Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Arra vagyok kíváncsi, hogy miért erőlködtök, hogyha a tudomány már megválaszolta a nagy kérdést, hogy nincs isten? Hawking, és Darwin is megmondta már, hogy nincsen szükség semmiféle istenre! Szóval minek hisztek, ha nincs egyáltalán isten?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 14:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
90%

"De akkor Isten miért nem lépett közbe ha létezne Isten? Miért nem tüntette el a vírust szempillantás alatt? És így nem lenne 21millio fertőzött, és mindenki élne."


Ha egy világ tökéletesen kiszolgálna, lenne okunk a jóra?

Nem mert már kézhez lenne kapva.

A rosszra?

Nem mert mit vehetnénk el ha már minden megvan.


A törékenységünkre szügség van, mert az ad értelmet az életnek.

A hiány, és a gyengeség motiválja az embert, és ad célt.


Nem vagyok hívő, de ez így logikus, és a hívőknek ez összeegyeztethető a vallással.

2020. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
Haezt tette volna, akkor aza menny lenne, s akkor miért kéne Föld?
2020. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
64%

"Miért vezed az összes vallást egy kalap alá?"


Mert az összes vallás alapjaiban egyforma. TÉNYKÉNT állítanak olyan dolgokat az embereknek, ami nem bizonyított.


Ezt leszámítva, persze van különbség. Az ortodox kereszténység jobb, minf a fundamentalista szekták.

2020. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:

#33-mas nem nem minden vallás állít tényeket, a keleti vallások egy részének az elmélkedés és megvilágosulás áll a középpontjában, de sem nem dogmatikusak, sem nem definiálják az ideális utat a célhoz.

Nem minden vallás egyforma, csak mert az ábrahámista vallásokból indulsz ki, (gondolom mert csak azzal találkoztál közelről), még nem minden vallás működik olyan módon.

2020. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
53%
Nem olvastam végig ezt a rengeteg hozzászólást, de nem rémlik, hogy Darwin szerint ne lenne Isten. Sőt tudtommal hívő ember volt. Tehát vagy hazudsz kérdező, vagy egyszerűen ennyire ostoba vagy, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz.
2020. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
35%
Ezt viszont bebizonyította Jézus, hogy amíg világ a világ az Ő szavai el nem múlnak. Na ezt próbálják a tudósaid megdönteni!
2020. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:

#36

ne egy ilyen gyenge érvel próbáld meggyőzni az erősködő ateistát.

Budha szavai sem múlnak el amíg világ a világ, pedig pár száz évvel régebben élt mint Jézus, sőtt a Védákat is jóval Krisztus előtt írták.

2020. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
90%

Charles Darwin saját bevallása szerint agnosztikus volt.

Egyébként mi szükség van Darwinra hivatkozni? A mai természettudósok közül sem mindenki ért egyet vele. Abban természetesen egyet értés van a természettudósok között, hogy az evolúció elmélet igaz, viszont nem mind értenek egyet Darwin evolúció elméletével a természetes kiválasztódásról.

De persze a kérdezőnek fogalma sem volt erről, a kérdező az a tipikus militáns ateista aki a természettudományra és természettudósokra hivatkozik, holott annyi köze van a természettudományhoz mint egy átlag hívőnek (akiket ő annyira lenéz). Képmutatás.

2020. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig Stephen Hawking bebizonyította, hogy a fizika törvényei miatt nem kell Isten! És még a mi életünkben rá jövünk, hogy mi volt az ősrobbanás oka.
2020. aug. 15. 22:05
 40/61 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem is kéne szerinte, akkor is van. Stephen Hawking szerintem most az egészet visszaszívná, miatta több embert taszít/taszított el Istentől. Szerintem most üvöltene: Mit tettem?
2020. aug. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!