Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy köszönnek ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

János 20:26 bement Jézus, megállt középen, és ezt mondta: "Békesség néktek!"


Keresztények mégsem így köszöntik egymást. Keresztény oldalon a következő köszönési formákat találtam: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak!, Krisztus születik!


Ezeknek a köszönési formáknak köze nincs ahhoz amit Jézus tanított. Viszont vannak akik ugyanúgy köszöntik egymást ahogy Jézus tette:



Zsidó köszönés: Shalom aleichem. Jelentése Béke veled.

Muszlim köszönés: Salāmuʿalaikum. Jelentése Béke veled.


Hogy lehet hogy a keresztények Jézus követőinek tartják magukat, de még azt a köszönési formát sem tartják be amit Jézus tanított?



2020. aug. 28. 00:54
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ilyen logika alapján biztosan csak azért mondta Jézus hogy tiszteled anyádat és apádat mert akkoriban az volt a szokás vagy így esett jól neki."

Nem tudom, hogy csak trollkodsz, vagy gyengeelméjű vagy?


A tízparancsolatból:

IV. Atyádat és anyádat tiszteld!


A köszönésre hol van ilyen parancs?

2020. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
Egyébként meg az is ordas nagy hazugság, hogy a muszlimok általában így köszönnek. Elég gyakran találkozok buszmegállóban egy muszlim sráccal, soha életben nem köszönt még úgy. Vagy azt mondja, hogy helló, vagy jó reggelt. De több példát is tudnék mondani.
2020. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

"- rendben? te kötekedő, keresztényellenes, Krisztus-ellenes, korlátolt tudatú kérdező."


Biblia szerint Jézus úgy köszönt hogy "Békesség néktek!" Keresztények nem így köszönnek. Ha felteszem a kérdést hogy keresztények miért nem így köszönnek, akkor keresztényellenes, Krisztus-ellenes, korlátolt tudatú vagyok? :)))

2020. aug. 29. 15:13
 24/51 A kérdező kommentje:

"Aranyos bogárka! Miért akarod TE meghatározni, hogy én hogyan élek és mit mondhatok??? Bízzuk ezt Istenre. Meglehetősen ellenmondásos vagy: "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!"

Ismerős ez valahonnan?"


Nem én határozom meg hanem Isten.

Ismerős a Bibliából, de vicces hogy most a Bibliára hivatkozol, de mikor a köszönés kérdéséről van szó, azt mondod nem fontos hogy a Biblia mit ír.

2020. aug. 29. 15:16
 25/51 A kérdező kommentje:

"Egyébként meg az is ordas nagy hazugság, hogy a muszlimok általában így köszönnek. Elég gyakran találkozok buszmegállóban egy muszlim sráccal, soha életben nem köszönt még úgy. Vagy azt mondja, hogy helló, vagy jó reggelt. De több példát is tudnék mondani."


Ismersz egy muszlim srácot aki nem így köszön. Ebből azt a következtetést vonod le hogy muszlimok általában nem így köszönnek? Értem :))

2020. aug. 29. 15:18
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

"De kőbe van vésve hogyan kell köszönni hiszen Jézus is így köszönt. Nem véletlen hogy zsidók és muszlimok is így köszönnek, mert az Isten által elvárt köszöntés."

Te állítottad, nekem pedig más a tapasztalatom. De azt is írtam, hogy ez egy példa, tudok többet is természetesen. Például rendszeresen járok el a Fehérvári úti mecset mellett, s amikor szálnak fel az onnan érkező, találkozó muszlimok a villamosra, sose úgy köszönnek, ahogy te állítod. Hanem mint ma szokásos.


Tehát valószínűleg az se igaz, hogy az iszlámba úgy kéne köszönni, hiszen vallásukat gyakorló muszlimok se úgy köszönnek. Lehet a mecsetben így köszöntik egymást, de az utcán, hétköznapi esetekben nem.


Arra pedig továbbra se vagy hajlandó válaszolni, hogy hol írja elő ezt a köszönési módot a Szentírás.

Egyébként kíváncsiságból, te milyen ruhát hordasz? Olyat mit Mohamed?

2020. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor te kamu keresztényeknek tartod az apostolokat is, ugye? Mutatták hogyan köszönnek.
2020. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

"Tehát valószínűleg az se igaz, hogy az iszlámba úgy kéne köszönni, hiszen vallásukat gyakorló muszlimok se úgy köszönnek."


Ezt ugye nem gondolod komolyan? Láttál egy két muszlimot akik állítólag nem így köszöntek (mondjuk én kétlem amit állítasz mert rendszeresen járok mecsetbe, rendszeresen találkozok muszlimokkal és így köszönnek), és te ez alapján vonsz le következtetést 1,8 milliárd muszlimra?



"Arra pedig továbbra se vagy hajlandó válaszolni, hogy hol írja elő ezt a köszönési módot a Szentírás."


Ott van a bibliai vers. Jézus így köszöntötte a követőit. Nyilván ezt várta tőlük is.


"Egyébként kíváncsiságból, te milyen ruhát hordasz? Olyat mit Mohamed?"


Olyan ruhát hordok ami megfelel az iszlám vallás előírásainak. Mohamed próféta is úgy öltözködött ami megfelelt ennek.

2020. aug. 29. 19:08
 29/51 A kérdező kommentje:

"Kérdező, akkor te kamu keresztényeknek tartod az apostolokat is, ugye? Mutatták hogyan köszönnek."


Kérdés hogy valóban így köszöntek-e. Szerintem nem. Ezeket a Bibliai könyveket Jézus után többszáz évvel később írtak. Az igazii tanítványok biztosan úgy köszöntek ahogy Jézus.

2020. aug. 29. 19:11
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Válaszolók! Hagyjuk a muszlim-kollégát, hadd higgye ezt.

Végül is nem mindegy nekünk, hogy ő mi a lószart hisz?? :D:D:D

2020. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!