Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Oroszoknál miért lett betiltva...

Oroszoknál miért lett betiltva a Jehova Tanui szervezet?

Figyelt kérdés
2020. máj. 23. 10:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
72%
Látom,ezt az ütőkártyás dolgot mindenki félreértette,aki csak megfordult itt,pedig kifejtettem utána,hogy mire gondolok. És igen,mikor emberek kételkednek az üldözésükben,akkor az oroszokkal szoktak jönni igazolásképp-biztos ez is új. Vagy mikor azt állítják,hogy azon belül is az ortodoxok áskálódtak ellenük. Gondolom erről se hallott senki.
2020. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
69%

"Azért az abszurd, hogy családokat tesznek tönkre."


Minden 19-20. században keletkezett szekta jellegzetessége lehet, hogy családokat tesznek tönkre. Én is egy ilyen szekta tagja voltam, szóval tudom, hogy megy ez. Elhitetitek az emberekkel, hogy Isten parancsa (=a szekta értelmezése) az első, és ha az ütközik a család elveivel, akkor Istent (=a szektát) kell választani.


Engem már egyszer megtévesztettek, szóval tudom, hogy megy ez!

2020. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
29%

"Azért az abszurd, hogy családokat tesznek tönkre."


Minden szekta sajátossága,hogy ha valaki nem ért egyet azzal a hatalmas tudással,aminek ők a birtokában vannak,akkor kiközösítik,illetve a saját családtagjaikat is elkezdik ellenük hangolni,és rávenni arra,hogy szakadjon meg köztük a kapcsolat. Ezt te minek neveznéd? Szerinted ezzel nem megy tönkre a család? Nem megy tönkre benne az,aki elveszti a szeretteit?

2020. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagyok áldozat. A családomat nem tette senki tönkre. Boldog és békés életet élek, és ha agyonvernek sem fogom soha megtagadni sem Jehovát, sem Krisztust.Nem fosztottak meg sem az otthonomtól, sem az anyagi javaimtól. Ellenkezőleg. A nehéz helyzetben élelemmel ruházattal segítettek, volt hogy kifizette valaki egy számlámat. Az itt levő emberek dolgos lelkiismeretes emberek, akik tisztes családokat nevelnek. Boldog békés kapcsolatom van a szomszédaimmal, az eladókkal, kollégákkal, a főnökséggel. Sőt azokkal is, akik a szolgálatom alatt, “nem tértek” át, és nem lettek tanúk. Naponta találkozom velük az utcán, jókat beszélgetünk, nem vallásos témákról is. Ezért az itt ellenünk felmerült vádak hamisak. Azok akiket ilyen irányú “sérelem” ért, és nem tudták feldolgozni, vagy belenyugodni a helytelenségük következményébe, támogatókat szereztek, és ellenséges támadást indítottak a Tanúk ellen. Olyan hatalmas, felnagyított módon, ami úgy látszik, tömeges, és világméretű. Miközben mások életében, nincs is ilyen eset. Egy egy esetet fel kapnak, mint a bulvár sajtó, és hetekig csámcsognak rajta. Aztán kiderül, hogy esetleg a negyede igaz a hírnek. Illetve a hatalmon levő egyházak is támogatást nyújtanak ennek, némely ott lévő hívőket felbujtva. Jehova tanúi nem lázítanak senkit, mert nem értenek egyet tanításokban, hogy megalázzanak, vagy nyílt támadást indítsanak Mások ellen. Rábízzák Istenre ezt a jogot. Elmesélték nem egy ismerősömnek az itt szárnyra kapott vádakat, és dolgokat, és azt mondta, hogy azok viselkednek szégyentelenül, és erkölcstelenül, akik ilyeneket tesznek. Nem egyszer megvédtek bennünket nem Tanú emberek, az állványnál, akik ránk rontottak. Nem sok múlott, hogy fizikai sérülést szerezzünk. És mi vagyunk a veszélyes, szélsőséges emberek.....mert nem fogadok el vért, nem fogadom el a háromságot, nem ünneplek ünnepeket, nem szavazok emberi kormányzatokra, nem megyek senki ellen tüntetni, nem emelem fel a hangomat elnyomóim ellen, nem paráználkodom, nem káromkodok, nem lopok meg senkit, nem azonosulok, a világban megszokott “normális” élettel.

