani a más vallásúakat. Ja és a dzsihádfigyelő nevű iszlámellenes hazug szennylapot is egy Zsélyi Benjámin nevű zsidó férfi szerkeszti, vagy legalábbis szerkesztette:


[link]



Összefoglalva cionista zsidók hozzák létre és pénzelik a szélsőséges iszlamista szervezeteket majd a médián keresztül ezekre az iszlamista szervezetek hivatkozva uszítják az embereket a muszlimok ellen. Na te ezt a cionista ideológiát képviseled.

2019. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Miből gondolod hogy török vagyok?"


Nem gondolom, tudom, a szövegeidbõl.


" Ezen jót nevettem"


Hát persze, mert Te mindent jobban tudsz, egyet kivéve: azok a keresztények, akik lefordították a Koránt, tudtak arabul, veled ellentétben.


"Hogy egy 12. századi zsidó mint mondott nem érdekel"


Sajnálatos, ezért nem fogsz érteni soha semmit.

Mellesleg az a "12. századi zsidó" Szaladin szultán háziorvosa volt és a legnagyobb középkori zsidó vallásfilozófusnak tartják, Izraelben minden városban van róla elnevezett kórház.

De persze, Te mindenkinél jobban tudsz mindent, mint általában az olyanok, mint Te.


"Mózes 5. könyve 18:18-19" elõtt van


Mózes 5. könyve 18:15. Prófétát közepedből, testvéreid közül, mint én vagyok, olyant támaszt majd neked az

Örökkévaló, a te Istened, őrá hallgassatok.


Most jól figyel mert látom hogy nem érted jól a szavakat:


KÖZEPEDBÕL, testvéreid közül mégegyszer: KÖZEPEDBÕL. Vagyis KÖZÜLETEK.

Remélem, ezt még Te sem tudod félreérteni.

Ezenkívül azt is elmondtam már rég, hogy Ismelt a Tóra egyetlenegyszer sem nevezi Izák testvérének, viszont az ÚR egyételmûen kijelentette: "20. Ismáelre

nézve pedig meghallgattalak; íme, megáldom őt, megszaporítom őt és megsokasítom őt igen nagyon, tizenkét fejedelmet fog nemzeni és nagy néppé teszem őt. 21. De SZÖVETSÉGEMET IZSÁKKAL TARTOM FÖNN, akit Sára fog neked szülni" - Mózes 1. könyve 17:20-22

És mégyegyszer: Ismaelt EGYSZER SEM nevezi Izsák testvérének.


Tehát


"A Korán Isten szava"

Nem, a Korán a Tórából, a Bibliából és az "Újszöveteg" nevû szöveggyüjteménybõl emlékezetbõl összeirkált szöveg, amit hatalomvágyból, az imprialista hódító, népeket ligázó és elnyomó törekvések "igazolására" találtak ki.

Emlöékezetbõl, mert Mohamed analfabéta volt ( ezt a Korán írja, eléggé az elején ), a leírást késõbb a taníványainak tanítványai végeezték elk, már Mohamed halála után.

Ez történelmi tény, nem holmi hitszónokok hablatya, mint amiket Te zagyválsz.


( Amennyire lehet, tartózkodom attól, hogy mások vallásáról sértõt mondjak, ezért néha nem emlegetem a történelmi tényeket, de Te kezdted a pimaszkodást és többszöri figyelmeztés ellenére sem vátottál tisztességes hangnemre. )


" eltelt több mint kétezer év és senki nem jött el?"


Persze, hisz az utgolsó prófétával együtt addig mindent elkmondtak, amihez próféta kellett. ami azóta, az már egy más kor.


"Te belinkelted a Tórát mint magyarázatot ?"


Ha beleolvastál volna, láttad volna, hogy nem a Tóra, hanem az akkori (20.sz. eleje) Brit Birodalom akkori fõrabbijának jegyzetei, magyarázatqai.

Csakhát az önteltség és a rosszhiszmûség, ugye ...


"Miért kell beárazni a Tóra tekercseket?"


Nem a Tekercset, hanem a másolásba fektetett többszáz, talán ezer órtányi munkát.

Persze, nem tudud, hogy a munlkának értéke és így ára van, mert téged a hülye propagandahazugágok irkálásáért tartanak ki.


Jézus nem azokat kergette ki, akik Tó´at árulta, hanem akik ékszereket meg inyencségeket, mint Ti a mecsetek környékén manapság is.


"Én az igazságot írom le,"


Ez a legnagyobb hazugság.


" te viszont hazudozol és sértegetsz."


Lásd feljebb.


A maradék fröcsögésedre nem térek ki, illetve, mivel konokul ismételgeted azt a hazugságot, hogy "zsidók hozzák létre és pénzelik a szélsőséges iszlamista", a következõ változatokat ajánlom:


1) Mutatsz valamilyen bizonyitékot, persze nem olyat, hogy egy másik isz´amista, dzsihádista is ezt írta, ahnem valami tényszerût (pl, hogy láttad Netanyahut amint a Daesh alapítoinak nagy köteg pénzt ad, errõl készített fotódat, vagy ilyesmi).

