Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak szerintem brutális ôs...

Csak szerintem brutális ôs kegyetlen az oszovetseg istene? JHVH? Pl: állat áldozat, ember áldozat, gyerekek megolése, megkovezés, megégetés, azt mondja hogy o egy bosszuallo Isten.

Figyelt kérdés

Mert szerintem ha Isten létezik,akkor biztos hogy nem olyan mint amit az oszovetsegben leirtak,amit Jezus mondott az mar mas,arrol hamarabb elhiszem,mert ha isten letezik,akkor az Jézus istene ...

Hamarabb elhiszem azt hogy egy nagyon nagyon intelligens foldonkivuli leny jelent meg akkor a bolygonkon amikor az oszovetseget irták,es o diktalta le az embereknek az egesz oszovetseget,szerintem az oszovetseg nem egyenlo jezus istenevel.


2020. márc. 22. 00:12
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
29%

Jézus:


"Az írástudók és a farizeusok Mózes tanítói székében ülnek. Tegyetek meg és tartsatok meg ezért mindent, amit mondanak nektek" ( Mt 23:2-3 ) (Az írástudók és a farizeusok természetesen az Ószövetséget tanították.)


Vatican:


"folytatjuk az Ószövetség kifejezés használatát, mert hagyományos, de az 'Ó' nem jelenti, hogy korszerûtlen, vagy elavult. Az Ószövetség állandó értéke mindenképp, hogy forása a Keresztény Kinyilatkoztatásnak" - [link]


Ezek szerint Anahystor nevű felhasználó okosabb, mint Jézus és a Vatican püspökei együttvéve.


Gratula, leborulok.

2020. márc. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Anahystor ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem a leírt érvelésre válaszolsz, hanem a személyemet támadod.


Valóban csak ennyire telik tőled?


Szomorú!

2020. márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Anahystor ***** válasza:
67%

Ha az értelmi képességeimet vonod kétségbe, a legegyszerűbb módszer az, ha bebizonyítod, hogy butaságokat írok, és nem csupán ex cathedra kijelented (mert te úgy hiszed).


Annyit még hozzáfűznék, talán nem tűnt fel neked, de az állításaimat konkrét, a Bibliából vett szó szerinti idézetekkel támasztottam alá.


Eddig -valahogy nekem úgy tűnik- én cáfoltam a ti alaptalan kijelentéseiteket.


(

" Ember áldozat? Hol olvastál ilyet? " - Jefte lánya


""csecsemőket falhoz csapkodni" Ilyet nem tudom, hol találtál a Bibliában." - a Midiániták csecsemőinek legyilkolása

)



Nos nálad a labda!

2020. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
0%

"ha bebizonyítod, hogy butaságokat írok"

Megtörtént, nem az én hibám, ha azt sem fogtad fel, ha szájbarágást vártál. Sajnos annyi idõm nincs.

"nálad a labda!"

Már gyerekkoromban sem szerettem focizni. Ahelyett inkább matek problémákkal foglalkoztam.

Talán ezért látom másképp, vagyis úgy, ahogy a Biblia ismerõinek többsége, azok, akik úgy is nevezik: "A Könyvek Könyve".

Te is eljuthatsz ide, ha nem CSAK azt keresed, mibe hogyan lehet belekötni, hanem az ÜZENETÉT próbálod meg levenni.

Ehhez az útmutatásokat megírtam, megadtam az idézeteket, amelyekben Jézus saját vallásának jelenti ki, azt is mit tartott a legfontosabb parancsnak. Próbáld megérteni, hogy miért!

Talán még két tény:

még Jézus idejében is az "Ószövetség" vallása volt az EGYETLEN egyistenhívõ vallás.

a keresztény papok szerint az "Ószövetség" az "Újszövetség" alapja, "Ószövetség" nélkül nincs "Újszövetség".

2020. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

Majd elfeledtem:

"Midiániták csecsemőinek legyilkolása"

Azt kérdezttem, hogy "FALHOZ CSAPKODÁST" hol olvasal, kifejezetten "FALHOZ CSAPKODÁST".

