Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szólják meg a Hit...

Miért szólják meg a Hit Gyülisek azt aki beteg? Mégis mi alapján kapcsolják össze a betegségre való hajlamot a hittel?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasom ezt, még itt is. Hîvő vagyok, de számomra mégis döbbenetes ez az îtélkezés - ha ez tenyleg igaz róluk.

2019. nov. 28. 14:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
20%

22

És ímé egy kananeus asszony jövén ki abból a tartományból, kiált vala néki: Uram, Dávidnak fia, könyörülj rajtam! az én leányom az ördögtől gonoszul gyötörtetik.

23

Ő pedig egy szót sem felele néki. És az ő tanítványai hozzá menvén, kérik vala őt, mondván: Bocsásd el őt, mert utánunk kiált.

24

Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.

25

Az asszony pedig odaérvén, leborula előtte, mondván: Uram, légy segítségül nékem!

26

Ő pedig felelvén, monda: Nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.

27

Az pedig monda: Úgy van, Uram; de hiszen az ebek is esznek a morzsalékokból, amik az ő uroknak asztaláról aláhullanak.

28

Ekkor felelvén Jézus, monda néki: Óh asszony, nagy a te hited! Legyen néked a te akaratod szerint. És meggyógyula az ő leánya attól a pillanattól fogva.

2019. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
55%

21# akkor tessék szépen gyógyítani is. De én is hoztam valamit:

Amikor Jézus továbbment, meglátott egy születése óta vak embert.


2 Tanítványai megkérdezték tőle: Mester, ki vétkezett? Ez vagy a szülei, hogy vakon született? 2Móz 20,5


3 Jézus így válaszolt: Nem ő vétkezett, nem is a szülei, hanem azért van ez így, hogy nyilvánvalóvá legyenek rajta Isten cselekedetei.

2019. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
27%

A Hit Gyülekezetében nem csak a hit emlegetése van a gyógyulásban, hanem nagyon sokszor valódi hit is van a beteg hozzátartozóinál, imádkoznak a betegért, és a beteg meg is gyógyul. Ezt a gógyulást (sokszor orvosok által gyógyíthatatlan betegségből) orvosok is igazolják. Ez is kiveri a biztosítékot természetesen a hitetleneknél, megsértődnek, mert nekik nem fér bele a világnézetükbe, hogy Isten ma is gyógyít, ezért csalást emlegetnek.

A hittel a hitből való gyógyulást kapcsolják össze, nagyon helyesen. Jézus minden beteget meggyógyított, mert nagy volt a hite. A hiteseknek néha csak akkora a hite, mint egy mustármag, de már ez is elég, hogy Isten meggyógyítsa a beteget.

2019. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzáászóló!


En is hîvő ember vagyok, aki ezt a kerdest feltette, valamint más hîvő ember is van itt aki hozzászólt. Ismerem a Bibliát koszonom. Arról îrj kérlek, hogy te szoktál e betegeskedni, valamint gyógyîtottál e meg már beteget? Ez őszintén érdekelne. Amit Letargia nevű hozzászóló idézett a Bibliából, abból is látszik hogy Jezus pont hogy sosem îtelkezett a betegek fölött! Sőt mivel a szeretet tanîtotta legfőképp ( nem pl a földi vagyonok felhalmozását stb) îgy nem is lett volna hiteles tanîtó, ha îtélkezve lenézte volna a tanîtványokat, vagy az embereket,ezzel pont hogy mégeggyet belerúgott volna az elesettekbe. Ne haragudj de en nem ilyen Istent ismerek. Nálam sose verte ki a biztosîtékot ha valaki meggyogyult komoly betegsegbol! En betegesseget irtam a kerdesembe ilyen pl ha vîrusos időszakokban elkapod ugyanazokat amiket száz masik ember is. Van kulonbseg ezek kozott a betegsegek kozott, valamint pl a rák kozott. A kerdesem nem halálos gyogyithatatlan betegségekre irányult. Jelen esetben a betegesség kérdését boncolgattuk a hittel összefüggésben.

