Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy köszönnek ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

János 20:26 bement Jézus, megállt középen, és ezt mondta: "Békesség néktek!"


Keresztények mégsem így köszöntik egymást. Keresztény oldalon a következő köszönési formákat találtam: Dicsértessék!, Dicsértessék a Jézus Krisztus!, Dicsőség Jézus Krisztusnak!, Krisztus születik!


Ezeknek a köszönési formáknak köze nincs ahhoz amit Jézus tanított. Viszont vannak akik ugyanúgy köszöntik egymást ahogy Jézus tette:



Zsidó köszönés: Shalom aleichem. Jelentése Béke veled.

Muszlim köszönés: Salāmuʿalaikum. Jelentése Béke veled.


Hogy lehet hogy a keresztények Jézus követőinek tartják magukat, de még azt a köszönési formát sem tartják be amit Jézus tanított?



2020. aug. 28. 00:54
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

38 megkérdezted, de a válaszokat nem fogadod el, hanem szívózol, de akkor nem keresztények stb.

NINCS KÖZÖD HOZZÁ! Magánügy.


Az meg a te magánügyed, hogy csak úgy tudod elviselni a muszlim létedet, hogy bizonygatod, hogy jobb vagy a többinél és hogy a keresztények hülyék/kétszínűek,/rosszak/ stb.

Jobbulást!

fogadd el, hogy keresztények nem hülyék, és nem szeretik, ha a partvonalról másvallásúak, vagy ateisták beugatnak nekik.

2020. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

"Nem minden vallás olyan értelmetlenül merev, mint a tied. Tulajdonképpen minden normális ember érzi, hogy a köszönési formáknak nincs ekkora jelentősége, gondolom a muszlim hívők értelmesebb része is."


Muszlimok igyekeznek betartani Isten parancsait. Mi nem válogatunk a parancsok között. Ez a keresztények szokása. Mégha keresztények szerint nem kötelező így köszönni, legalább néhány ember lenne aki azt mondaná hogy úgy köszön ahogy Jézus, de nincs. Én egy keresztényt sem hallottam így köszönni.

2020. aug. 30. 20:41
 43/51 A kérdező kommentje:

"fogadd el, hogy keresztények nem hülyék, és nem szeretik, ha a partvonalról másvallásúak, vagy ateisták beugatnak nekik."


Én pedig azt nem szeretem ha keresztények hazudoznak az iszlámról sem azt ha iszlámellenes gyűlöletkeltő propagandát folytatnak. Amint látod én nem hazudozok és nem gyűlölködöm. Ez a keresztények szokása. Én csak belekérdezek a keresztény vallásba. Tudom ezek kínos kérdések egy kereszténynek, de láthatod hogy teljesen jogos a kérdésem.

2020. aug. 30. 20:46
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint én nem szoktam "iszlámellenes gyülöletkeltő pr.-t" folytatni. Aki ezt teszi az agresszív, robbantgató, gyilkolászó gazemberekről beszél, NEM A MUSZLIM VALLÁSRÓL.

Nem szeretem.De azt sem, ami kereszténygyűlölő.


"Amint látod én nem hazudozok és nem gyűlölködöm. Ez a keresztények szokása."

Nem szokása. Már megint piszkálódsz.

-észre sem veszed magadon, milyen szarrágó vagy, mikor azzal határozod meg a saját hitedet, hogy másik vallást szidsz! Tehát az öt ima közt keseregsz, hogy milyen rosszak a keresztények, ájájáj. Inkább imádkozz hússzor, azzal többre mész.


"csak belekérdezek a keresztény vallásba" - Nem, kötekedsz és hasonlítgatsz: azt akarod magadnak bizonyítani, hogy a muszlim JOBB, mint a keresztény.

De ez nem igaz.

van jobb keresztény ember, mint muszlim, van fordítva is.

Sokfélék az emberek. A hite, vallása magánügye mindenkinek.


Mert egy más vallásút ez nem érdekel, hogy neked ez probléma, hogy mi a szarért nem volt jó Magyarországon élve kereszténynek lenni, de nem hagyja egyik vallású hívő sem, hogy sértegessék.

