Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban létezik Isten? (bővebb...

Valóban létezik Isten? (bővebben lent) Én a ti véleményetekre lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés

Amikor megszulettem az orvosok lemondtak rólam állítólag hogy meg fogok halni,de nem haltam meg itt vagyok és élek de miért vajon ez Isten akarata volt? Vagy csupán véletlen? Tervei vannak velem?

Én hiszek Istenben hívő vagyok de néha úgy érzem nem tudom miben higyek vagy miért vagyunk a földön?

Ha van Isten

-akkor miért nem akadályozza meg a gyilkoságokat,háborúkat?

-miért nem segít ha imádkozok,imádkozunk?

-miért nem láthatjuk őt?

-miért nem jön el mégegyszer a földre?

-miért...miért....... és még kérdezhetném tovább is.

-Jó lenne ha még egyszer lenne az a bizonyos PARADICSOM ahol minden állat és ember szereti egymást,nem öl nem gyilkol,nincsenek csalások,hazudozások akik meghaltak valóban erre a helyre kerultek?

Remélem 20 év múlva megalakul vagy eljő Isten a földre hogy békét és boldogságot hozzon!

-Isten ő az alfa és az omega ő a fény a világosság ő a kezdet és ő a vég- 16/F


2010. júl. 19. 23:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Hogyan engedhette meg Isten, hogy ilyesmi történjen?" (egy amerikai iskolában lelőttek egy kislányt, aki meghalt

"Úgy hiszem, Istent nagyon elszomorítja, ami velünk történt, ám évek óta azt mondjuk neki: "Menj ki az iskoláinkból, menj ki a kormányunkból, és távozz az életünkből." És Ő, amilyen úriember, csendben hátrahúzódott. Miképpen várhatjuk el Istentől, hogy áldását és védelmet adja, ha egyben arra szólítjuk fel, hogy hagyjon bennünket egyedül?