2020. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 Anahystor ***** válasza:
100%

"Azt kérdezttem, hogy "FALHOZ CSAPKODÁST" hol olvasal, kifejezetten "FALHOZ CSAPKODÁST"."


Ezt kérdezted!


Szó szerint valóban nem ezt írja a Biblia (legalábbis az általam idézett részletben), azonban nem is tér ki a módszerre, tehát akár úgy is történhetett...


Viszont kérdés, amennyiben nem a falhoz csapkodják, hanem elvágják a torkukat, akkor az más elbírálás alá esik?

Nem ugyanúgy csecsemő gyilkosság?

Mert az idézett rész egyértelmű e tekintetben.

Isten parancsára bosszúból Mózes elrendeli a fiú csecsemők meggyilkolását.


"Attól tartok, összetéveszted a Bibliát az SS-el, náluk ugyanis ez valóban szokás volt."


Amennyiben a csecsemők legyilkolását az SS szokásának tartod (módszertől függetlenül) akkor bizony szoros párhuzam vonható az SS és a Biblia Istene között.

Mint látod, a Bibliában leírtak szerint szokás volt a csecsemők megölése.

(Midiániták fíú kisdedei, özönvízkor minden csecsemő, egyiptomi újszülöttek, kiirtott városok újszülöttei)



Megjegyzem, a felett elsiklott a figyelmed, hogy a "falhoz csapkodás" szavakat nem én írtam.

14-es hozzászólás, ceri írja: " Aztán lehet magyarázgatni oldalakon keresztül, hogy miért kell csecsemőket falhoz csapkodni. "


---


"

"ha bebizonyítod, hogy butaságokat írok"

Megtörtént, nem az én hibám, ha azt sem fogtad fel, ha szájbarágást vártál. Sajnos annyi idõm nincs.

"


Lehetséges, csak én nem látom.


Tudod kijelenteni valamiről, hogy megtörtént elég kevés anélkül, hogy példát hoznál rá.

Egy CTRL C + CTRL V igazán nem sok idő. Ennyi lenne csupán, hogy bemásolod.

Leginkább azok szokták így intézni a dolgot, akiknek nincs valódi bizonyíték a kezükben!

Lehet, hogy nálad is ez a helyzet?



---


Jól látom, hogy a megjegyzéseimre nem kívánsz érdemben reagálni?



Például az ártatlanok büntetése kérdésről miként vélekedsz???



Mi a véleményed annak a 2270365 embernek a korai haláláról, akik közvetlenül vagy közvetve Isten miatt haltak meg?

lásd a linken a tételes felsorolást: [link]

2020. márc. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Anahystor ***** válasza:
48%

" ... még Jézus idejében is az "Ószövetség" vallása volt az EGYETLEN egyistenhívõ vallás."


Bizony!


Jézus idejében talán pont igen.


De az is tény, hogy cseppet sem új keletű az egyistenhit, hiszen jóval a zsidók előtt már voltak monoteista vallások.


"

A monoteizmus megjelenése az i. e. 3. évezredig vezethető vissza. A kristályosodási folyamat, mely szerint a félistenek (kisebb istenek) a legnagyobb Isten megnyilvánulásai, a hinduizmus korai fázisaiban is megfigyelhető. A kutatók megállapították, hogy a világ örökkévaló urának képzete az ősi indiaiaknál, kínaiaknál, görögöknél, sőt még egyes természeti népeknél önállóan is előfordult.[1]


Az egyistenhit bizonyított jelei már az ókori Egyiptomban is megtalálhatók. Ehnaton fáraó (i. e. kb. 1367–1350) nevéhez fűződik az Amarna-reform, mely során Aton istent ruházták fel az egyetlen isten rangjával.

"

[link]

2020. márc. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 tgt ***** válasza:
75%

Anahystor:


„Az egyistenhit bizonyított jelei már az ókori Egyiptomban is megtalálhatók. Ehnaton fáraó (i. e. kb. 1367–1350) nevéhez fűződik az Amarna-reform, mely során Aton istent ruházták fel az egyetlen isten rangjával.”


