Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tud Istent teremteni?...

Isten tud Istent teremteni? Vagy nincs meg rá a hatalma, a szükséges képessége?

Figyelt kérdés
Mi lenne ha két Isten veszekedne? Ki nyerne? Egyik eltörölhetné a másikat?

2020. febr. 19. 01:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Más vallások szerint ezért lenne jó magától a vágytól megszabadulni. Mondjuk vágy is többféle lehet, de szerintem itt az anyagi világhoz való ragaszkodásunkat tekintik annak. Mert talán tényleg igaz, hogy minden amire vágyunk azt magunkból tudjuk csak megteremteni és szükségtelenek hozzá az elképzelt vágyálmaink. Sokan azt gondolják kell egy társ vagy sok pénz, elismertség, hatalom, de talán mindezek ugyan annak az egy hiányunknak a téves kivetülései, amiket hajszolva csak megnehezítjük a saját életünket. Mert ha meg is kapjuk ezeket, akkor sem lesz elég. Valami belső békére kellene találni azt hiszem. Nem mintha nekem menne. És tényleg valami félelmetesen beteg ez a világ. Nem tudom miért elkerülhetetlen benne a szenvedés és a fájdalom, de Isten látja ezt, és ezért próbált enyhíteni ezen. Máskülönben simán magunkra hagyott volna, de nem ezt tette. Végülis egyszer beavatkozott, lejött kínszenvedni és meghalni, tanítani, reményt adni. Biztos egyszerűbb lenne ha suhintana egyet a varázspálcájával és minden jó lenne, dehát valamiért nem így működik. Úgy látom szükséges hogy ne így működjön. De nem hagy ténylegesen magára senkit. Néha a legsötètebb órák a legjelentősebbek, csak ki kell jutni belőlük. Valahogy... nem mintha tudnám hogy, de ha csak simán kitartasz és tűrsz, akkor is vége lesz egyszer, és legalább elmondhatod magadról, hogy ember tudtál maradni mindenkor. Ez fontos szerintem.
2020. febr. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!