Tudom, nagyon sok levél ment körbe szeptember 11-ével kapcsolatban, de ez igazán el kell, hogy gondolkodtasson. A legutóbbi történések fényében.... terrortámadások, iskolai lövöldözések, stb. Lássuk csak, azt hiszem, ez akkor kezdődött, mikor Madeline Murray O'Hare (akit meggyilkoltak, testét nemrégen találták meg) panaszkodott, hogy nem akar imádságot az iskoláinkban, és mi azt mondtuk, rendben. Aztán valaki azt mondta, jobb, ha nem olvasunk Bibliát az iskolában... - a Bibliát, amely azt mondja: ne ölj, ne lopj és szeresd a felebarátodat, mint magadat. És mi azt mondtuk, rendben. Aztán dr. Benjamin Spock az mondta, ne fenekeljük el a gyerekeinket, ha rosszul viselkednek, mert a kis személyiségük megrongálódik, és lerombolhatjuk az önbecsülésüket (Spock fia öngyilkos lett). És mi azt mondtuk, egy szakember biztos tudja, miről beszel, és azt mondtuk: rendben. Aztán valaki azt mondta, hogy a tanárok és az osztályfőnökök jobb, ha nem fegyelmezik a gyerekeinket, amikor rendetlenül viselkednek. És az iskolai ügyintézők azt mondták, a tanári kar tagjai inkább ne is érintsék meg a diákokat, mert nem akarunk rossz reklámot az iskolának, és semmiképpen nem akarjuk, hogy bepereljenek bennünket (nagy különbség van a fegyelmezés, valamint a véres, pofozás, a megalázás, megrúgás, stb. között!). És mi azt mondtuk, rendben. Aztán valaki azt mondta, hagyjuk, hogy diáklányaink abortuszt végeztessenek, ha akarnak, és nem kell, hogy ezt elmondják a szüleiknek. És azt mondtuk, rendben. Aztán egy bölcs vezető azt mondta, mivel a fiúk, fiúk, és úgyis meg fogják tenni, adjunk fiú diákjainknak annyi óvszert, amennyit akarnak, és nem kell, hogy erről szüleiknek beszámoljanak. És azt mondtuk, rendben. Aztán valaki, az általunk jelentős posztra megválasztottak közül azt mondta, hogy nem számít, mit teszünk a magánéletben, ha elvégezzük a munkánkat. Újból egyetértve velük azt mondtuk, nem számít, mit tesz valaki (beleértve akár az Elnököt is) a magánéletében, amíg van munkánk, és a gazdaság jól működik. Aztán valaki azt mondta, nyomtassunk újságokat meztelen nők képeivel és hívjuk ezt a női test szépsége feletti egészséges, természetes csodálatnak. És azt mondtuk, rendben. Aztán valaki eggyel tovább lépett ebben a csodálatban, és meztelen gyerekek képeit publikálta, majd tett még egy lépést, és ezeket elérhetővé tette az Interneten. És mi azt mondtuk: rendben, a szabad szólás joga feljogosítja erre őket. És aztán a szórakoztató ipar azt mondta, csináljunk TV-műsorokat és mozifilmeket, amelyek az erőszakot, erkölcstelenséget reklámozzák és a tiltott szexet. És készítsünk olyan zenefelvételeket, amelyek bátorítanak a nemi erőszakra, kábítószer-fogyasztásra, gyilkosságra, öngyilkosságra, és különböző sátáni témákat dolgoznak fel. És mi azt mondtuk, ez csak szórakozás, nincs is rossz hatása, és különben sem veszi senki komolyan, úgyhogy csak hadd menjenek. Most pedig feltesszük magunknak a kérdést: miért nincs a gyerekeinknek lelkiismerete, miért nem tudnak különbséget tenni jó és rossz között, és miért nem okoz nekik problémát, hogy megöljék az idegeneket, osztálytársaikat, saját magukat. Talán, ha elég hosszan és alaposan gondolkodunk rajta, ki tudjuk találni. Azt hiszem, elég sok köze van ahhoz, hogy "AZT ARATJUK, AMIT VETÜNK."

Kedves Isten, miért nem mentetted meg azt a kislányt, akit megöltek az osztályában? Tisztelettel, Egy Érintett Tanuló"

és a válasz:

"Kedves Érintett Tanuló! Ki vagyok tiltva az iskolákból. Tisztelettel, Isten."

Furcsa, milyen egyszerű az emberek számára megvetni, kidobni Istent, zagyvaságnak, értelmetlenségnek tartani üzenetét, aztán csodálkoznak, miért megy pokolra a világ. Furcsa, mennyire hisszük, amit az újságok írnak, de megkérdőjelezzük, amit a Biblia mond. Furcsa, hogyan mondhatja valaki "Hiszek Istenben", miközben a Sátánt követi, aki egyébként szintén "hisz" Istenben. Furcsa, milyen gyorsan készek vagyunk az ítélkezésre és mennyire nem a megítéltetésre. Furcsa, milyen gyorsan továbbküldjük viccek ezreit, és bozóttűzként terjednek a köztudatban, de ha az Úrról szóló üzenetekkel tesszük ezt, az emberek kétszer is meggondolják, mielőtt továbbítanák. Furcsa, hogy az erkölcstelen, durva, vulgáris és obszcén dolgok szabadon áramlanak a világhálón, miközben az Istenről való nyilvános beszédet elnyomják az iskolában a munkahelyen. Furcsa, hogyan lehet valaki Krisztusért lánggal lobogó vasárnap, és láthatatlan keresztény a hét további részében.

2010. júl. 20. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az, hogy létezik valami felsőbb hatalom, nevezhetjük Istennek, Allahnak, Jehovának, Természetanyának, Sorsnak vagy akárminek. Keresztény szülők neveltek, ezért a Biblia áll hozzám a legközelebb a vallásos írások közül, ezt a könyvet tartom a legfőbb útmutatómnak (de ez nem azt jelenti, hogy pl. a Korán szerintem nem jó; más embereknek lehet az is ugyanolyan jó, mint a Biblia).


