Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a templomokra nem vonatkozik a bezárás?

Figyelt kérdés
[link]
2020. márc. 12. 20:21
1 2 3
 11/27 Anahystor ***** válasza:
9%

A hívőknek illik bízni Isten akaratában.


Az államnak pedig kötelessége az állampolgárok védelme, azaz ilyen helyzetben a szükséges intézkedések megtétele (akár a templomok, mint gyülekező helyek) bezárása.


A két szempont élesen elkülönül! Nem vonható össze.


Sajnos a hívő a templomban a hite ellenére is el fogja kapni a vírust és utána hazaviszi és terjeszti a család, barátok, ismerősök, szomszédok között. Ez pedig szerintem nem helyes.

2020. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Tudjátok mi a szomorú? Hogy egy felsőbb utasításra válhat csak üressé akár templom, akár valamilyen hely, ahol sokan jöhetnek össze, mert amíg nincs tiltva, addig maguktól nem maradnak távol az emberek. Az átlagembernek itthon nincs annyi esze, hogy nem csak a saját, hanem mások érdekében is betartsa az alapvető higiéniát, ha beteg is, elmegy közösségbe, szétköhög, szétfertőz és összetapogat mindent, majd csodálkozik hogy beteg mindenki. Most itt van egy kicsit erősebb vírus, ha az összes ember legalább olyan szinten ügyelne a fertőzések elkerülésére mint én, akkor esélye nem lett volna kialakulni egy ilyen járványnak.

Ja hogy magamból indulok ki? Bocsánat, én többre tartom magamat ilyen téren az emberek nagyobb többségénél és nem csak pofázok, hanem meg is teszem amit kell, de egyedül ehhez kevés vagyok, egy kis imádkozás meg szenteltvíz nem segít ezen, mert a fertőzés nem hit, hanem tudomány alapján terjed.

2020. márc. 13. 13:13
 13/27 anonim ***** válasza:

"hanem meg is teszem amit kell"

Tedd, senki se mondta, hogy ne. Más meg szintén azt teszi, amit jónak lát, se ne akard megszabni, hogy ki mit tehet.

2020. márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
#13 Te talán meg tudod szabni? :)
2020. márc. 13. 14:48
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem, ezért írtam, hogy azt teszel, amit akarsz. De az én életembe ne akarj beleszólni. Köszi.
2020. márc. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
#15 k
2020. márc. 13. 15:09
 17/27 anonim ***** válasza:
Szerintem villámhárítót is túlzás rászerelni.
2020. márc. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Nálunk a vasárnapi református Istentisztelet elmarad. Igen a koronavírus miatt.
2020. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Jellemző Magyarországon, hogy 100-nál többen mennek misére/Istentiszteletre?"


A Hitgyüliben Budapesten 4000-8000 keresztény gyűlik össze a hétvégi Istentiszteleten, a vidéki gyülekezetekben is 250-500 fő össze szokott gyűlni egy Istentiszteleten.


Egy budapesti Istentiszteletről egy rövid videó:


[link]

2020. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
A korlátozások miatt most 100 fős lesz az amúgy több-ezres látogatottságú Istentisztelet, így a hites keresztények többsége online fogja nézni az Istentiszteletet.
2020. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!