Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Érdemes Jehovai Tanuival s...

Érdemes Jehovai Tanuival s egyházával jobban foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egy ideje járnak a lakásunkra,mindig hagynak nálunk ujságokat,elég jó dolgokat mesélnek hogy ők bibliakutatók.Mondtam én Katolikus vagyok mondták hogy sok hamis vallás van ők pont jókor jöttek akkor mert a végidőket éljük.Párszor voltak nálunk kedves emberek, ketten szoktak kijönni.Azt mondják hogy ők a világban mindenhol jelen vannak ők hirdetik az igazi királyságot. Azt mondják hogy ők Isten földi képviselői,ezt nem értettem,mindegy.Érdemes jobban belefolynom? mondjuk érdekelt mindig is a vallás.Valakinek van erről valami infója?
2020. júl. 29. 14:00
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/158 anonim ***** válasza:
31%

,,ez mikor történt?"


Jelen esetben Oroszországban. De európában is elég gyakran megeshetett a 2. világháború alatt. Illetve, hogy kivégezték aki nem állt hadba. Koncentrációs tábor és gulág is járt érte, természetesen nem csak tanúknak.

2020. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/158 anonim ***** válasza:
0%
#76 Sajnos olyan itt nincsen. Maradjatok hát meg egymásnak.
2020. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/158 anonim ***** válasza:
88%

"de soha nem mondtam senkinek olyat, hogy Mi vagyunk Isten Földi képviselői."


Tipikus ködösítés... lehet, hogy TE soha nem mondtál ilyet senkinek, de nem is rólad van szó, hanem a közösségedről...sőt még az is lehet, hogy ők is másképp fogalmaznak. Nem azt mondják, hogy autó, hanem azt, hogy gépkocsi

2020. júl. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/158 anonim ***** válasza:
86%

Wow mennyi hozzászólás.


Talán annyit reagálnék, hogy az általam linkeltek többsége nem ex-jehovások által írt tények, tehát ez a vád részetekről alaptalan. Például mind a két UV fordításhoz írt kritika elég alapos, szépen rámutat a ferdítésekre és semmi köze egyiknek sem a kijózanodott, szektát elhagyó emberekhez.


Ami a "hitigazságok" gyakori változását illeti, igen, ott tényleg van olyan írás, amit ex-jehovások írtak. Viszont talán ők jobban látják, hogy mit tanultak sok-sok éven keresztül, az miként változott. Van bőven forrásanyag szerintem ezek ellenőrzésére. Sőt talán több helyen azt is írják, hogy honnan az adott állítás. Tehát nem valami légből kapott elfogult kritika, hanem tényekkel és forrásokkal is alátámasztott.


Hogy az evangélium hirdetésében ki viszi a "pálmát", arról pedig jobb ha hallgatsz szerintem, mert ti sehol sem vagytok. Jellemzően olyan helyen házaltok és hirdettek, ahol nincs semmi veszély. Például hányan vagytok jelen Szíriában, Iránban, Irakban, Észak-Koreában? Nagyjából ez a szám nulla. Ellenben a katolikusok mindenhol jelen vannak, de a karizmatikusakat is hozhatnám erre pozitív példának, akik szintén jelen vannak sok helyen, ahol ti nem. Magyarországon házalni és elviselni pár rossz szót néha talán közel sem olyan, mint Szíriában a koptoknak, vagy Etiópiában az ottani keresztényeknek gyakorolni a hitet, amikor szinte bármelyik nap megölhetik őket hitükért.

2020. júl. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/158 A kérdező kommentje:
80as nekem pedig ezt mondták,csak nem hazudok!
2020. júl. 29. 23:23
 86/158 A kérdező kommentje:
80-as te milyen jogon vétozod meg azt amilyen kérdést kiirtam,ez felháboritó,meghazudtólsz? mit képzelnek itt egyes emberek.
2020. júl. 29. 23:24
 87/158 A kérdező kommentje:
81 anno mindenkit aki vallásos volt kivégezték meg bebörtönözték,ez nem ujdonság,azt hittem manapság üldöznek bennetek.
2020. júl. 29. 23:26
 88/158 anonim ***** válasza:
0%
#84 Ezt te honnan veszed, hogy ott mi nem vagyunk? Koreában még a szétválás előtt ott voltak a tanúk. Ti meg keresztényekként fizikai erőszakot is alkalmaztok/alkalmaztatok más vallásuakkal szemben. Kiváncsi lennék hány aktív tag van az egyházatokban, aki hirdet is. Nálunk mindenki, szóval a viszi a pálmát jogos.
2020. júl. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/158 A kérdező kommentje:

----de soha nem mondtam senkinek olyat, hogy Mi vagyunk Isten Földi képviselői.---


de nekem ezt mondták és méghozzá azt hogy ők az egyedüliek,kizárólag,ne hazudtoljuk meg már a másikat.

2020. júl. 29. 23:27
 90/158 anonim ***** válasza:
0%
#81 Egyáltalán nem. Írtam, hogy Oroszországban, de ez az oldal is jól mutatja mekkora szeretettel fogadnak minket.
2020. júl. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!