Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Arra vagyok kíváncsi, hogy miért erőlködtök, hogyha a tudomány már megválaszolta a nagy kérdést, hogy nincs isten? Hawking, és Darwin is megmondta már, hogy nincsen szükség semmiféle istenre! Szóval minek hisztek, ha nincs egyáltalán isten?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 14:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
De, hisz ha semmit nem lehet előre meghatározni, akkor a gondolataink sem egy előre megjósolt kiszámított dolgok, tehát a döntéseink a döntéseink pillanatában születnek meg, bármi féle elrendeltetés nélkül.
2020. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 Mansour ***** válasza:
Nem igaz, hogy semmit nem lehet előre meghatározni. A fizikai világban nagyon sok minden meghatározható és az okság elvéből következően minden visszavezethető valami korábbi határozott állapotra, és ez részben még a gondolatainkra is igaz. A döntéseink nem a döntés pillanatában születnek meg, ezernyi módon vannak előre meghatározva. Csak a tudatunk elvileg képes arra, hogy a tulajdonképpen már determinált döntésünket még a döntés pillanatáig megváltoztassa. Ennyi a szabad akaratunk. És hogy mennyire tudunk élni vele, azon múlik, hogy milyen erős a tudati kontrollunk.
2020. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
94%

"A szabad akaratot a Kvantumfizika igazolja"


Skacok, nem ártana bevezetni a kvantummechanikát legalább alapszinten a középiskolás tannyagba. Hihetetlen, hogy minden sarlatán a kvantummechanikával akarja eladni a maga ezoterikus, vallásos maszlagjait. Persze érthető, hogy miért: a kvantummechanika a legnehezebb tudományterület, még az értelmiségiek sem értik, csak az arra szakosodott tudósok.


Akkor, hogy tisztába tegyük a dolgokat:


A kvantummechanika NEM IGAZOL semmilyen "transzcendens" dolgot. A kvantumvilágban eltérő tapasztalatok vannak, mint a klasszikus fizika esetében, de ettől még az ÉRTETŐ. A kvantummechanikát egyébként ötvözték már a biológiával így született meg a kvantumbiológia, ami racionális(!!!) módon magyarázza az életet, mint jelenséget.


Filozófiai kérdésekben maximum a véletlen lehet az, amiben TALÁN segíthet ez a tudományág, ugyanis kvantumszintem megtörténhet az, hogy egy reszecske megjelenik a semmiből, majd eltűnik (ebből van levezetve a semmiből előbukkanó Univerzum modellje!)

2020. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
A bejrúti robbanást miért nem tudtuk megakadályozni?
2020. aug. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

#53 a szabad akaratot a Kvantumfizika igazolja.

A szabad akarat nem transzcendens dolog, én nem hiszek sem istenben sem túlvilágban.


Az hogy egy gondolat előre nem kiszámítható, és az észlelés pillanatában válik valóssággá a determináltság ellen szól hittől függetlenül.


A determináció nem más mint előrre elrendeltetetség, azaz ha valamit képletek útján 100%-osan ki tudunk számolni, az determinálva van, a gondolkodás jellegéből adódóan nem kiszámítható, nem determinált.

2020. aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 Ozmium42 ***** válasza:

Az a baj a szabad akarattal, hogy attól még, hogy levezetjük a kvantummechanikai véletlenből, hogy a világ kaotikus, és a jövője megismerhetetlen, attól még nem lesz valós az embernek az a képzete, hogy nem csak elszenvedője a világ anyagi történéseinek, hanem valami módon felette áll, képes azokra rálátni, és tudatosan kormányozni, akár saját magát is.


Egyrészt vegyük figyelembe, hogy a neuronok nem abban a nagyságrendben vannak, ahol a kvantummechanika furcsaságainak jelentősége van. Tehát akár lehet az emberi psziché determinált is elméletileg. De persze tegyük fel, hogy nem determinált. Akkor is, ott van az a bizonyos macskája Schrödingernek. Az életben maradása hozzá van kötve egy kvantumeseményhez, ami nem determinált. Mégsem a macska dönti el, hogy él-e vagy hal. Szóval a hajára kenheti, hogy nem determinált a jövő.

2020. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:

Bocsi de az hogy van szabad akarat, az még nem feltételezi, hogy nem vagyunk elszenvedői a világnak.

A kettő nagyon is egybevág.

Az idegpályákon futó információk azon a nagyságrenden vannak, ahol már számíthat a kwantumfizika.

2020. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
91%

"Persze érthető, hogy miért: a kvantummechanika a legnehezebb tudományterület, még az értelmiségiek sem értik, csak az arra szakosodott tudósok."


Azért vannak olyan tudósok, akik pl. a klasszikus filozófiát/lételméletet össze tudják valahogy hangolni a kvantummechanikával:


[link]

[link] home/about.html


Csak azért mondom, mert nem csak a GYK-s kommentelők szintjén mozog ez a vita.

2020. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
83%
Darwin nem mondta, hogy nincs Isten, Hawking pedig nem bizonyította, hogy nincs Isten, csaknem hitt benne.
2020. aug. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
51%

" a tudomány már megválaszolta a nagy kérdést, hogy nincs isten" - Ha a tudomány olyan szemüveget használ, ami fekete-fehér képet mutat, miért hozod fel érvnek, hogy nem látja a színeket?! Isten létezése is olyan, mint egy szín. A tudomány szerint minden ami létezik, csak anyag. Ez olyan, mint minden nő ku.va! A tudomány világnézeti alapállása garantálja, hogy számukra nincsen Isten. A kérdésed így egy provokatív fricskázás.


Ha a fizikusok hatalmas szellemi teljesítmények bevetésével a mai napig nem tudják az elemi részecskéket a kölcsönhatásaik teljes figyelembevételével elhelyezni az atomban, hogy melyik miért olyan, mi a szerepe az összműködésben, akkor a vizsgálatuk tárgya, amit vizsgálnak, az miért nem hatalmas szellemi teljesítmény? Az erő, amely megszabja az anyag tulajdonságait! Nézzél már magadba, mielőtt a Teremtőt fricskázod!


Hawking a gravitációval magyarázta a létezést - az honnan van?

Darwin az élőlények szaporodása = term.szelekció + mutáció okozta változásával indokolta az evolúciót. Na és a szaporodás honnan van?


Nem majmokból lett az ember hanem az emberek váltak majmokká!És itten majomkodnak.

2020. aug. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!