Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » HA LÉTEZIK Túlvilág, akkor...

HA LÉTEZIK Túlvilág, akkor Isten miért nem küld vissza valakit a Túloldalról, hogy tanúbizonyságot tegyen nekünk és MEGNYUGODJON a lelkünk ? Mert így ez picit zsákbamacska story.

Figyelt kérdés
A leghitelesebben azzal tudná reprezentálni Isten, hogy VALÓBAN VAN Túlvilág, ha mondjuk az ember egy szerettét visszaküldené, akár csak pár órácsákára, mondjuk az édesanyját valakinek, és abban a pár órában elmondhatná, mire kell számítsunk. A B verzió, hogy nincs Túlvilág, de az nagyon lehangoló és elkeserítő lenne számomra, hogy élet, utána meg Végtelen Sötétség és nagy semmi...

2020. jún. 3. 13:15
1 2 3
 1/29 Mansour ***** válasza:
75%

A másik kérdésnél is válaszoltam, de akkor ide is leírom:

Erre szerintem csak azt lehet mondani (keresztény szemszögből), hogy Isten tudja mi jó nekünk, így nyilván az, ha biztosra tudnánk, hogy van túlvilág, és hogy milyen, az nem lenne jó nekünk. Az ember persze vágyik a bizonyosságra és szeretne minél többet tudni a lehetséges sorsáról, de valami, általunk ismeretlen ok miatt ez nem lenne jó nekünk.


Ha félsz a megsemmisüléstől és vágysz valamilyen túlvilágra, akkor nem tehetsz mást, mint hogy követsz valamilyen vallást, mert csak a vallások ígérnek valamit ezzel kapcsolatban. Vagy ha nem is követsz egy konkrét vallást, legalább bíznod kell abban, hogy van valami, még ha nem is egészen úgy, ahogy a vallások tanítják. Viszont ebben az utóbbi esetben el kell fogadnod, hogy minden, amit ezzel kapcsolatban gondolsz, csak üres spekuláció. A vallások viszont legalább adnak valami szilárd alapot, amin el tudsz indulni.

2020. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De ha megmutatná Isten, hogy ez és ez lesz a Túlvilágon, esetleg azt is hogy ha rosszat teszel erre a helyre kerülsz akkor az emberek már csak félelemből is jobban elkezdenének hinni,ért ki akarna mondjuk szenvedni, pláne ha Isten megmutatná, hogy ez milyenképp és pontosan milyen formában valósulna meg. A másik, miért nem lehet "átjárás" a 2 világ között, Isten miért olyan kegyetlen, hogy nem engedi, hogy akár csak 10 percre beszélhessek meghalt édesanyámmal??
2020. jún. 3. 13:26
 3/29 anonim ***** válasza:
41%
Isten azt szeretné, hogy ilyen egyértelmű bizonyítékok nélkül is higgyj benne, és a mennyben. Ha ilyen egyértelmű bizonyítékot adna, akkor kb mindenki félelemből vallásos lenne, hogy a pokolra jut. Nem ez a célja Istennek, hanem hogy magadtól fogadd be őt a lelkedbe.
2020. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
61%

Szia,

Milyen érdekes, hogy az Úr Jézus Krisztus erre is gondolt, és az alábbi példázatot mondta ezzel kapcsolatosan:

"Volt egy gazdag ember, aki bíborba és patyolatba öltözött, és nap mint nap fényes lakomát rendezett. Egy Lázár nevű koldus ott feküdt a kapuja előtt, fekélyekkel tele, és azt kívánta, hogy bárcsak jóllakhatna a gazdag asztaláról lehulló morzsákkal, de csak a kutyák jöttek hozzá, és nyaldosták a sebeit. Történt pedig, hogy meghalt a koldus, és felvitték az angyalok Ábrahám kebelére. Meghalt a gazdag is, és eltemették. Amint ez a pokolban kínok között gyötrődve felemelte a tekintetét, látta távolról Ábrahámot és kebelén Lázárt. Ekkor felkiáltott: Atyám, Ábrahám, könyörülj rajtam, és küldd el Lázárt, hogy ujja hegyét mártsa vízbe, és azzal hűsítse nyelvemet, mert igen gyötrődöm e lángban. De Ábrahám így válaszolt: Fiam, jusson eszedbe, hogy te megkaptad javaidat életedben, éppen úgy, mint Lázár a rosszat. Ő most itt vigasztalódik, te pedig gyötrődsz. Ezenfelül még közöttünk és közöttetek nagy szakadék is tátong, hogy akik innen át akarnak menni hozzátok, ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki. Ő pedig így szólt: Akkor arra kérlek, atyám, hogy küldd el őt apám házához, mert van öt testvérem, beszéljen a lelkükre, nehogy ők is ide kerüljenek, a gyötrelem helyére. Ábrahám így válaszolt: Van Mózesük, és vannak prófétáik, hallgassanak azokra! Ő pedig ezt mondta: Nem úgy, atyám, Ábrahám, hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájuk, akkor megtérnek. Ábrahám ezt felelte: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül."

(Lukács evangéliuma 16:19-31)


Üdv. Péter

2020. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%
A keresztény tradíció szerint Jézus feltámadt, vagyis vissza jött a túloldalról és az Apostolok (és mások) láttak őt.
2020. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
5-ös én ezt nagyon jól értem. Épp ezen van a hangsúly : VISSZAJÖTT. Most miért nem jön vissza, vagy miért nem engedi át mondjuk egy szerettünket a Túloldalról, hogy tanúbizonyságot tegyen nekünk és tudjuk mire számítsunk majd halálunk után?
2020. jún. 3. 15:56
 7/29 anonim ***** válasza:
17%

Bírom az ilyen típusú kérdéseket.

Isten nem egy emberi erkölcsökkel rendelkező lény. Nem úgy gondolkodik ahogy mi. Ezt el kell fogadni, de hidd el, hogy minden jó okkal történik és ilyen, mint most.

2020. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

#6


Ne felejtsd Jézus az Úr Ő a tanítványok miatt IS ment vissza, meg azért is, hogy a Bibliában késöbb le legyen írva


Tamás pedig, egy a tizenkettő közül, akit Ikernek hívtak, éppen nem volt velük, amikor megjelent Jézus. A többi tanítvány így szólt hozzá: „Láttuk az Urat.” Ő azonban ezt mondta nekik: „Ha nem látom a kezén a szegek helyét, és nem érintem meg ujjammal a szegek helyét, és nem teszem a kezemet az oldalára, nem hiszem.” Nyolc nap múlva ismét benn voltak a tanítványai, és Tamás is velük. Bár az ajtók zárva voltak, bement Jézus, megállt középen, és ezt mondta: „Békesség néktek!” Azután így szólt Tamáshoz: „Nyújtsd ide az ujjadat, és nézd meg a kezeimet, nyújtsd ide a kezedet, és tedd az oldalamra, és ne légy hitetlen, hanem hívő.” Tamás pedig így felelt: „Én Uram, és én Istenem!” Jézus így szólt hozzá: „Mivel látsz engem, hiszel: boldogok, akik nem látnak és hisznek.” Jn 20. 24-29



Az utolsó mondatra figyelj oda. :)

2020. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Én nem keresztény szemszögből is tartom magam ahhoz,hogy ez nagyon kártékony lenne szerintem. Ugyanúgy nem tudnál arról a bizonyos túlvilágról semmit sem. Az ember sokszor még ebben a világban sem hisz a szemének se,akkor ha a túlvilágról átmászna valami,annak rögtön minden szavát elhinnéd?
2020. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Hát ha a Túlvilágból lejönne egy meghalt szerettem l, neki elhinném. Vagy mi miért nem nyerhetünk csak 1 percre bepillantást abba, mi lesz ha meghaltunk? Nagy fekete sötétség, vagy esetleg új létforma? Nagyon nem mindegy.
2020. jún. 4. 11:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!