És mielőtt bárki azt gondolná, hogy üldözésnek veszem, nem veszem annak, pedig valójában az egyik változata annak. Hiszen elfogadhatatlan az életem, a felfogásom, ezért felemelik a hangjukat ellenem, hogy hagyjak fel ezekkel. Az üldözésnek, ez is egy formája, hiszen nem illek bele a képbe, amilyennek látni akarnak. Egy ember egyszer azt mondta nekem: legyél buddhista, vagy alkoholista, vagy tolvaj, vagy bármi, csak Tanú ne legyél. Nem hallgattam rá. Vállalom a sérelmeket.

2020. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
17%

"pedofilok nevei a szervezeten belul."

Na ez az, amit Te felnagyitasz. Mert ha van is ilyen, vagy történt ilyen, biztos hogy nem tömegesen. Egy-két beszivárgott ember miatt pedig nem lehet egy egész közösséget felakasztani. Bizony ők is meg kapják a büntetésüket.


Egyébként pedig a pedofiliával, de még más elvetemült dolgokkal kapcsolatban más vallásoknál titok tartás van. És nem szivárogtatnak ki ilyeneket. Érdekes, hogy amikor pedig kitudódik, hogy sok Lelkész, vagy Pap tett ilyet, még sem vernek ekkora tamtammot, és nem követelik az egyház betiltását. A lelkészt pedig nem minden esetben mentik fel a hivatalából, hanem elküldik máshova szolgálni. Vajon miért? Gondolkoztatok már ezen? Ja mert Ők többen vannak, politikai támogatottságot élveznek, ellehet simitani az ügyet. Hát nem vagytok igazságosak az biztos. Kipellengéreztek egy kevésbé népszerű csoportot egy-két aljas ember miatt, a népszerű tömegesen elkövetett dolgokat meg "benyelitek". Amikor valaki még is felhozza az egyházak dolgait, hamar mentséget találtok nekik, védelmetekbe veszitek. Vajon miért?

2020. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan lehet tudni, hogy a Jehova tanúi közt mennyi pedofil eset volt, ugyanis volt rá példa, hogy a szervezet el akrta tussolni az ügyet. Ez egyáltalán nem meglepő, ugyanis a szervezet egy világtól elzárt szekta, akik maguk közt intézik az ügyeiket, és egy hithű tanú számára a "Jehova népe" fontosabb, mint a Sátán világában ténykedő hatóság. Más esetben a szervezet meg fizet a sértetteknek, akik azért nem mennek a hatósához, mert még mindig hiszik, hogy a szekta Isten szervezete, és nem akarnak rá szégyent hozni. Ez a magyarázata annak, hogy a szekta molesztálási esetei ritkán kerülnek a felszínte.
2020. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
83%
*pontosan nem lehet tudni
2020. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
94%
Kit érdekel hogy tömegesen történt-e meg?? Szerinted egy esetet nem kell büntetni??? Normális vagy???
2020. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
83%
És de fel lehet akasztani egy egész szervezetet ha az ügy (akár egyetlen, akár több) eltussolásában részt vesznek
2020. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
44%

Mint Tanú a következőket kivánom előadni az itt megjelent Biróság tagjainak:


Nem értek egyet az eltusolási üggyel. De mivel nem tudom mi történt, nem voltam ott, és nem ismerek semmilyen részletet, ezért nem törhetek pálcát azok felett, akik a döntést hoztak ebben az ügyben. Kijelentem, hogy ha az ügy valóban olyan, mint aminek állitják, biztos vagyok benne, hogy a személyt ki kell közösiteni, és jelenteni a hatóságoknak. Azzal sem értek egyet, hogy a gyülekezetre vet rossz fényt, sőt, akkor vet rossz fényt, ha nem kapja meg a büntetést az aki arra érdemes. Akik pedig rosszul döntöttek, azok is megfogják kapni azt amit érdemelnek. Ettől függetlenül kiállok a Testvéreim mellett, akik becsülettel és alázattal szolgálnak Jehovának és betartják Krisztus keresztény erkölcsre vonatkozó alapelveket. Nem fogok ez miatt felhagyni, vagy lemondani a keresztény életemről, mint Jehova Tanúja.

2020. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!