Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti honnan tudják hogy a...

George1113 kérdése:

Ti honnan tudják hogy a Jehova Tanúi egy szekta?

Figyelt kérdés
Akik, ti szektának nevezitek őket, de honnan tudják ?Utánna jártak? És honnan tudják ezt pontosan? És ők miért nem tudják ezt magukról hogy eredetilek télyleg szekta?
2020. jan. 23. 05:51
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Mondom csak voltam! Ismerem a biblájukat a történelmüket, mindent. Csak arra voltam kíváncsi hogy sojan honnan tudják az igazságot róluk.

Nem kell összevetnem 2 bibliát. Volt dolgom mind kettővel szóval a ferdítéseket kivülről fújom, és értem is a lényeget. Egyém ként jó dokog hogy a kívülállók tudják az igazságot. A szmorú az, hogy ők semmi kép. Csak én lennék az egyetlen volt, jehovista?

2020. jan. 23. 10:15
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

A szekta definíciója kapcsán még nem került kiemelésre, hogy eredetileg olyan görög filozófiai iskolákat hívtak így, akik egy adott nagyobb iskoláról leváltak, egy tanító köré csoportosultak, aki az eredeti irányzatból pár dolgot kiemelt, akár is el is ferdített és az egész iskolát erre a pár dologra építette fel.

A szektákra jellemző ez, hogy pl. a keresztény tanításból kiragadnak pár dolgot, és magukat ezáltal mindig valami ellen definiálják. Lásd pl. a jehovistáknál a Szentháromság tagadása, vagy a keresztény ünnepek tilalma.

2020. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=FjOfpH-1AWg


Szívesen!

Üdv: P.T.

P.S.: Visszatérek! :D

2020. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
A szektát mint fogalmat elég tágan lehet értelmezni amibe simán bele passzol a jw.
2020. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
0%

Ja.

Pl. a fehéret is ha elég tágan értelmezzük, akkor belefér a kék és a zöld is.

De mi magyarok vagyunk, és egyelőre még magyarul beszélünk, és ebben a JT nem szekta.

Nagyon sok mindent lehet rá mondani - joggal - de azt, hogy szekta lenne, azt 𝐍𝐄𝐌.

2020. jan. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

@14:37


Akkor kérlek definiáld hogy te mit értesz pontosan szekta alatt? számodra mi a szekta?

2020. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
25%

Nem számomra, hanem a magyar nyelv szerint.

A #5-ben ott van leírva, azzal mi a bajod?

Köszönöm a 0%-os lepontozást éjsötét szektásoktól.

2020. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

#37

Tehát az határozza meg, hogy mennyi ideje vált ki és mennyi követője van?

Hány év után lesz egy szektából elismert felekezet?

2020. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 imakommandós ***** válasza:
100%

Jehova tanuiról tudni kell, hogy az egész csoport laikusokból áll, és igy is büszkék a Bibliaforditásukra. Kereszténynek tartják magukat, mégis a mainstream kereszténységgel szembe helyezkednek. Bármit ki tudnak magyarázni a Bibliából, azt is, hogy előre hirdették a csoportjuk megjelenését Isten végső kiválasztott népeként. Üldözöttek de nem a hamis tanaik miatt szenvednek hanem az "igazságért". SzentLelket személytelen erőnek tartják. Másodlagos teológiai kérdések a leghangsúlyosabbak náluk, (pl eszkatológia: utolsó idők). Átértelmeznek bibliai fogalmakat amelyeket a mainstream kereszténység elfogad (pl kegyelem). Jézus számukra csak Isten legjelentősebb teremtménye. Cselekedetek általi üdvösséget hirdetnek, holott "aki nem hisz elkárhozik" (Márk 16:16) - - - > Más evangéliumot hirdetnek és más szellemet vesznek.


Ha szektának tartanák magukat akkor meghasonlanának önmagukkal és végre vége lenne a dalnak, de erős a kiválasztottságtudatuk és a felsőbbrendűség tudatuk ami benntartja őket a megcsalattatásban.

2020. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Azt ne felejtsük el hogy szektából vált globális felekezetté, és egyházzá. És hiába egyház ha semmiköze a bibliához, és istenhez. Én megvagyok győződve mert én 20 évig voktam JHT. Rokonságomba még mindig vannak jht. Mikor kérdeztem őket hogy honnan jött ez a vallás csak mondták hogy a bibliából, több ezer éve, na elővettem a történelmet, és bizonyítottam, hogy bizony egy amerikai biblia kutató formálta át az ő száj íze szerint. Egy kisebb szekta volt. De mintha a lóval imádkoztam volna.
2020. jan. 23. 19:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!