Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Már nem igazán hiszek Istenben...

Már nem igazán hiszek Istenben. Érdemes ezt a családnak is elmondani?

Figyelt kérdés

Legszívesebben elmondanám, hogy az istenhit irreális és én kinőttem belőle. De látom azt, hogy más családtagjaimnak milyen vigasztalást nyújt az istenhit. És akkor megsajnálom őket.


Érdemes tehát hitromboló kijelentéseket tenni a családtagoknak, vagy az ateizmusomat tartsam meg magamnak?



2020. ápr. 26. 12:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem igyekezzél kerülni az összecsapásokat.

Viszont, ha te már nem vagy hívő, akkor nem vagy az.

Ezt mindenkinek kötelessége elfogadni.

2020. ápr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy gondolom igen, elvégre ők a te családod. Mármint ennél kicsit finomabban, ne azt mondd, hogy irreális, hanem, hogy te nem hiszel. Ennyi. A hit magánügy, ezért nekik tiszteletben kell tartaniuk, hogy te nem hiszel, de neked is azt, hogy őők viszont igen.
2020. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
17%

Mondom a lényeget:


Préd 8:11 Mivelhogy hamar a szentencia nem végeztetik el a gonoszságnak cselekedőjén, egészen arra van az emberek fiainak szíve ő bennük, hogy gonoszt cselekedjenek.

2020. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%
Istenhitből nem lehet kinőni,hanem inkább ekveszteni, mert valszeg nem kerested Őt.
2020. ápr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Kérdésedből úgy tűnik, hogy korábban hittél Istenben.

Életünk során úton vagyunk, folyamatosan változunk, jó esetben fejlődünk. Te is változtál például abban, hogy korábban hittél, most úgy érzed nem hiszel?

Honnan tudod, milyen állomásai lesznek még az utadnak?

Lehet, hogy egy idő múlva megint hinni fogsz, még sokkal jobban, mint előtte.

Szerintem érdemes nem végletes, egyetlen igazságként látni jelenlegi véleményünket, és azt gondolni, hogy mások, akik nem ugyanígy látják, azok tévednek. Hisz lehet, hogy korábban én is "tévedtem", vagy a jövőben fogok "tévedni"...

2020. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha a családod gyakorolja a vallást érdemes lenne tudatnod velük. Ha nem gyakorolják a vallást akkor pedig nem releváns.
2020. ápr. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha még nem tetted, szerintem nyugodtan mondd el a családnak, ha te valamiben nem hiszel.

Nem muszáj vitatkozni is.

Szerintem egyáltalán nem baj, ha "hitromboló" dolgokat mondasz el nekik. Csak az fog kiderülni, hogy a hitük valódi-e. És az igazából egyezik is a Bibliával:

"Testvéreim, örüljetek, amikor különböző megpróbáltatásokat kell elviselnetek, hiszen tudjátok, hogy ezek a nehézségek az Istenben való bizalmatokat és hiteteket teszik próbára. Ha pedig a hitetek kiállja a próbát, az kitartóvá tesz benneteket. ... Ha valakinek bölcsességre van szüksége, egyszerűen csak kérje Istentől, és meg fogja kapni! Hiszen Isten mindenkinek örömmel, nagylelkűen és szemrehányás nélkül ad."

Ha Jakab apostol így kezdi a levelét, akkor fontos téma lehet. :) És nem csak itt van szó ilyen próbáról.

A család addig család, amíg "otthon" vagy benne. Ha hazudoznod kell, nem tudod felvállalni magad benne és nem vagy elfogadva úgy, ahogy vagy, akkor az már csak egy vér szerinti közösség, nem család. :)

Tudd meg, mi az igazság rólatok.

Szerintem, ha benned ilyen szeretet van, mint ami látszik az írásodból a család felé - azt tőlük örökölted. És ez jó. "Irigyellek". ;)

2020. máj. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nem akarok neked papolni de szerintem tarsd meg mindenképp magadnak de meg is eroltethetnéd magadat :)
2020. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!