2019. nov. 30. 12:38
 25/35 A kérdező kommentje:
Ide tartozik meg, hogy van hitgyülis hölgy ismerősöm, aki kiskora ota oda jár, es ott is tert meg. Megis havi szinten betegeskedik, mikor épp mivel.. Akkor ezt kernem megmagyarázni, hogy ez hogy lehetséges? Koszonom.
2019. nov. 30. 12:43
 26/35 anonim ***** válasza:
29%

Manapság sokan kiakadnak azon, hogy Isten egy ítéletet végrehajt egy Őáltala megítélt gonosz emberen. Azt mondják a kiakadó humanisták, hogy Isten gonosz.


Azon is kiakadnak többen, hogy ha van egy súlyos beteg egy keresztény gyülekezetben, akkor valaki keresztény azzal buzdítja a beteg hozzátartozóját, hogy "Legyen hited Istenben".

A vallásos, álkeresztélny verzió ez: "Ez a te kereszted. (Nyomorék marad a gyereked örökre.) Ezt kell hordoznod."


Nekem a vallásos-szenvelgő verzió nem tetszik, szerencsére az én gyermekeimnek súlyos betegségük nincsen, ha néha van kisebb betegség, pl. nátha, azért nem szoktak megszólni a keresztények a Gyülekezetben.


Egyszer fordult elő, hogy halálos betegségben lévő emberért imádkoztam (nem családtagért).

2019. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Kedves #26


A rokonomnak pont ezt mondták egyszer, hogy ez a te kereszted. Akkor álkeresztény volt az illető aki ilyennel jól belerugott?

2019. nov. 30. 13:05
 28/35 anonim ***** válasza:
46%

Álkeresztények mondják általában, a te ismerősődet nem ismerem, nekem ez a szöveg nem tetszik, azt elmondhatom.


A hittel történő megközelítés (hit növelése, ima, gyógyulás, hálaadás Istennek) szimpatikusabbnak és praktikusabbnak is tűnik számomra. Tudom, hogy sokan nem képesek hinni, és az ilyenek általában gyűlölik azt, akinek hite van. A hit az valamiféleképpen ajándéka is Istennek, és ráadásul nem mindenkinek adatik meg. Ahogy a Biblia mondja: "nem mindenkié a hit". Akié nem, az sokszor gyűlöli azt, akinek van hite. Ebben van irigység, féltékenység is, sokan pedig, akik a helyzetet tévesen értelmezik (a hitetlenség a jó, a hit bolondság szerintük), azok pedig lenézik és megvetik a hittel rendelkező embert.

2019. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 imakommandós ***** válasza:
32%

Ha valaki azt mondja pl, hogy van hite, de mondjuk tolószékben ül, én elfogadom, hogy hívő és lehet üdvössége is, de azt nem fogadom el, hogy hisz a gyógyulásban.

Egy dolog az üdvösségben való hit és másik dolog a gyógyulásban való hit. Még olyan is előfordult a pünkösdista mozgalomban, hogy valaki gyógyitó evangelista volt, és sokan gyógyulást vettek a szolgálata által, de ő maga beteg volt mert nem tudta saját maga számára Isten igéjét alkalmazni.


Lehet pszichikai szinten is gondolkodni a betegségről, de ha hívő vagy akkor Isten igéjét kell igazságként elfogadnod. Az Apcsel 10:38 szerint minden esetben amikor Jézus gyógyitott, akkor az ördög hatalma alól szabaditotta ki az embereket. Nincs olyan a Bibliában, hogy Jézus sebeivel betegesek vagyunk, hanem Jézus sebeivel meggyógyultunk. Amikor Isten igéjével ellentétesen beszélsz vagy gondolkodsz magadról akkor a belső emberedet gyengited. A hit tápláléka a Biblia. Ha aszerint beszélnél és gondolkodnál akkor nem is irtad volna ki ezt a kérdést.

2019. dec. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
49%
Hogy a 21. Században ilyen hülyeségekben higgyenek komolyan emberek, egészen elképesztő.
2019. dec. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!