2) Beismered, hogy hazudtál és elnézést kérsz.

3) Elõbbiek hiányában büntetõfeljelentést teszek ellened gyűlöletre uszításért.

BTK 332. § "Aki nagy nyilvánosság előtt ... c) a lakosság egyes csoportjai, illetve azok tagjai ellen – különösen fogyatékosságra, nemi identitásra, szexuális irányultságra tekintettel – erőszakra vagy gyűlöletre uszít, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." - [link]


Fontold meg, kedves dzsihádista!

2019. dec. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Hát persze, mert Te mindent jobban tudsz, egyet kivéve: azok a keresztények, akik lefordították a Koránt, tudtak arabul, veled ellentétben."


Miért, a mai keresztények nem tudnak arabul? :) Úgy érvelsz mint egy 7 éves gyerek. Sajnos nem tudlak komolyan venni. Korán sem volt a kezedben mert ha lett volna tudnád hogy a magyar nyelvű fordítás mellett ott van az eredeti arab szöveg hogy bárki ellenőrizhesse a fordítást, utánanézhessen stb. Nem is értem milyen logika alapján linkeltél be valami 19. századi keresztény irományt :) Pedig ti zsidók gyakran kérkedtek azzal milyen okosak vagytok, meg átlag feletti IQ-val rendelkeztek. Hát ezt nálad egyáltalán nem látom. Ez a téma magas neked.



"Sajnálatos, ezért nem fogsz érteni soha semmit.

Mellesleg az a "12. századi zsidó" Szaladin szultán háziorvosa volt és a legnagyobb középkori zsidó vallásfilozófusnak tartják, Izraelben minden városban van róla elnevezett kórház."


Tudom ki volt, de ettől még továbbra is fenntartom hogy magam értelmezem a Tórát. Egy átlag ember nem értelmezheti a Tórát? :)



"De persze, Te mindenkinél jobban tudsz mindent, mint általában az olyanok, mint Te."


Nem muszlimok dicsekednek azzal hogy milyen okosak hanem a zsidók.



"Most jól figyel mert látom hogy nem érted jól a szavakat:

KÖZEPEDBÕL, testvéreid közül mégegyszer: KÖZEPEDBÕL. Vagyis KÖZÜLETEK."


Megpróbálod kiforgatni a verset. Ez nem szép dolog mert a te hited szerint Isten szava. Ha itt kizárólag a zsidókról lenne szó, úgy szólt volna a vers hogy prófétát támaszok a zsidó népből. De ugye nem ez szerepel ott hanem az hogy a testvéreid közül amibe már az arabok is beletartoznak. A több részéhez hozzá sem tudtál szólni, csak tagadod. Ennyit rólad.


"Ezenkívül azt is elmondtam már rég, hogy Ismelt a Tóra egyetlenegyszer sem nevezi Izák testvérének,"


Nem kell hogy testvérének nevezze mert tudjuk hogy Izmael és Iszák apja Ábrahám így egyértelműen testvérek. Eléggé szánalmas hogy ezt is megpróbálod letagadni. És egyébként is Izmael az elsőszülött.



"Nem, a Korán a Tórából, a Bibliából és az "Újszöveteg" nevû szöveggyüjteménybõl emlékezetbõl összeirkált szöveg, amit hatalomvágyból, az imprialista hódító, népeket ligázó és elnyomó törekvések "igazolására" találtak ki."


A helyzet az hogy a Tóráról is sokan ugyanezt mondják, főleg ateisták. Látod, nem sokban különbözöl tőlük. Én viszont nem állítok ilyet a Tóráról hanem azt mondom hogy Isten által lett kinyilatkoztatva de a zsidók idővel meghamisították.



"Emlöékezetbõl, mert Mohamed analfabéta volt ( ezt a Korán írja, eléggé az elején ), a leírást késõbb a taníványainak tanítványai végeezték elk, már Mohamed halála után.

Ez történelmi tény, nem holmi hitszónokok hablatya, mint amiket Te zagyválsz."


Ez színtiszta hazugság. Kezdjük ott hogy Mohamed próféta nagyon nagy valószínüséggel nem volt analfabéta. A Korán nem ír ilyet. Aztán ahogy megkapta a kinyilatkoztatást, lediktál az írnokoknak, tehát már Mohamed próféta életében leírásra került. Persze sokan memorizálták is. Az meg vicc kategória hogy a Korán esetében állítod hogy emlékezetből írták le. Egy nem sokkal Mohamed próféta halála után íródott Korán máig megmaradt. Ellenben a Tóra esetében nincs semmi írásos bizonyíték a keletkezés dátumából. Sőt a legkorábbi írásos emlékek is vagy ezer évvel későbbiek. Szóval az emlékezetből leírás pont hogy a Tórára igaz. Nem ártana ha befejeznéd a hazudozást. Gondolom a zsidó vallás is tiltja ezt. Vagy nem zsidóknak hazudhatok? Ha már kamatot lehet szedni nem zsidóktól.



