Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nézik le és ekézik...

Miért nézik le és ekézik egyre többen a vallásosokat?

Figyelt kérdés

Én megértem hogy van, aki nem vallásos és nem is célom megtéríteni vagy ilyesmi.

De az miért gyakori, hogy a vallásosokat általánosan beállítják mindenféle fanatikusnak meg őrültnek?

Mintha mindegyik vak iszlámista lenne és csak robbantgatna meg lövöldözne.

Valamint valahányszor valaki hülyeséget csinál és a hírekben megemlítik hogy vallásos, rögtön benyögi mindenki hogy azért hülye, mert vallásos.

Miért van ez az általánosítás?

Miért abban van a hiba, hogy vallásos-e vagy sem?


2020. aug. 14. 03:01
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem azért, mert vannak olyan "racionális" emberek, akik nem tudják, és nem fogják soha megérteni, hogy hogy lehet észérvek nélkül, ilyen "vakon" hinni abban, amit még senki sem látott, tapasztalt. Nem értik meg, hogy a hitnek pont az a lényege nincs rá bizonyíték temm mégis hiszel benne. Ha logikus érvekkel alá lehetne támasztani, és tapasztalható lenne bárkinek, az már meggyőződés. Ez már valakinek elég, hogy hülyének nézze a hívőt. Valakik össze mossák a hívőket az ilyen Jehova es egyéb nevezetű szektákkal, ahova rendszerint tényleg az ijedt, magányos, valahova tartozni akaró embereket gyűjtik, akik már van hogy tényleg egy kisebb agymosáson mennek át. YouTubeon van egy olyan sorozat, hogy szekta szökevények, nagyon érdekes, sok mindent meg lehet tudni az ilyen vallási szektákról. Az iszlámot pedig a terrorizmussal mossák össze, a mostani terror támadásokból származó félelem, és bizalmatlanság lehet az oka.
2020. aug. 14. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Azért nem mindegy az, hogy valaki vallásosnak vagy hívőnek tartja magát, mert a kettő nem ugyanaz.


A vallásos ember kifelé, a világnak mutatja azt, hogy Ő egy "keresztény", egy hívő ember pedig mélyen, belül éli meg a hitét.

A vallásosok olyanok, mint Jézus idejében a farizeusok.

A látszat sokkal fontosabb nekik.


A hívők nem propagálják a hitüket, hanem "belülről" fakadva élik azt meg, hogy Ők hisznek Istenben, és közvetlen kapcsolatban állnak vele.


Egy hívő embernek nincs szüksége arra, hogy Ő és Isten közé álljon egy emberi szervezet - mint páldául Jehova Tanúinál -.


A magukat vallásosnak tartó emberek mindig emberi útmutatások alapján próbálnak cselekedni, sokszor le vannak uralva, rengeteg teher van rájuk pakolva, mivel sokszor olyan követelményekekkel szembesülnek, amit nehezen tudnak végrehajtani.


A hívő ember ezzel szemben szabadon élhet, nincs a lelkiismerete állandó nyomás alatt, nem mivel tudja, hogy minden tettével egyedül csakis Istennek tartozik elszámolni, nem embereknek megfelelni.

2020. aug. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem minden muszlim robbantgat. Ennyi erővel a katolikus meg keresztes háborúzik, meg boszorkány üldöz. Ha igazi keresztény lennél, akkor nem általánosítanál. Így maximum csak az aberált Fideszes kereszténység képbe illesz bele. Nem Jézuséba.
2020. aug. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Azért mert álomvilágban élnek.
2020. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Nincs a világon semmi bajom az ateistákkal vagy a vallástalan emberekkel, de amikor valaki lenézi a vallásos embereket vagy a vallás koncepcióját azt primitívnek tartom.
2020. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
#5 Valláskritika kategória. Fáradj át a vallásba. :)
2020. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Demion ***** válasza:
88%
Nekem semmi bajom a hívőkkel, egészen addig, amíg a hitük nem veszélyezteti az én vagy mások szabadságát.
2020. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mintha mindegyik vak iszlámista lenne és csak robbantgatna meg lövöldözne."


Kérdező, te ugyanezt csinálod. Ugyanúgy általánosítasz csak te a muszlimokkal teszed.

2020. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

Én ugyan sose szoktam belekötni egy vallásosba se, de őszintén szólva kicsit unom hogy a politika mindenkire tukmálja az esti mesét... Ráadásul a 21. században már szerintem semmi értelme, létjogosultsága.

Ismét leírom, én nem szoktam ezt hangoztatni, most is csak a kérdés miatt írtam le, de nem hiszem hogy a véleményemmel egyedül lennék és más meg lehet hogy nem tartja magában.

2020. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

A vallásokat EMBEREK találták ki. Funkciója az volt, hogy világmagyarázatként szolgáljon egy természettudomány nélküli világban.


Másrészt azért találták ki, hogy a babonás, szegény, nyomorult népet megfékezzék. Amikor a zsidó főpap azt mondta a népnek, hogy a Tóra Isten parancsait tartalmazza, akkor mindenki elhitte, ezzel fékezték a népet, és bírták törvényes életre.

2020. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!