Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz lehet, hogy Jézus ügyének...

Igaz lehet, hogy Jézus ügyének (hogy ti. Az emberek megismerjék az igazi Istent) a világ történelme során legtöbbet a "keresztények" ártottak?

Figyelt kérdés
Az idézőjeles "keresztények" alatt azokat értem, akik magukra vették valami miatt Krisztus nevét (a keresztény szó a krisztianoi szóból ered, jelentése kis Krisztus), de sosem tértek meg.

2020. jan. 11. 20:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

#10

Szerinted a rómaiak nem vették fel a kereszténységet a 4-5. században? Arabok még közelben sem, az iszlám meg még képzeletben sem volt akkor. De említetted Afrikát, ott is a királyságok rendre vették fel a kereszténységet, bármilyen "térítő háború" nélkül. Egyiptomban, Etiópiában sok millió keresztény élt, hogy csak két példát említsek.

2020. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Dongaben ***** válasza:
11%

Akkor inkább a kérdezőnek válaszolnék...

Egy eléggé ismert esemény: a "Grünwaldi csata", amikor a teuton, vagy német, vagy keresztes-lovagrend a keresztény Lengyel királyságra támadt Krisztus nevében...

2020. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Sem Európa, sem a Közel-Kelet, sem Észak-Afrika nem erőszakos úton tért meg, ahogy az amerikai kontinens sem (még ha konkvisztádorok erőszakot is alkalmaztak, azt nem térítő, hanem hódító szándékkal tették, ahogy a derék presbiteriánusok Észak-Amerikában). Ahogyan egyébként a magyarokat sem erőszakkal térítették.


A kereszténység öt apostoli székvárosából négyet a muzulmánok foglaltak el, utoljára Konstantinápolyt 1453-ban. Szóval ha azt keresed, hogy kik ártottak legjobban Jézus "ügyének", akkor azok a muzulmánok voltak. A kereszténység legősibb szentélyeit ők pusztították el.

2020. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%

Én látok abban sok igazságot, hogy a kereszténységnek sokat ártottak és ártanak ma is azok az emberek, akik hangoztatják, hogy mekkora keresztények, de nem úgy élnek. Teljesen hétköznapi dolgokra gondolok: pl. keresztény értékekről magyaráz, de közben kibeszél mindenkit és áskálódik. Szerintem ilyet vagy hasonlót sajnos mindenki tud a környezetéből. Ha őszintén magamba nézek, én sem vagyok makulátlan.

Legjobban életünk példájával tudunk evangelizálni, de ebben a fordítottja benne van, hogy a negatív példa hogyan hat a nem hívőkre.

2020. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 KZitus ***** válasza:

Szia

Igaz. De ennek így kellett lennie, mivel már Ésaiás, Krisztus, és Pál, és Péter apostol is előre figyelmeztetett erre. Ezt mondták erről:

Ézsaiás 56:11 " Igen, telhetetlen lelkű kutyák, akik nem tudnak megelégedni. Pásztorok is, akik nem tudják, hogyan értsenek. Mindnyájan a saját útjukra tértek, a tisztességtelen nyeresége után megy mindegyik a maga határáról..."

Cselekedetek 20:29 "Tudom, hogy eltávozásom után elnyomó farkasok jönnek közétek, és nem fognak gyöngéden bánni a nyájjal, és közületek is támadnak majd férfiak, akik kiforgatott dolgokat fognak beszélni, hogy maguk után vonják a tanítványokat."

Máté 7:15 " Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül prédaleső farkasok."- tehát Krisztus pontosan tudta!

2Tesszalonika 2:3 " Senki, semmilyen módon ne vezessen titeket tévútra, mert nem fog az eljönni, csak ha előbb eljön a hitehagyás, és kinyilatkozik a törvénytelenség embere, a pusztulás fia."

2Péter 2:1 Mindazonáltal hamis próféták is támadtak a nép között, miként közöttetek is lesznek hamis tanítók. Ugyanezek romboló szektákat fognak bevezetni csendesen, és megtagadják még a tulajdonosukat is, aki megvette őket, gyors pusztulást hozva magukra."

2Timóteusz 4:3 "Mert lesz időszak, amikor az egészséges tanítást nem fogják elviselni, hanem a saját kívánságaikkal összhangban gyűjtenek össze maguknak tanítókat, hogy csiklandoztassák a fülüket;"

2020. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!