Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szent Lélek káromlás?

Csuri02 kérdése:

Szent Lélek káromlás?

Figyelt kérdés
Sziasztok Valami nem hagy nyugodni Régebben történt ez. Gyülekezetbe voltam és látam ahogy emberek be töltekeznek szent szellemel és azt mondtam bisztos csak drog van a levegőben Meg voltam térve már akkor Most ez miatt nagyon roszul érzem magam Mikor imátkozok úgy érzem távol vagyok istentől Van remény még számomra Vagy elvesztem Juthatok még a menybe Mer ez tudtomal szent lélek káromlás volt?

2020. jan. 5. 03:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%

"Meg voltam térve már akkor"

Nem, nem voltál. :)) És nem azért, mert nem hiszel abban, hogy ebben a szektás gyülekezetben a "szellem" rángatja embereket, hanem azért, mert a megtérés nem az, hogy belépsz egy gyülekezetbe, hanem a kárhozat felé tartó ember jobb útra térése. Tehát a helytelen magatartás, életvitel megváltozása. Erre egész életünkben szükség van. Téves az a felfogás, hogy beléptél a "gyülekezetbe", megkaptad a "szellemet" és akkor te már kész is vagy, megtértél. Folyamatosan mindig, újra és újra meg kell térnünk. Mindig adódhat olyan helyzet, hogy letérünk az útról. Elbizakodottsághoz vezet ez a felfogás, hogy "már megtértem".

Egyébként ez nem a Szentlélek káromlása. A Szentlélek káromlása kifejezett szembefordulás a Szentlélek megszentelő, bűnöktől visszatartó, azokból kiemelni akaró tevékenységével, tehát ha valaki pl. szándékosan tagadja vagy visszautasítja bűnei bocsánatát és a Szentlélek által felajánlott üdvösséget. Ezért nincs rá bocsánat: mert aki megátalkodott a bűnökben vagy nem fogadja el Isten megbocsájtó szeretetét, az az üdvösséget utasítja el.

2020. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem káromoltad a Szentlelket, emiatt ne aggódj. Ez a sátán ócska trükkje. Fordulj Jézushoz mindig bátran, mert szeret téged, és ne aggódj az üdvösséged miatt

2020. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 szp72 ***** válasza:

Minden megbánt bűn megbocsájtható. A Szentlélek elleni bűn azonban éppen a megátalkodottság, a bűnök meg nem bánni akarása, a megtérés nem akarása, Isten nyilvánvaló jelenlétének, erejének, bizonyságának a tudatos elutasítása.


Jézus konkrétan egy csoda szituáció kapcsán beszél a Szentlélek elleni bűnről. A farizeusok az ördögnek tulajdonítják Jézus ördögűzését, noha pontosan tudhatnák, hogy ilyen nem létezik, az ördög nem űzheti ki az ördögöt.


Ha valaki drog hatásának gondolja a Szentlélek megnyilvánulásait, az csak akkor és csak is akkor Szentlélek elleni bűn, ha tudod, hogy ez valójában nem igaz, hanem csak egy hazugság. Ha te megváltoztattad a véleményedet az eleve azt jelenti, hogy nem követed el a megátalkodottság bűnét, hiszen megbántad, csak volt benned egy ilyen átmeneti vélemény, ez volt a benyomásod.


Én személy szerint ha látok valakit a földön fetrengeni és üvölteni, az számomra még nem bizonyítja, hogy az a Szentlélektől van. Viszont ha tudom, hogy előtte nagyon is megszállott szerűen viselkedett utána pedig normálisan, akkor én azt nem merném a drognak tulajdonítani. Nem tudok ugyanis olyan drogról, ami normálissá teszi az embert.

2020. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!