Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » HA LÉTEZIK Túlvilág, akkor...

HA LÉTEZIK Túlvilág, akkor Isten miért nem küld vissza valakit a Túloldalról, hogy tanúbizonyságot tegyen nekünk és MEGNYUGODJON a lelkünk ? Mert így ez picit zsákbamacska story.

Figyelt kérdés
A leghitelesebben azzal tudná reprezentálni Isten, hogy VALÓBAN VAN Túlvilág, ha mondjuk az ember egy szerettét visszaküldené, akár csak pár órácsákára, mondjuk az édesanyját valakinek, és abban a pár órában elmondhatná, mire kell számítsunk. A B verzió, hogy nincs Túlvilág, de az nagyon lehangoló és elkeserítő lenne számomra, hogy élet, utána meg Végtelen Sötétség és nagy semmi...

2020. jún. 3. 13:15
1 2 3
 11/29 pelgrim ***** válasza:
28%

Isten nem egy mindenható valaki, nem egy személy, aki bárkit is visszaküldene a halálból. Isten a Vezérlő Alapelv mindenben, az Eredeti Ihlet, melynek kinyíilatkozása minden ami csak létezik. Minden belőle fejlődött ki, következetesen kihat mindenre.

És igen, van túlvilág, az ön-tudat vagy lélek világa. A tudat nem anyagi jelenség a halál alkalmával nem szünik meg létezni. A halál egy nagyon kíméletlen változás, ami majdnem mindent tönkretesz, kívéve a tudatot vagy leket a tartalmával, kíméli az emlékezetet és a hajlamokat. Azok lesznek az eszközei a lélek egy ujabb megtestesülésben. A tudat vagy a lélek világa nem végtelen sötétség, nem a nagy semmi, ellenkezőleg a tudat világossága nagyon is konkrét.

2020. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

"Hát ha a Túlvilágból lejönne egy meghalt szerettem l, neki elhinném. "


De te nem ismered ezt a túlvilágot,csak látsz egy lényt,aki átjött onnan. Azt is elhinnéd,hogy egyáltalán ő az,akinek mutatja magát? Csak mert valahonnan,egy kétes eredetű helyről,amiről semmi ismereted nincs, átjön valaki az egyik szeretted képében,neked ez elég is lenne? Tényleg nem kötekedni szeretnék,csak rávilágítani,hogy rossz irányba is vihetik az embert az érzelmei,én nem várnék tárt karokkal egy lényt,aki azt se tudom,honnan jött,bárkinek a képében is jön.

2020. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Én csak szeretnék válaszokat találni. Hogy miért születtünk meg (jó tudom spermium petesejt stb) de hogy ezt MI ALAKÍTOTTA ÍGY KI? Utána miért kell meghalnunk és halál után hova kerülünk, mi lesz a lelkünkkel stb.. Valami oka csak van, hogy leszülettünk, vagy csak az Ősrobbanás,ecolució stb a magyarázat?
2020. jún. 4. 11:43
 14/29 A kérdező kommentje:
Ha tudnánk, hogy halál után mi lesz velünk, szerintem az emberek nem félnének annyira a haláltól, a "Túloldalról". Isten akkor nem is konkrét személy, inkább egy teremtő, vezérlő, elrendező erő?
2020. jún. 4. 11:48
 15/29 A kérdező kommentje:
Meg arra is nagyon kíváncsi leszek, hogy ABBAN AZ ESETBEN HA LÉTEZIK TÚLVILÁG!!!, akkor az a létforma a Földi életünk kvázi folytatása lesz, vagy mindenki tiszta lappal indul majd ott, tabula rasa? És Evilági tetteink lesz ott valami hatása, vagy következménye, úgy értem, szerintetek létezik a Karma, hogy mindenki azt kapja majd, amit elkövet?
2020. jún. 4. 11:51
 16/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Mondjuk se az ősrobbanás se az evolúció nem foglalkozik az élet értelmével vagy a halál utánnal. Max annyira ,hogy az evolúció alapján az élet “értelme” az ,hogy tovább örökítsd a génjeidet így az utódaidon keresztül egy részed tovább él.


Engem az (is) érdekel ,hogy aki szerint a tudat nem anyagi dolog s a halállal nem szűnik meg akkor az mit gondol arról ,hogy egy fejsérülés lazán átalakítja a tudatod ? A halál, a test elpusztulása nem akadály neki de egy agyrázkódás vagy hasonló már igen ?

2020. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem az elég kiabrándító lenne, ha meg halok akkor kampec és örök időkig teljes sötétség, magány és nihil. Elég hátborzongatóan hangzik.
2020. jún. 4. 12:05
 18/29 A kérdező kommentje:
Szerintem ha lenne átjáró a 2 világ között, akkor sokan jobban belenyugodnának a halál gondolatába és nem félnének tőle annyira.
2020. jún. 4. 12:09
 19/29 A kérdező kommentje:
Az is lehet, hogy Isten nem is létezik, nincs Túlvilág, semmi. Puszta fizika, kémia és biológia az egész.
2020. jún. 4. 12:17
 20/29 anonim ***** válasza:
Az ember azt hisz el, amit el akar. Volt már olyan (maffiáéknál előfordul), hogy valaki megrendezi a saját halálát, aztán 20 év múlva elősétál, hogy feltámadt. Olyan is van (Mónika-show félékben előfordul), hogy valaki előadja, hogy járt a túl világon, vagy már meghalt, vagy már elvitték az ufók. Olyan is előfordul, hogy valaki rohadtul hasonlít egy 200 éve elhunytra. Vagy előkerül a temetésen egy ikertestvér, akiről nem tudtak, mert máshová adták örökbe. Hát tudod is te hányszor próbálkozott már a Jóisten, csak nem hittek neki...
2020. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!