Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Arra vagyok kíváncsi...

Ateisták! Arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek Jézus Krisztus valójában micsoda volt?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 21:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
86%
Én nem akarom elvitatni Jézus létezését, nyilvánvalóan nagy ez a bolygó, fognak mindig akadni kiemelkedő, különleges tehetségű és jóravaló személyek, szóval, ha valakik fel akarnak építeni egy bármilyen mozgalmat, lehet találni hozzá valós szereplőket. Sőt, azért is gondolnám inkább, hogy tényleg létezett, mert nem tartom olyan túl nagy fantáziájúaknak az embereket. Ha valamit "kitalálnak", akkor azért előtte láttak is valami hasonlót. Viszont ateistaként úgy gondolom, kellően meg lett színezve a valósághoz képest a történet.
2020. jún. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
18%

Számomra az a furcsa, hogy minden személyt elfogadnak az emberek valós, valaha élt személynek. Legyen az politikai személy, vagy olyan aki után vallást neveztek el. Viszont a bibliai személyeket folyamatosan megkérdőjelezik.

Valóban ki tudott volna alakulni egy kitalált, emberek által soha nem látott személy körül ekkora felhajtás?

2020. jún. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim válasza:
58%

Üdvözletem!


Lehet, hogy csúnyán benéztem, de ha jól értem, a kérdés nemes egyszerűséggel ateisták véleményére irányul, azt nem foglalja magába, hogy mi okból kifolyólag gondolják úgy, ahogy. Emellett a kérdés szempontjából az egymás meggyőzése céljából tett erőfeszítések tűnnek indokoltnak.


De ha már valamit írtam, hozzáteszem a saját válaszomat is. Két lehetőséget tartok elképzelhetőnek.

1) Jézus Krisztus egy létező személy volt, akiről erőteljes képzelőerővel megáldott kortársai (vagy ő maga) izgalmas történeteket gyártottak (vagy gyártott) - már ami a csodákat illeti. Ez persze nem zárja ki, hogy a Megváltó igyekezett erkölcsöt nevelni a környezetébe.

2) Jézus Krisztus létezése is ugyanolyan mítosz mint a csodái.


Az vitát elkerülendő, hadd hangsúlyozzam ki még egyszer: ez egy vélemény, válasz a feltett kérdésre.


Felebarátjuk:

Szerafim Tóbiás

2020. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim válasza:
69%

Ahoj!


Elnézést kérek a töketlenkedésért, alaposabban átgondolva átfogalmazom és kibővítem az előző hozzászólásomban leírt első eshetőséget.

Nos tehát: Jézus Krisztus egy létező személy volt, akiről valaki(k) - akár ő maga, kortársa(i), vagy később élt személy(ek) - fantáziadús történeteket talált(ak) ki (már ami a csodákat illeti). Ettől függetlenül lehetett egyszerű földműves, filozófus, vagy akár vallási vezető is. Igyekezhetett erkölcsöt nevelni a környezetébe, például történetekkel (amelyeket a nagyobb hatás érdekében természetfeletti entitásokkal, eseményekkel, stb. egészített ki). Amennyiben valós személy volt, ötletem sincs, hogy a róla feltételezett információk közül mennyi tény és mennyi kitaláció, ez alól - lévén, hogy ateista vagyok - kivételt képeznek a krisztusi csodák, amelyeket a többi információtól függetlenül fikciónak tartok.


Továbbra is üdvözlettel:

Szerafim Tóbiás

2020. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 tgt ***** válasza:
39%
Akkoriban elég sok csodatévő rabbi, esőcsináló, Tóramagyarázó vándorprédikátor, démonűző, gyógyító, karizmatikus tanító volt azon a környéken. Jézus is beleillett ebbe a sorba. Izrael spirituális élete igen sokszínű volt.
2020. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
38%

"Akkoriban elég sok csodatévő rabbi, esőcsináló, Tóramagyarázó vándorprédikátor, démonűző, gyógyító, karizmatikus tanító volt azon a környéken. Jézus is beleillett ebbe a sorba."

A többiekről mégse tudunk semmit...

2020. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 Tislerics Máté ***** válasza:
69%
Egy átlagos Ábrahámi szekta megalapítója, aki olyan sikereket ért el, mint Mohamed Próféta vagy Buddha.
2020. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
Azért érdekes, hogy mindig Jézussal kapcsolatban dobják fel az ateisták, hogy talán nem is létezett, sosem Buddhával, Mohameddel, Zoroaszterrel, stb. kapcsolatban.
2020. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 tgt ***** válasza:
46-os: lehet hogy te nem tudsz másokról semmit, de amúgy lehet tudni róluk.
2020. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
77%

48. Ez talán ezért van, mert nálunk a kereszténységet ismerik jobban és ez van elterjedve és az itteni kérdés 90% is kereszténységgel kapcsolatos. De ugyanúgy Buddha, Mohamed, stb. létezését is meg lehetne kérdőjelezni és nincs rá bizonyíték, hogy megnyugodj. Ugyanúgy a híveiknek érzéken pontja ez.

Valószínűleg egymásról koppintották őket, ahogy A Gyűrűk ura után is született egy csomó klón, ami kicsit más volt.


Ez mindig így volt. Minden sztorival. A viharisten legyőzi a sárkányt/kígyót. Érdemes megnézni azt is, hogy ez hány verzióban, hány népnél létező sztori. Kicsit másképpen mesélik őket, de egyértelmű, hogy egymásról koppintották.


A bölcs tanító ugyanez pepitában.

2020. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!