-akkor miért nem akadályozza meg a gyilkoságokat,háborúkat?

Mert szabad akaratot adott nekünk. Az emberek csinálják a háborúkat, nekik kell abbahagyniuk, nem Istennek.


-miért nem segít ha imádkozok,imádkozunk?

Segít, kivéve ha olyat kérsz, amiből károd származhat, vagy másoknak kárt okozhatsz. Én már sokszor jártam úgy, hogy imádkoztam, Isten nem segített, és később jöttem rá, hogy ha teljesült volna a kérésem, akkor sokkal rosszabbul jártam volna. Ja, és a legfontosabb, Isten nem azt várja el, hogy egész nap ülj a hátsódon és imádkozz, hanem ha valamit el szeretnél érni, tegyél is érte, ne csak a sült galambot várd! Ha ilyen egyszerű lenne, senki nem csinálna semmit, hanem mindenki buzgón imádkozna.


-miért nem láthatjuk őt?

Mert nincs teste. Mikor Jézus megtestesült és emberként élt, láthatták őt a kortársai, de Istent nem lehet látni.


-miért nem jön el mégegyszer a földre?

Le fog. Benne van a Bibliában. És ahogy így elnézem a mai világot, nemsokára számíthatunk rá.


-Jó lenne ha még egyszer lenne az a bizonyos PARADICSOM ahol minden állat és ember szereti egymást,nem öl nem gyilkol,nincsenek csalások,hazudozások akik meghaltak valóban erre a helyre kerultek?

Ezt a lehetőséget egyszer megkapta az emberiség, de nem élt vele. Isten viszont szeret minket, és adott nekünk egy második esélyt. Ha szeretetben élsz, törődsz a többi emberrel és igyekszel betartani Isten parancsait (persze nem kell bűntelennek lenned, nem is tudsz, mindenki bűnös), akkor megkapod érte a megérdemelt jutalmat.

2010. júl. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Bunkó tirpákok voltak akik lepontoztak. Miért lepontozandó a véleményem? Attól, hogy nem értesz vele egyet, még válasz a kérdésre, ugyanis a kérdés ez: "Valóban létezik Isten? (bővebben lent) Én a ti véleményetekre lennék kíváncsi!"

Nem pedig ez: "Imádjuk együtt istent? Hitetlenek kíméljenek!"

2010. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket,tanultam belőluk de azért még valamit elmondok:

Ugye vannak Papok,Atyák,Lelkészek... Ahol én lakom nos volt itt egy Pap nagyon rendes és kedvesnek tunt úgy lehetett látni hogy követi a tízparancsolatokat meg a jó életett de NEM. Az igazság az volt hogy minden faluban volt neki barátnője,és néha a kocsmában is feltunt!

Ezért mármost itt nem Pap de azért elgondolkodtató hogy akik őt szolgálják ilyenekre képesek.

A világ már nem lesz jobb csak rosszabb persze ha változtattnánk rajta jobb lenne a világ.

2010. júl. 20. 10:11
 15/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Melyik az ésszerűbb kifejezés? véletlen szerencse, vagy direkt tudatosság? S gondolj bele a világegyetem keletkezésébe kezdetnek...melyik a racionálisabb? vak véletlen, vagy tudatosság? Ha meg van a válasz, akkor a kiírt kérdésedre is megkaptad azt. :)

az én véleményem egyértelmű. :P


Isten a szíveddel látod, nem az érzékszerveiddel tapasztalod...ugyanúgy mint a szeretetet.

Lesz még egyszer paradicsom...de ahhoz tenni is kell, külön-külön mindenkinek. A segítségek megvannak. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Lehet prófétáló tehetségem,

ismerhetem az összes titkokat

és mind a tudományokat,

hitemmel elmozdíthatom a hegyeket,

ha szeretet nincs bennem, mit sem érek."


