Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A tértő keresztények egy erős...

A tértő keresztények egy erős hitű muszlimot milyen módszerrel próbálnának megtéríteni?

Figyelt kérdés

Általában más keresztényeket, meg ateistákat akarnak beszervezni a hittérítők, a muszlim misszióról nem nagyon tudok.


Állítólag a muszlimok az adventistákkal elfogadóbbak, némely közös hitpont miatt.


De egy igazi hittérítő milyen módszerrel próbálná elérni, hogy egy hithű muszlim tagadja meg a Koránt?


2020. márc. 31. 13:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

"egy idegen nem fogja megváltoztatni, nem tudja megtéríteni!"


Ez hatalmas Tévedés. Isten igéreteiben szerepel, hogy minden nemzetből valók közül lesznek, akik áldásban részesülnek, és ezt az igéretet Ábrahámnak tette, és nem változtat rajta.

Ennélfogva, az újszövetség alapján megvalósul az, hogy minden nemzetből jönnek majd emberek az utolsó napokban Isten hegyére, Jákob Istenének "házához".


aki azt gondolja, hogy Isten ezen elhatározása vagy kijelentése nem fog megvalósulni, vagy lehetetlen, az nem ismeri sem Istent, sem annak szándékát, és igéretét.

Istenél nincs lehetetlen, és amit elhatároz, azt véghez is viszi.

2020. ápr. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

"Az iszlám vallásban a hitehagyottaknak halálbüntetés jár [Sahih al-Bukhari 9:84:57]."


Sajnos ez igy van, azonban ez nem félemliti meg azokat, akik az igaz Istenhez és szándékához tartanak. Jehova Pedig megáldja.

2020. ápr. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
87%

Jézus azt mondta, hogy senki nem juthat az Atyához, csak általa.

Tehát elsősorban nincs más feladat, minthogy Jézust magát kell megismertetni, legyen az a másik muszlim, hindu, buddhista, vagy akármi más.

A módszer bonyolultabb dolog. A Katolikus Egyházban nem véletlenül egy teljes kongregáció foglalkozik ezzel: a Népek Evangelizációjának Kongregációja, közvetlenül a Szentszék alá rendelve.

Nem az a cél, hogy rávegyük, hogy "tagadja meg a Koránt". Egy negatív irányú cselekvésből semmi hasznos nem születik. Egy muszlim esetében azt kell megmutatni és ez nem könnyű feladat, hogy a Mindenható Isten annyira szeret minket, hogy megtestesült, köztünk élt és az életét adta a mi üdvösségünkért. Nyilván az Egyház küld misszionáriusokat a nem keresztények közé, mi magánemberként pedig akkor tehetünk sokat, ha pl. személyesen találkozunk egy muszlimmal és ha felmerül ez a kérdés, akkor tanúságot tegyünk Krisztusról.

Krisztus sem ajtóstul rontott mindenki házába, hogy akkor most azonnal térjen át.

2020. ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy a #2 választ mennyire nem hiszik el. Kiemelném belőle a "meggyőződés" szót. Az állítás úgy szólt, akinek meggyőződése van, azt nem (nagyon) lehet eltéríteni. Talán rendkívül ritka esetben, okos szóval és igazsággal.

Ám a kétkedőknek tudom javasolni, térítsetek el. Akinek sikerül, egy éves bemutatott költségét térítem.

2020. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
48%

"Az iszlám vallásban a hitehagyottaknak halálbüntetés jár"


Kedves keresztények. Hazudozással nem fogjátok tudni meggyőzni a muszlimokat. Az iszlám vallás elhagyásáért nem jár halálbüntetés. A Korán egyértelműen leírja több versben is hogy a vallásban nincs kényszer, és sok más versből kiderül hogy az iszlám szabad vallásgyakorlást biztosít.


Az iszlám vallásról nagyon kevesen térnek át a keresztény vallásra. Ennek oka hogy a keresztény vallás tele van ellentmondásokkal. Az iszlám minden tanítása logikusabb, érthetőbb, hihetőbb. A Korán és a Biblia jól összehasonlítható. Nagyrészt ugyanazok a személyek szerepelnek és történetük is hasonló de a Korán szerinti változat logikusabb, hihetőbb.

Én személy szerint egyetlen okot sem látok arra hogy valaki miért térne át az iszlámról a keresztény vallásra. Ez olyan mintha arról akarnátok meggyőzni hogy a Trabant jobb mint a Ferrari.

2020. ápr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
30%
Egy fanatikus mohamedán szerint nyilván.
2020. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
48%

"Egy fanatikus mohamedán szerint nyilván."


Nincs olyan hogy mohamedán. Muszlim vagyok. Ha még a fogalmakkal sem vagytok tisztában nem tudom hogy akartok téríteni :) Fanatikus sem vagyok. A tények engem igazolnak. Sok keresztény lesz muszlim, de muszlimból nagyon kevés lesz keresztény.

2020. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 KZitus ***** válasza:

Szia

Bár Krisztus elküldte a követőit, hogy tegyenek tanítványokká az embereket, de "megtéríteni" valakit CSAK akkor lehet, ha az az ember akar. Ezt erőszakkal csak az ókorban tették nem Krisztus módszerével.

2020. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
51%

"Kedves keresztények. Hazudozással nem fogjátok tudni meggyőzni a muszlimokat. Az iszlám vallás elhagyásáért nem jár halálbüntetés."


Milyen hazudozással? Még hiteles forrást is adtam [Sahih al-Bukhari 9:84:57]. Ez a hadísz sahih ami azt jelenti, hogy hiteles, vagy Muḥammad al-Bukhārī [aki az egyik leghitelesebbnek tartott hadísz gyűjtő] nem elég hiteles neked?

2020. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
29%

"Milyen hazudozással? Még hiteles forrást is adtam [Sahih al-Bukhari 9:84:57]. Ez a hadísz sahih ami azt jelenti, hogy hiteles, vagy Muḥammad al-Bukhārī [aki az egyik leghitelesebbnek tartott hadísz gyűjtő] nem elég hiteles neked?"


Nem. Ez egy hadisz, nem a Korán. És ez a hadisz ellentétes a Koránnal így nem lehet hiteles. Sok olyan Korán vers van ami szabad vallásgyakorlást enged:


2/ 256 Nincs kényszer a vallásban!


10/99 Ha a te Urad úgy akarta volna, akkor mindenki hívő lett volna, aki csak a földön van. Vajon kényszeríteni akarod, ó Mohamed, az embereket, hogy higgyenek?


13/40 a te feladatod csupán az igehirdetés. A mi feladatunk a számonkérés.


109 Mondd: "Ti hitetlenek! Nem szolgálom azt, akit ti szolgáltok, és ti sem szolgáljátok azt, akit én szolgálok. És én sem szolgálom azt, akit ti szolgáltatok, és ti sem szolgáljátok azt, akit én szolgálok. A vallásotok a tiétek, és nekem az enyém."



Tehát hazugság amit állítasz.

2020. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!