Ez annyira igaz, hogy Freud szerint Mózes nem is zsidó, hanem egyiptomi volt, Echnaton papja, vagy egy pap leszármazottja, aki – miután Echnaton meghalt és vele együtt összeomlottak a reformok - az Aton vallást tovább akarta adni a zsidóknak.

2020. márc. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
29%

"akár úgy is történhetett"

Ahogy akár lehet a történet csak jelképes is ...

" "Megtörtént" Lehetséges, csak én nem látom."

Olvasd el mégegyszer a korábbiakat, ezúttal FIGYELMESEN, ELMÉLYÜLTEN gondolkodva!

"akiknek nincs valódi bizonyíték a kezükben!"

Valódi bizonyíték a Biblia szövege, a mondott módon olvasva.

"A monoteizmus megjelenése az i. e. 3. évezredig vezethető vissza."

A VALÓDI monoteizmus I-tene:

"Létezik, de létezése nincs határidôhöz kötve.

...Felfoghatatlan és egysége is határtalan.

Nincs fizikai formája, nem is test Ô, nincs mihez hasonlítani Szentségét. Ôsibb minden teremtménynél, elsô, de elsôségének nincs kezdete."

( "Sámuel imája" zsidó imakv 14. old.: "A tizenhárom hittétel" 1.2.3. )

Nb.: Maimonies nyomán, a jegyzet szrnt szerzôje ismeretlen, a Dr Pollák Miksa ford.ban megjelent imakv ( Bp. 1987 ) szerint Dániel ben Jehuda )

( Maimonides ( 1135 / 1137 / 1138 – 1204) : Rabbi Moshe Ben Maimon, Rambam (héberül) Múszá ibn Majmún ibn Abdalláh al-Kurtubí al-Iszráílí (arabul), 1185-tôl másodállásban Szaladin szultán háziorvosa), a középkor egyik legnagyobb zsidó filozófusa volt.

A wikipediát, mint ismeretes, bárki szerkesztheti, így óhatatlanul belecsúsznak (eufémisztikusan fogalmazva) pontatlanságok, mint ez is.

Valódi monteiznus mindmáig KETTÕ van: az izraelita vallás (illatve egy idõ óta Judaizmus) és az Iszlám.

Az Aton-kultusz pszeudomonoteizmus, vagy kvázimonoteizmus, mivel "egyistene", Aton valójában a Napisten így az is bálványimádás, ami tudvalavõleg a három legsúlyosabb bûn egyike, amit zsidónak akkor sem szabad, ha saját életét menthetné meg vele (l. pl Makkabeusok könyve, Hanna története).

Bálványimádás: minden olyan elképzelés, mely fizikai testnek - legyen az élõ, v élettelen - I-teni természetet tulajdonít.

Freud, mint ismeretes, pszihiáter volt, a legnagyobbak egyike, de nem biztos, hogy vallási kérdésekben is õ a legilletékesebb.


Anahystor nevű felhasználó!

Sajnos erre az elemista feleselésre nincs több idõm, megkérlek, keress egy tanult keresztény papot és további kérdéseidre tõle kérj választ.

Tudnék egyet, Lipp László fõtisztelendõ ("László atya"), a Gazdagréti Templom egykori plébánosa, õ azonban sajnos 2009 óta nincs közöttünk, a honlapja talán még aktív, lehet, szerkesztik is.

Jó szívvel ajánlhatom Várszgi Asztrik ny. fõapát urat, a Pannonhalmi Apátság korábi fõapátját, de nem biztos, hogy interneten található. Korábbi bejelentése szerint Bakonybélbe vonult vissza.

Ennyit tudtam segíteni, ez kötelességem is volt, mert nekünk, mint említettem, parancs: "Ha látándod hogy a’ terh alatt fekszik annak szamára a’ ki téged gyülöl, avagy nem lészeszé annak segitséggel? Emeld fel azt ö véle együtt." (2Móz 23:5)

(Bár, sajnos nem biztos, hogy akármekkora szamarat feltudok emelni.)

2020. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
52%
#28: Ne zavarjon, hogy Mózes életét a Kr. e. XV. századra teszik.
2020. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!