Attól, hogy valaki Isten szolgájának tartja magát, nem biztos, hogy méltó lesz arra, hogy bejusson a Mennybe. Hiába imádkozik valaki állandóan, hiába pap, hiába fújja kívülről a Bibliát, ha közben meg sem próbál Istennek tetsző életet élni. De nem a mi dolgunk ezt megítélni, nem tudhatod, miért csinálja az az ember azt, amit csinál. Isten helyesen ítéli majd meg az embereket, ha eljön az ideje, mindenki oda kerül majd, ahová való. Nekünk az a dolgunk, hogy a saját életünkkel foglalkozzunk, nem az, hogy más emberek viselkedésén ítélkezzünk.

2010. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Fiatal vagy még, és sokat fogsz tapasztalni. Voltak itt nagyon jó válaszok. Különösen a fodrászos sztori tetszett, az aranyos volt! ;-)

Ha megengeded, hívőként válaszolnék. Nekem az a véleményem hogy a teremtés pontosan a szabad akarat miatt tökéletes. Ez a földi élet azért van, hogy formálja a személyiségünket, hogy mi magunk fejlődjünk,növekedjünk és nem csak intellektuálisan hanem szellemben is.


Nézd meg a Bibliát: Isten emberré válik Jézusban, megszületik egy jászolban egy szegény családhoz, kitanulja az ácsmesterséget, olyan szegény még tanítóként is, hogy amikor a tanítványai megkérdezik tőle: Mester, hol lakol? Arra azt feleli, még az ég madarainak is van fészke, de az ember fiának (t.i. Jézusnak) nincs hol lehajtani a fejét. Pedig lett volna hatalma arra, hogy másképp legyen. De ő azt választotta hogy inkább éjt nappallá téve megy, tanít, gyógyít, szolgál, és végül ártatlanul megvádolva kínhalált hal.


A keresztény nem az, aki meg van keresztelve, hanem aki Krisztust követi. Ne foglalkozz a pappal, ne foglalkozz a többi hívővel, Istennel foglalkozz. Jézus így imádkozott: legyen meg a te akaratod! Ez a hívő ember legfőbb kívánsága.


Miért nem válaszol Isten? Szerintem Isten csak az olyan imákra válaszol, amelyek előrébb visznek téged a fejlődés útján, hiszen a cél a növekedés szellemben, hitben, tudásban, erkölcsben. De az ilyen imákra minden körülmények között válaszol!


Majd meglátod, Isten nagyobb és csodálatosabb, mint hinnéd. De ehhez keresni kell, kutatni kell, akarni kell, ki kell érdemelni, hősnek kell lenni, és mindig, mindig a jóra kell törekedni.

A Paradicsomról, vagy ahogy más kultúrák nevezték: aranykorról minden nép tud. Mindenki őrzi a tudást, hogy egyszer régen még Isten és emberek között nem volt áthághatatlan akadály, és akkor boldogok voltunk, mert nem a Föld rablói, hanem az édenkert kertészei, gondviselői voltunk. Szerintem az emberi létezés célja egyetlen dolog: nem az egyéni boldogságra való törekvés, hanem a Földet ismét édenkertté tenni. Ismét szerető atyjává és anyjává válni a Földnek, nem kizsákmányolni, pusztítani hanem művelni, szeretni, gondozni. Sajnos az ember leszerepelt, kiderült, hogy Isten nélkül ez nem megy nekünk, csak a magántulajdont harácsolni, rombolni, nyerészkedni tudunk.

Ha neked is az a célod hogy a földi paradicsom még egyszer megvalósuljon, jó úton jársz. Egy erre törekvő élettel te is hozzájárulhatsz egy kicsit a második földi paradicsomhoz, bár ez Isten nélkül ez nem fog menni.


Sok boldogságot kívánok neked az életben, választ a kérdéseidre és szerető barátokat, családot.

