Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus nem halt kereszthalál...

Ha Jézus nem halt kereszthalált, ahogy a Korán írja, akkor a kereszténység egy nagy hazugság?

Figyelt kérdés

2019. dec. 19. 23:21
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
75%

"Hogy fogadná el bárki is a Biblia igazságát, ha ekkora hazugság szerepelne benne? Minden állítása megkérdőjeleződne!"


Pont ez az hogy így nem fogadják el sokan. És egyre többen fordítanak hátat a keresztény vallásnak, az ilyen ellentmondásos értelmetlen tanítások miatt. Egyébként ha kiveszed az ilyen értelmetlen, ellenmondásos és leginkább kritizált tanításokat a keresztény vallásból, megkapod az iszlám vallást nagy vonalakban.

2019. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
Abban mi az ellentmondás, hogy Jézus meghalt és feltámadt? Erre épül az egész Újszövetség lényegében.
2019. dec. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
30%

"Abban mi az ellentmondás, hogy Jézus meghalt és feltámadt? Erre épül az egész Újszövetség lényegében."


Nem egyszerűen meghalt hanem megölette magát rendkívül véres módon, ami egy pogány emberáldozati szertartás, és mindezt a nagy semmiért, mert ha Isten akar, megbocsát. Ehhez nem kell emberként megszületnie és megöletnie magát. Az iszlám vallás szerint Isten megbocsát ha teszel érte. Megbánod az elkövetett bűnt, Isten megbocsátását kéred és ha embertársad ellen követted el, akkor az ő megbocsátását is kérned kell és lehetőleg tartózkodnod kell attól hogy újra elkövesd. Ez így teljesen logikus és érthető. Szóval nincs szükség semmiféle véres emberáldozatra. Ez a pogány vallásokból lett belehamisítva a keresztény vallásba.

2019. dec. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
59%

Vidiripi


A Biblia nem ír arról hogy Isten küldeni fog egy Mohamed nevű prófétát. Akkor Mohamed egy hamis próféta?


"Úgy meg aztán főleg hogy a Korán ugyanarról az Istenről ír mint a Biblia és akiben te is hiszel."


Nem igaz hogy ugyan arról az Istenről ír a Biblia és a Korán!

A Biblia Istene Messiást ígért! A Koránban szó nincs ilyesmiről! A Biblia Istene Jézust a Fiának nevezi akiben gyönyörködik!

A Koránban nincs ilyen!

2019. dec. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
18%

"A Biblia nem ír arról hogy Isten küldeni fog egy Mohamed nevű prófétát. Akkor Mohamed egy hamis próféta?"


A Biblia (Ószövetség) arról sem ír hogy Isten eljön emberi alakban akit Jézusnak neveznek, igaz? Mohamed prófétáról viszont ír az Ószövetség és az Újszövetség is és ha nem is szó szerint.


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


Mondatról mondatra elemzem neked:



1,"Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül,"


Az arabok és a zsidók terstvérnépek. Ábrahám az Ősatyjuk. Mohamed próféta arab így igaz rá hogy a zsidók testvére.



2, "olyant, mint te"


Ezt Isten mondja Mózesnek. Tehát az illető nagyban hasonlít Mózesre. Mohamed és Mózes próféták sok mindenben hasonlítanak.



3 "Az én igéimet adom a szájába,"


A Korán Isten szava, nem emberek írása. Gabriel angyal közvetítésével került kinyilatkoztatásra. Tehát Mohamed próféta Isten szavait továbbította az embereknek szó szerint, nem saját szavaival megfogalmazva.



4, "ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok"


Mohamed próféta kijelentette hogy csak azt mondta az embereknek amit Isten parancsolt és azt is hogy mindent elmondott, ezzel telessé téve Isten vallását. Több próféta nem fog jönni így hiába vártok.



Ezek közül több pont nem igaz Jézusra, de mind igaz Mohamed prófétára.



"Nem igaz hogy ugyan arról az Istenről ír a Biblia és a Korán!"


De igaz. A két vallás ezt kölcsönösen elismeri. Az hogy te valami keresztény szektát követsz akik mást mondanak nem mérvadó.



"A Biblia Istene Messiást ígért! A Koránban szó nincs ilyesmiről!"


Nevezheted ahogy akarod. Akit a Biblia megjövendöl az Mohamed próféta. Újszövetség:



János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.

János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni:

János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.


Akit itt pártfogónak írnak keresztények szerint a szentlélek aki ugye Isten, de ezt kizárt. A szentlélek Jézus előtt is eljött és vele egy időben is, a vers viszont azt irja csak akkor jön el ha Jézus elmegy. Aztán azt írja a pártfogó nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez nem lehet a szentlélek hiszen Isten mindent tud, nem kell hallania. Ez egy próféta leírása és Jézus után csak Mohamed próféta jött.


"A Biblia Istene Jézust a Fiának nevezi akiben gyönyörködik!"


Nem szó szerint értendő. Gyakran használja a fiai kifejezést a Biblia.

2019. dec. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
72%
#18: Én a #17-ben a Bibliát idéztem, ahol az apostol egyértelműen leírja, hogy megváltás nélkül nincs kereszténység. Kérdés lezárva.
2019. dec. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
27%

"#18: Én a #17-ben a Bibliát idéztem, ahol az apostol egyértelműen leírja, hogy megváltás nélkül nincs kereszténység. Kérdés lezárva."


Azt valószínűleg nem egy apostol írta hanem valaki a nevében, Jézus pedig biztos nem mondott ilyet.

2019. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
53%

Vidiripi


Máté 20:28 Mint ahogy az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és életét váltságul adja sokakért.


Máté 26:28 mert ez az én vérem, a szövetség vére, amely sokakért kiontatik a bűnök bocsánatára.

2019. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 Alex Fly ***** válasza:
76%
Azért én, szegény megvezetett keresztény, inkább tartom hitelesnek azt amit a szemtanúk írtak, mint amit 600 évvel később írt le olyasvalaki, akinek köze nem volt az eseményekhez...
2019. dec. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
Itt az az alapkérdés, hogy egyáltalán miért van szükség áldozatra a bűneink kiváltásához? Miért nem elég a megbánás és a törekvés? A zsidók és a keresztények szerint egyértelműen szükség van áldozatra. Mégpedig a legdrágábbat kell feláldozni, mert a bűnök súlya olyan hatalmas, és az ember visszaeső elkövető. Nincs valódi megbánás és szeretet áldozat nélkül. Ez az emberek közötti viszonyra is igaz.
2019. dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!