"Amennyire lehet, tartózkodom attól, hogy mások vallásáról sértõt mondjak, ezért néha nem emlegetem a történelmi tényeket, de Te kezdted a pimaszkodást és többszöri figyelmeztés ellenére sem vátottál tisztességes hangnemre"


Ezt te mondod? Kicsit feljebb hordtál össze mindenféle hazugságot az iszlámról. Arról nem tehetek hogy nem tetszik az igazság a zsidó vallásról neked. Ha hiszed ha nem, nem bántásból írom neked ezzel hanem jót akarok. Felhívom a figyelmedet a zsidó vallás sötét oldalára ami nem származhat Istentől, csak emberi hamisítás eredménye lehet.



"Persze, hisz az utgolsó prófétával együtt addig mindent elkmondtak, amihez próféta kellett. ami azóta, az már egy más kor."


Akkor nincs is szükség Messiásra ha már mindent elmondtak. A zsidó állam is létrejött Messiás nélkül. Sok zsidó ellenzi Izrael állam létét pont ezért. Szerintük a Messiás vezetésével kellett volna megalapulnia, de ugye létrejött szóval nem jön semmiféle messiás már.



"Ha beleolvastál volna, láttad volna, hogy nem a Tóra, hanem az akkori (20.sz. eleje) Brit Birodalom akkori fõrabbijának jegyzetei, magyarázatqai.

Csakhát az önteltség és a rosszhiszmûség, ugye ..."


Nem fogok kilométeres szöveget átolvasni. Magyarázatot adsz arra zsidók miért uzsorázhatnak nem zsidóknak de egymásnak nem?



"Nem a Tekercset, hanem a másolásba fektetett többszáz, talán ezer órtányi munkát.

Persze, nem tudud, hogy a munlkának értéke és így ára van, mert téged a hülye propagandahazugágok irkálásáért tartanak ki."


És? Sok Korán kézzel íródott mégsem árazzák be ezeket muszlimok. A régi példányokat múzeumokban állítják ki.



"Jézus nem azokat kergette ki, akik Tó´at árulta, hanem akik ékszereket meg inyencségeket, mint Ti a mecsetek környékén manapság is."


Ne hazudozz. A zsidó pénzváltókat meg uzsorásokat dobta ki onnan Jézus. Erre mi volt a zsidók reakciója? Meg akarták ölni Jézust. Mecsetek környékén miért ne lehetne ékszereket meg inyencségeket árulni?



"1) Mutatsz valamilyen bizonyitékot, persze nem olyat, hogy egy másik isz´amista, dzsihádista is ezt írta, ahnem valami tényszerût (pl, hogy láttad Netanyahut amint a Daesh alapítoinak nagy köteg pénzt ad, errõl készített fotódat, vagy ilyesmi)."


Nagyon szívesen. Nézzük a tényeket előbb:


- az ISIS tevékenysége csak is Izraelnek kedvez

- az ISIS nem támadta Izraelt és Izraeli hadsereg sem támadta az ISIS-t

- az Izraeli hadsereg folyamatosan támadja a Szir hadsereget aki az ISIS ellen harcolnak, ezzel Izrael az ISIS-t segíti

- az ISIS egyik utolsó területe Szíriában az Izraeli határnál volt és Egyiptomban is az Izraeli határnál aktív az ISIS tehát a terroristák jól érzik magukat Izrael közelében


Ez a cikk pedig Snowdenre hivatkozva leírja hogy Al-Baghdadi aki az ISIS terrorszervezet vezetője, valójában egy Mossad ügynök. Képeket is láthatsz amiken John McCain amerikai szenátorral beszélgetnek jókat.


[link]



"2) Beismered, hogy hazudtál és elnézést kérsz."


Nekem nincs miért bocsánatot kérnem. Láthatod hogy alátámasztom amit állítok. Neked viszont annál inkább mert hazudozol és rágalmazol.

2019. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"3) Elõbbiek hiányában büntetõfeljelentést teszek ellened gyűlöletre uszításért."


Megint az antiszemita kártya és fenyegetés :)Erre külön reagálok mert azt tapasztalom hogy ez feltűnő jelenség cionista zsidóknál. Ez valami központi utasítás nálatok? Akárhányszor cionistákkal vitázom, vagy bárki más, mindig előkerül az antiszemita kártya. Az én írásaimban nincs semmiféle gyűlöletre uszítás. Pont hogy a dzsihádfigyelőhöz hasonló oldalak sértik meg az általad idézett törvényt szóval asaját házad táján kellene szétnézned. De csak rajta, tegyél büntetõfeljelentést. Én pedig ellened teszek büntetõfeljelentést rágalmazásért mivel dzsihádista terroristának próbálsz meg beállítani.

2019. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!