Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Jézus nem halt kereszthalál...

Ha Jézus nem halt kereszthalált, ahogy a Korán írja, akkor a kereszténység egy nagy hazugság?

Figyelt kérdés

2019. dec. 19. 23:21
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
71%

A vallás egy olyan dolog, amin nem érdemes vitázni, mert valaki vagy hisz, vagy nem. Hogy mi vár ránk a halál után, majd megtudjuk, ha sor kerül rá.


Egyébként azt vettem észre, hogy sok, úgymond ateista embernek nem is a vallással van baja, hanem annak az intézményesített formájával. Nem a vallással van baj, hanem az egyházzal. Amíg papok gyerekeket molesztálnak, vagy inkvizítorok máglyára küldenek embereket Jézus, vagy Isten nevében, addig fölöttem ne ítélkezzenek.


Régebben is fölmerült bennem a kérdés, hogy ha például a föntebb említett esetek idején Jézus élt volna, és azt látta volna, mit szólt volna ahhoz, hogy az ő nevében pont az ő tanításait mocskolják be egyházi emberek.

2019. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
32%

Akkor inkább az általánosítással és megbélyegzéssel van gond, ha így látod. A papok többsége teljesen tisztességes ember, aki sosem rontana meg egy gyermeket sem. Ha a történelem szemüvegén át vizsgáljuk az inkvizíciót, akkor sokkal kevésbé tűnik véresnek, sok ma hallható szám csak mese. Például a legvéresebb spanyol inkvizíció (ami nem is egyházi, hanem állami szerv volt) alig néhány ezer ember esetében hajtott végre valós ítéletet. Az Egyházi Inkvizíció ennél sokkal kevesebb esetben. Erről van számos kutatás, számos publikált eredmény, lehet olvasni őket.


Ha figyelted, én szinte sosem hit alapján próbáltam érvelni, hanem történelmi tényeket igyekeztem bemutatni cáfolatként a megfogalmazott állításokkal szemben. Bár nem hivatkoztam minden esetben forrásra (nem a disszertációmat írom itt), de mind megkereshető neten.

2019. dec. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
60%

Én egy szóval sem állítottam, hogy minden pap pedofil, és az inkvizícióval kapcsolatban sem mondtam számokat, de attól függetlenül ezek megtörténtek.


Arra azért kíváncsi vagyok, hogy hogyan látod azt a kérdést, amit az előző hozzászólásomban Jézusról mondtam, vagyis ha az említett esetek idején élt volna, akkor mit mondott volna, ha látja. Mondhatjuk azt is, hogy most is látja, de nem tudhatjuk, mi a véleménye.

Mivel nyilvánvalóan teológiai végzettségű vagy, van erről is véleményed.

2019. dec. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
52%

Gépész végzettségű vagyok, elég távol áll a teológiától :/


A pedofilokat nyilván egyértelműen elítélné, Ő is beszélt a kisgyermekek védelméről.

Az inkvizíció érdekes kérdés. A módszereit biztos elítélné, de célját nem hiszem. Az apostolok is keményen fellétek azokkal szemben, akik eretnek tanokat hirdettek, oly annyira, hogy kizárták őket az Egyházból is. Erre van példa az Újszövetségben.

2019. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
62%
Kedves 80%-os, az lehet, hogy azért tapasztalunk meg sok mindent, hogy tanuljunk belőle. De utólag sem értjük, hogy mi célja volt egy teljes nyarat elvivő, sok szenvedéssel járó betegségnek, vagy egy teljesen okafogyott, hülye pernek.
2019. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hiába adok értelmes választ, csak a lepontozás megy rá. Értelmes ellenérveket még nem nagyon olvastam, lehet az egybites agyműködésetek csak a piros gomb megnyomására képes.
2019. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
65%

Ebben a Koránnak van igaza; az Újszövetséget szándékosan úgy írták meg, hogy "több sebből vérezzen" az igazsága, hitelessége. (egy bölcs ember átlásson rajta)


Kamu egyébként az egész "Kinyilatkoztatás". Átverés és csalás.

2020. jan. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!