Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Érdemes Jehovai Tanuival s...

Érdemes Jehovai Tanuival s egyházával jobban foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egy ideje járnak a lakásunkra,mindig hagynak nálunk ujságokat,elég jó dolgokat mesélnek hogy ők bibliakutatók.Mondtam én Katolikus vagyok mondták hogy sok hamis vallás van ők pont jókor jöttek akkor mert a végidőket éljük.Párszor voltak nálunk kedves emberek, ketten szoktak kijönni.Azt mondják hogy ők a világban mindenhol jelen vannak ők hirdetik az igazi királyságot. Azt mondják hogy ők Isten földi képviselői,ezt nem értettem,mindegy.Érdemes jobban belefolynom? mondjuk érdekelt mindig is a vallás.Valakinek van erről valami infója?
2020. júl. 29. 14:00
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 151/158 anonim ***** válasza:
46%
Biztos, hogy volt értük imádkozva, az akkori korban. De ez itt és most történik meg. Tudom, hogy a jehovista módszer az, hogy amikor az őrtorony mocskos dolgairól van szó, akkor gyorsan felhozzák az inkvizíciót, mint jolly jokert, mivel ők vasárnaponként ezt tanulják. Szánalmas.
2020. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/158 A kérdező kommentje:
149-es akkor ez mennyiben menti fel az őrtorony szervezetet a felelőssége alól,a wiszkis kirabolta a bankokat akkor én is megtehetem és a bűnöm kisebb lesz? Hát ez magas nekem.
2020. aug. 1. 15:32
 153/158 anonim ***** válasza:
100%

"Azokért nem imádkozik senki, akiket az egyházak harcba küldtek a világháborúkban"

Az egyházak senkit se küldtek harca egyik világháborúban sem. Hanem voltak különböző nagyhatalmak, akik saját törekvéseik miatt háborút indítottak. Ennek részleteit tanítják a gimiben, javaslom járd újra, mert rendkívül hiányosak, torzak az ismereteid.

Egyébként róluk is meg szoktak emlékezni.

2020. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/158 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!


Feltetted ezt a kissé naívnak nevezhető kérdésedet, amely arra aposztrofált Téged, hogy egy úgymond vallásban járatlan és tudatlan ember segítséget kér a többi, itt megforduló embertől. Ez a kérdés mondhatjuk nagyon felborzolta a kedélyeket. Én is részese voltam a válaszfolyamnak, nem is egy alkalommal, és igen, védtem a kereszténységet, és próbáltam olyan válaszokat adni, amivel az általam "helyesnek" ítélt útra terelhetlek.

Immár a 150. válasznál tartunk, ebből elég sok számú a Te kommented. A kommentjeidből leszűrhetünk egy tanulságot: Ismét olyan kérdést tett fel valaki, aki lehet, járatosabb a témában, mint azok, akik válaszolnak. Ha ez így igaz, márpedig a kommentjeidből megállapítható, hogy így igaz, akkor miért kellett ezt a kérdést ilyen formában feltenni? Uszítani akartál? Ha igen, ez sikerült. Igazi keresztyéni magatartásra utal. És hány ember, mennyi időt töltött ezzel a kérdéssel, illetve a válaszadásával. Rekord-döntésre törekszel, vagy csak beszélgetni szerettél volna egy olyan témáról, amiben járatos vagy, mert mindezt a tudást nem két nap alatt szedted össze.

Egyébként nincs ezzel semmi baj, csak ne uszítsunk egymás ellen senkit a saját meggyőződése miatt, mert az nem jó vért szül. Sokkal inkább próbáljunk törekedni az indulatok elsimítására, a különböző nézetek kiegyenlítésére, és ne ócsároljunk másokat! Ennek megértéséhez egy kicsi útravaló, bár nem a Bibliából:


"Az ifjúság azzal kezdi, hogy szeretné, ha megvédené valaki. Aztán a férfikor előideje következik, mikor támadni kezdünk. De igazán férfi csak később, sokkal később lesz az ember: mikor már nem akarja, hogy megvédjék, támadni sem akar már, s minden becsvágya annyi, hogy feltűnés nélkül megvédhessen valakit vagy valamit."

2020. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/158 anonim ***** válasza:
29%
Ez most kb ugyanaz volt, mintha én figyelmeztetnék valakit a szakadékra és mindenki más felháborodik azon, hogy uszító vagyok és semmi közöm hozzá, hogy ki mit csinál. A kérdező szándéka világos, de nem lehet azt mondani rá, hogy nem keresztényi.
2020. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/158 A kérdező kommentje:
154-es nem akartam senkit sem manipulálni és szorakozni senkivel,nagyon érdekel ez a téma ez tény,a saját bizonytalanságaimat szerettem volna eloszlatni ezzel a kérdéssel,azért mert jártas vagyok a kereszténység témában az nem jelenti azt hogy sokat is tudok,kiváncsi voltam arra hogy itt a nagytöbbség mit fog válaszolni,bocs ha mást hámoztál ki ebből,semmilyen rossz szándékom nem volt,az hogy itt egymásnak estek szóban páran,az szerintem a kérdés fontosságára utal.
2020. aug. 1. 15:42
 157/158 anonim ***** válasza:
31%

154-es (korábban 5, 23, 30) vagyok.


"nem akartam senkit sem manipulálni és szorakozni senkivel,nagyon érdekel ez a téma ez tény,a saját bizonytalanságaimat szerettem volna eloszlatni ezzel a kérdéssel,azért mert jártas vagyok a kereszténység témában az nem jelenti azt hogy sokat is tudok,kiváncsi voltam arra hogy itt a nagytöbbség mit fog válaszolni"


Ebben az esetben a fentiek szerint kellett volna feltenned a kérdésedet, nem pedig úgy, mint egy abszolút tudatlan, járatlan, segítségre szoruló ember. Nekem pusztán a kérdés feltevésének módjával akadt némi morális problémám. Nem tudom, érthető-e, de ha nem, akkor nincs tovább mit magyarázni.

2020. aug. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/158 A kérdező kommentje:
157-es igen a bibliát autodidakta modon nézegettem mert érdekel,pont ezzel az egyházzal mármint a jt-vel behatobban nem volt részem,ezért is kérdeztem itt meg a hozzáértőket,akkor lehet nincs önbizalmam de nem tartom magam biblia okosnak az hogy némi tudásom van az kevés ahoz hogy megállapitást nyerjen hogy "jó"-e a jt egyház vagy sem,de amint sok komment jött hogy miket tanitanak beinditott egy folyamatot és még plussz utána néztem belsőségesen a jt tanitásainak,na igy lett kerek a kép.Ha számomra másik ismeretlen gyülekezet keres meg ismét kiirom a kérdést és várom a véleményeket.köszönöm.
2020. aug. 1. 16:14
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!