2010. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm előző!

Igen szeretném ha még egyszer legalább egy nap is de lenne Paradicsom,mindennap amikor megyek aludni megköszönöm Istenek hogy élhetem ebben a gyönyöru,csodás,veszélyes és kulönös világon.

Én a jóra törekszem már 6-7 éve szolgálok az oltár előtt az Úrnak nem dohányzom és nem iszom alkoholt a többiek meg lehulyéznek hogy minek járok templomba nincs Isten meg ilyenek. Még sok megválaszolatlan kérdés van a világon. 16/F


Ne a haláltól félj, hanem a meg nem élt élettől!



“Amit meg kell tanulnunk, az mindig ott van a szemünk előtt, csak alázatosan és figyelmesen körül kell néznünk, hogy meglássuk mit akar tőlünk az Isten, és melyik a legjobb lépés amit a következő pillanatban tehetünk.”


Egy ember fuldoklott a tengerben.

Arra ment egy hajó, és azt mondták neki:

“Nem kell egy kis segítség?”

Ő azt válaszolta: “Nem, köszönöm. Isten majd megment.”

Aztán arra ment egy másik hajó. Azt mondták:

“Nem kell egy kis segítség?”

És azt mondta megint, “Nem, köszönöm. Isten majd megment.”

Később aztán megfulladt, és a Mennyországba került.

Azt kérdezte, “Istenem, miért nem mentettél meg?”

Isten azt felelte, “Két nagy hajót is küldtem érted”

2010. júl. 20. 19:55
 19/22 A kérdező kommentje:

FELHÍVOM FIGYELMETEKET hogy 4 napig nem válaszolok senki kérdésére mert nem leszek itthon! Szombaton mindenképp feljövök az oldalra és megnézem mit írtattok tehát ha valaki a vissza jelzésemre vár akkor Szombat este visszaírok neked/neki!

Attól még nyugodtan írhattok,csak mondtam hogy tudjatok róla X) 16/F


Az életnek nem kell tökéletesnek lennie ahhoz, hogy csodálatos legyen.


Elvárni a világtól, hogy igazságos legyen veled, mert jó vagy, ugyanolyan, mintha azt várod egy bikától, hogy ne támadjon meg, mert vegetáriánus vagy. (Dennis Wholey)


Az élet egyetlen – ezért vedd komolyan!

Az élet szép – csodáld meg!

Az élet boldogság – ízleld!

Az élet álom – tedd valósággá!

Az élet kihívás – fogadd el!

Az élet kötelesség – teljesítsd!

Az élet játék – játszd!

Az élet vagyon – használd fel!

Az élet szeretet – add át magad!

Az élet titok – fejtsd meg!

Az élet ígéret – teljesítsd!

Az élet szomorúság – győzd le!

Az élet dal – énekeld!

Az élet küzdelem – harcold meg!

Az élet kaland – vállald!

Az élet jutalom – érdemeld ki!

Az élet élet – éljed! (Teréz anya)

2010. júl. 20. 21:07
 20/22 A kérdező kommentje:

Hello!

Ma ezzekrol olvastam és még most is gondolkodom rajtuk:

-valójában minden, ami Isten akarátától eltérően történik a földön, az sátántól származik. pl a halál, a betegségek, a gyülőlködések, a rengeteg vallás kialakulása, a babonák, az anyagiasság,stb. mivel sátán és démonai tudják, hogy rövid idejük van, gyorsabban igyekeznek minél több embert a halálba rántani, ellenben Isten nem kívánja, hogy bárki is elpusztuljon, hanem azt kívánja, hogy mindenki megmentésre jusson.

-A sátán irányítani akarja a világot De lehet, hogy ez azért nem sikerül neki, mert az isten folyton belezavar.

-Azért van ennyi beteg gyerek mert az előző életükben elkövetett bűnért így fizetnek meg!

