Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Érdemes Jehovai Tanuival s...

Érdemes Jehovai Tanuival s egyházával jobban foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egy ideje járnak a lakásunkra,mindig hagynak nálunk ujságokat,elég jó dolgokat mesélnek hogy ők bibliakutatók.Mondtam én Katolikus vagyok mondták hogy sok hamis vallás van ők pont jókor jöttek akkor mert a végidőket éljük.Párszor voltak nálunk kedves emberek, ketten szoktak kijönni.Azt mondják hogy ők a világban mindenhol jelen vannak ők hirdetik az igazi királyságot. Azt mondják hogy ők Isten földi képviselői,ezt nem értettem,mindegy.Érdemes jobban belefolynom? mondjuk érdekelt mindig is a vallás.Valakinek van erről valami infója?
2020. júl. 29. 14:00
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/158 A kérdező kommentje:
látom itt a gyakorin valaki kérdezte ki forditotta a jt bibliát,nem tudták megmondani,de a könyvön sincs feltüntetve,teljesen hiteltelenné vált számomra ez a vallás,ezért ha felkeresnek nem tartok több igényt a fáradozásaikra,nem hittem hogy ez áll a dolgok mögött.
2020. júl. 29. 23:31
 92/158 anonim ***** válasza:
0%
#91 Semmi baj, ez a te dolgod. Mindenki azt hisz és nem hisz el amit akar. A miértjét meg neki kell tudni, mindenki magáért fog felelni.
2020. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/158 anonim ***** válasza:
85%

Koreában még a szétválás előtt ott voltak a tanúk.


Megint a tipikus ködösítés. A MOSTról van szó, nem 70 évvel ezelőttről.

2020. júl. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/158 anonim ***** válasza:
0%
#93 Ködösítés, ez a te "szádból" elég viccesen "hangzik". Azóta sincs semmi alátámasztása a vádjaidnak. Csak a fröcsögés.
2020. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/158 anonim ***** válasza:
20%

Kérdezőnek:

"Érdemes Jehovai Tanuival s egyházával jobban foglalkozni?"


Miért nem tudod eldönteni Magad? Én megtettem, hogy beleolvastam teológiákba, utána jártam vallásoknak, és hoztam egy Saját döntést, nem mások mondták meg Mit tegyek.

Én nem Mások öntő formájának másolata vagyok, és nem is Szeretnék mások döntése alapján élni. Ha rossz döntést hozok, Magamért felelek, És nem fogok úgy Tenni mint Ádámék, hogy egynásra mutogattak, egyik sem hozott saját döntést.

Ha pedig jó döntést hozok, nem idegen tollakkal diszelegve tettem.

2020. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/158 anonim ***** válasza:
28%
#95 Pontosan. Isten előtt senki sem mutogathat majd másra, hogy mert ő ezt meg azt mondta.
2020. júl. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/158 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként a kérdező a netes információk alapján már döntött.


Illetve ha már ellenségeskedésről van szó:


[link]


Mivel a youtube is minusz, akkor már úgy is mindegy.

2020. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/158 anonim ***** válasza:
88%

Én nem akarom bántani a tanúkat, Krisztus ugyanis azt tanítja, hogy ne fizessünk a rosszért rosszal. Jézus a kereszten a gyilkosaiért is imádkozott, ennek kéne lenni példának. Imádkozni kell értük, hogy a Szentlélek világosítsa meg értelmüket és hogy az ítéletkor az Igazságos Bíró tetteik alapján mutassa meg nekik is irgalmas szeretetét: mind az ő, mind a saját magunk számára előbbre vezető az ima a parttalan vitánál.

Kérdező, azt írtad, hogy katolikus vagy. A katolikus hit és a teológia nagyon gazdag, mélyedj el benne. Ajánlom pl. Székely János: A hit kapuja című könyvét.

2020. júl. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/158 A kérdező kommentje:
95-ös azért kérdeztem meg itt aki ismeri őket mondjon véleményt,amit nem ismerek azt addig hogy döntsem el hogy jó vagy nem,de nem csak az itteni véleményekre alapozva nem kivánok ezzel az egyházzal foglalkozni hanem az interneten fellelhető 99%.os negativ dolgok miatt.
2020. júl. 30. 08:51
 100/158 A kérdező kommentje:

---Miért nem tudod eldönteni Magad? Én megtettem, hogy beleolvastam teológiákba, utána jártam vallásoknak, és hoztam egy Saját döntést, nem mások mondták meg Mit tegyek.---



Amit irtál ennek alapján magától érthetődő hogy hanyagolom a továbbiakat ezzel a felekzettel,csak a teologiájukban mentem bele egy kicsit és elég is volt.

2020. júl. 30. 08:53
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!