Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szólják meg a Hit...

Miért szólják meg a Hit Gyülisek azt aki beteg? Mégis mi alapján kapcsolják össze a betegségre való hajlamot a hittel?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom ezt, még itt is. Hîvő vagyok, de számomra mégis döbbenetes ez az îtélkezés - ha ez tenyleg igaz róluk.

2019. nov. 28. 14:36
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ezzel már én is találkoztam, de azt írta itt szp, hogy ilyenkor vissza kell kérdezni, hogy ha ettől függ szerinte az, hogy valaki keresztény, akkor ő tud gyógyítani is? Mert ha az egészség a jel, akkor mást is tudnia kell gyógyítani a hit által.
2019. nov. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
67%

Az a felettébb komikus az egészben,hogy az epilepsziát úgy tudom némely más felekezet is megszállottságnak tartja. Akkor ezek szerint az epilepszia gyógyszer vissza tudja tartani a démont :D

Másrészt az is érdekes,hogy ha egy szerencsétlen epilepsziás beteg rohamot kap,az szerintük megszállott,de mikor ők verik a földhöz magukat,meg pörögnek a fejükön,az a szent szellem. Ühüm...

2019. nov. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

# Letargia


De ugye te se hiszed hogy aki megtert hîvő az sose kap el semmilyen betegséget? En is hîvő ember vagyok, de ugyanolyan betegségre hajlamos alkat maradtam.

2019. nov. 29. 14:15
 14/35 anonim ***** válasza:
Ezt írtam? 😳
2019. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Bocsanat. Tenyleg normalis kerdesnek szantam, hogy ugye te se hiszed el? Azt irtad talalkoztal ezzel a velemennyel. Gyülistől? Mit mondott pontosan a betegsegre? A gyogyitasrol amit irtal az szerintem nem olyan kezseg, ami minden keresztenynek megadatott, mint a nyelveken szólás amit előtted is irtak. En legalabbis igy velem. Es igazad van vissza lehetne kerdezni a gyogyitasra, de meddő vita lenne szerintem, hisz az az alaptézis hogy kiben kevés a hit az nem gyogyul. Szoval még mi jonnenk ki rosszul belőle ha nem gyogyulnank meg sajnos.
2019. nov. 29. 15:46
 16/35 A kérdező kommentje:

RachelWarner


Hogy erted, hogy aki pl epilepszias az megszálott? Marmint démonikusan???? Ezt se hallottam még sose. Ezt ki állîtja az epilepszias betegekről?

2019. nov. 29. 15:51
 17/35 anonim ***** válasza:
2019. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy egy hitgyülis anyától hallottam és engem felháborított.
2019. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Koszi. Levagyok dobbenve tovabbra is... Latom ők se tudjak eldonteni hogy Isten csapasa e a betegseg vagy az Ördögé.. Ettől még visszásabb ez nekem. Nincs olyan hogy kevés hit! Vagy van hit, vagy nincs!
2019. nov. 29. 17:47
 20/35 anonim ***** válasza:
13%

Sziasztok,


Pár igét beteszek a Bibliából:


28

Az öltözet felől is mit aggodalmaskodtok? Vegyétek eszetekbe a mező liliomait, mi módon növekednek: nem munkálkodnak, és nem fonnak;

29

De mondom néktek, hogy Salamon minden dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül egy.

30

Ha pedig a mezőnek füvét, amely ma van, és holnap kemencébe vettetik, így ruházza az Isten; nem sokkal inkább-é titeket, ti kicsinyhitűek?



23

És mikor a hajóra szállt vala, követék őt az ő tanítványai.

24

És ímé nagy háborgás lőn a tengeren, annyira, hogy a hajót elborítják vala a hullámok; ő pedig aluszik vala.

25

És az ő tanítványai hozzámenvén, felkölték őt, mondván: Uram, ments meg minket; mert elveszünk.

26

És monda nékik: Mit féltek, óh kicsinyhitűek? Ekkor fölkelvén, megdorgálá a szeleket és a tengert, és lőn nagy csendesség.

27

Az emberek pedig elcsodálkozának, mondván: Kicsoda ez, hogy mind a szelek, mind a tenger engednek néki.



26

És mikor látták a tanítványok, hogy ő a tengeren jára, megrémülének, mondván: Ez kísértet; és a félelem miatt kiáltozának.

27

De Jézus azonnal szóla hozzájuk, mondván: Bízzatok; én vagyok, ne féljetek!

28

Péter pedig felelvén néki, monda: Uram, ha te vagy, parancsolj, hogy hozzád mehessek a vizeken.

29

Ő pedig monda: Jövel! És Péter kiszállván a hajóból, jár vala a vizeken, hogy Jézushoz menjen.

30

De látva a nagy szelet, megrémüle; és amikor kezd vala merülni, kiálta, mondván: Uram, tarts meg engem!

31

Jézus pedig azonnal kinyújtván kezét, megragadá őt, és monda néki: Kicsinyhitű, miért kételkedél?

32

És amikor beléptek a hajóba, elállt a szél.

33

A hajóban levők pedig hozzámenvén, leborulának előtte, mondván: Bizony, Isten Fia vagy!



6

Jézus pedig monda nékik: Vigyázzatok és őrizkedjetek a farizeusok és sadduceusok kovászától.

7

Ők pedig tanakodnak vala maguk között, mondván: Nem hoztunk kenyeret magunkkal.

8

Jézus pedig megértvén ezt, monda nékik: Mit tanakodtok magatok között óh kicsinyhitűek, hogy kenyeret nem hoztatok magatokkal?!

9

Mégsem értitek-é, nem is emlékeztek-é az ötezernek öt kenyerére, és hogy hány kosárt töltöttetek meg?

10

Sem a négyezernek hét kenyerére, és hogy hány kosárt töltöttetek meg?

11

Hogyan nem értitek, hogy nem kenyérről mondtam néktek, hogy őrizkedjetek a farizeusok és sadduceusok kovászától!?



1

Monda pedig a tanítványoknak: Lehetetlen dolog, hogy botránkozások ne essenek; de jaj annak, aki által esnek.

2

Jobb annak, ha egy malomkövet vetnek a nyakába, és ha a tengerbe vettetik, hogynem mint egyet e kicsinyek közül megbotránkoztasson.

3

Őrizzétek meg magatokat: ha pedig a te atyádfia vétkezik ellened, dorgáld meg őt; és ha megtér, bocsáss meg néki.

4

És ha egy napon hétszer vétkezik ellened, és egy napon hétszer te hozzád tér, mondván: Megbántam; megbocsáss néki.

5

És mondának az apostolok az Úrnak: Növeljed a mi hitünket!

6

Monda pedig az Úr: Ha annyi hitetek volna, mint a mustármag, ezt mondanátok ím ez eperfának: Szakadj ki gyökerestől, és plántáltassál a tengerbe; és engedne néktek.

2019. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!