Nemcsak azokert a tettekert vagyunk felelosek amit ebben az eletunkben kovettunk el, hanem az elozo eleteinkben elkovetett buneikert is.

-Nem azért vagyunk bűnösök,mert csak Isten a tökéletes,a szent.„Szentek legyetek, mert én, az Úr, a ti Istenetek, szent vagyok.“ 3.Móz. 19,2Azért nem vagyunk tökéletesek,mert bűnösök vagyunk."Hiszen a bún zsoldja a halál!!!!! ( Róma 6:23 )És nem valamennyi ember követte e bűnösöket.Hanem az első emberpár Isten akart lenni,evett a fáról.És ebből adódóan az utódaik is bűbösök(te és én is) "De a kígyó ezt mondta az asszonynak:Dehogy haltok meg!Hanem jól tudja Isten ,hogy ha esztek belőle,megnyílik a szemetek.és olyanok lesztek mint az Isten: tudni fogjátok mi a jó és mi a rosssz."1.Mózes 3:4-6.


Az ókoriak közelebb voltak a teremtéshez és ők több istenben hittek! A kereszténység vezette be az egy isten hitet - akkor most melyiket higgyem el. Olvasd el Mózes I. 18.1-től és gondolkoj el. A fordításokban félre értelmezték az elnevezést, mert a Teremtő létezik, a Mindenható valószínű nem és az Isten az emberi elme terméke. Ha saját magunk - vagy közöségünk - problémáját nem tudjuk megoldani, akkor áthárítjuk egy ellenőrízhetetlen, túlvilági lényre, amit majd akkor tudunk meg, ha meghalunk. Ezzel az a baj, hogy a test elporlad, a benne lévő lélek, pedig visszatér Teremtőjéhez - és a kör bezárul.

AZTÁN MEG EZT OLVASTAM:

-Ha létezik, Őt nem érdekli, hogy én hiszek e benne.

Csak szét kell nézni a világban, ha létezik Isten, leszarja mi van velünk. A szenvedéseink nem zavarják, bár sokak szerint ő teremtett minket, gondoskodni nem akar rólunk, pedig sokak szerint "mindenható" tehát teremthetett volna minket is olyannak, hogy boldog világot építhessünk magunknak.

Nem tette, mert 1.) vagy nem létezik, 2.) vagy leszarja.

Minket miért érdekeljen?


A világ nem a jó ember-isten kapcsolattól, hanem a jó ember-ember kapcsolattól lesz jobb. A vallások több évezredes története egyértelműen megmutatja, hogy a két dolog közt nincs összefüggés.

Holokauszt többféle létezik. Az egyik amit az ember csinál, a másik amit a természet. Erről nem szoktunk beszélni, pedig több millió ember pusztul így el.

A "népírtást" Isten két okból engedélyezi:

- Földünk teherbíró és eltartó képessége véges, ezért ezt szabályoznia kell,

- az embernél az Isteni lélek a fogantatásnál kerül be a szervezetbe(valami "odaragasztja")és a halál ami kiszabadítja: mivel a lélek energia, így tovább lehet használni - ha "jó" a lelkem akkor a mennyországba kerül, ha nem akkor a pokolba (azaz tovább nem hasznosítható, elvileg lomtár), ezért ha Istennek sok lélekre van szüksége, küldi a "Sztálinokat, Hitlereket stb".

Mindez történik akkor is ha rendkívül vallásos vagyok vagy nem, illetve akár hiszek benne, akár nem.


Szóval elgondolkodtató hogy hiába imádkozzok nem segít azé mert járok templomba nem fog segíteni,MIÉRT NEM AKADÁLYOZZA MEG A HOLOKAUSZTOKAT,MIÉRT NEM SEGÍT A RÁKOSOKON,AIDS..stb MIÉRT HALUNK MEG HA HOVÁ KERULUNK HALÁLUNK UTÁN LÉTEZIK POKOL ÉS MENNY????????????????????????????????????????????????????

2010. júl. 24. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!