[mellesleg az ateista sem hagyja- mikor egyszer azt írtam, hogy nem emelek kifogást, hogy egy ateista a majomtól, vagy mókusszerű rágcsálótól (l. Száray Miklós idióta történelemkönyve) eredezteti magát, de én nem, én I.től származom - vérig sértődött. Röhej ez.]


Sakkozd le magadban a hitedet, hagyd békén a keresztényeket - mást már úgysem tudsz tenni.

Én mind az öt világvallást védem. Ez meg az én magánügyem, és nyomorom is, legalább is itt a gyakorin.

2020. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

"Aki ezt teszi az agresszív, robbantgató, gyilkolászó gazemberekről beszél, NEM A MUSZLIM VALLÁSRÓL."


Ez nem igaz. Nem tudom hol élsz te. Az iszlámellenes gyülöletkeltő pr. lényege hogy az átlag muszlimot teszik egyenlővé az agresszív, robbantgató, gyilkolászó gazemberekkel. És Magyarország teszik ezt államszinten.



"Nem szeretem.De azt sem, ami kereszténygyűlölő."


Az én kérdésemben hol látsz kereszténygyűlöletet?



"Nem szokása. Már megint piszkálódsz."

De szokása. Ezt nap mint nap látom. Nyilván nem minden keresztény de ahogy írtam feltűnően sok.



"-észre sem veszed magadon, milyen szarrágó vagy, mikor azzal határozod meg a saját hitedet, hogy másik vallást szidsz! Tehát az öt ima közt keseregsz, hogy milyen rosszak a keresztények, ájájáj. Inkább imádkozz hússzor, azzal többre mész."


Te nem veszed észre magadon hogy te sértegetsz engem. A GYK tele van olyan kérdéssel ami kifejezetten keresztények megsértésére irányul.Ha nekem ez lenne a célom, nem így és nem ezt kérdezném.



"Nem, kötekedsz és hasonlítgatsz: azt akarod magadnak bizonyítani, hogy a muszlim JOBB, mint a keresztény."


Ezen nincs mit bizonyítani. Ez tény. Egy átlag muszlim fényévekkel jobb ember mint egy átlag keresztény, de a kérdésemnek ehhez semmi köze.



"van jobb keresztény ember, mint muszlim, van fordítva is."


Biztosan, de a nagyátlagról van szó.



"Sokfélék az emberek. A hite, vallása magánügye mindenkinek."


Így van. Én nem is egyes emberek hitéről beszélek hanem arról mit ír a Biblia. Áruld már el hogy az én kérdésemben mi sértő a keresztényekre? Az hogy megkérdezem miért nem úgy köszönnek ahogy Jézus? :)))



"Sakkozd le magadban a hitedet, hagyd békén a keresztényeket - mást már úgysem tudsz tenni."


Majd ha a keresztények befejezik az iszlámellenes gyülöletkeltést és hazudozást. Addig viszont továbbra is rá fogok kérdezi, hogy is vannak a dolgok a keresztény vallásban, viszont azt megígérem hogy nem lesz benne se hazugság, se gyűlölködés, ahogy ebben a kérdésben sem.



"Én mind az öt világvallást védem."


Aha, persze. Akkor nálad az iszlám nincs benne az öt világvallásban, mert nem láttam hogy védted volna.

2020. aug. 30. 22:16
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Te szerencsétlen: miről beszélsz? "Az iszlámellenes gyülöletkeltő pr. lényege hogy az átlag muszlimot teszik egyenlővé az agresszív, robbantgató, gyilkolászó gazemberekkel. És Magyarország teszik ezt államszinten."

Nem teszik.

Aki idejön, és nem fogadja el a befogadó országot, ANNAK JOGRENDSZERÉT!!!, hanem robbantgat, pusztít és gátlástalanul viselkedik, erőszakol, az szarember és büntetendő. Államszinten is erről van szó. Iratok nélkül, sorosszervezetektől kapott pénzen jön pusztítani. Van ilyen bőven.


Nem a muszlim vallásról van szó.


'"nincs benne az öt világvallásban," -de benne van, de itt most ha nem vetted volna észre, nem teológiai vita van, hanem ÁSKÁLÓDÁS A KERESZTÉNYEK ellen, hogy magadnak bizonyíts, hogy te jobb vagy, mint más.


Legyen neked mindegy, hogy köszönnek, meg a szentháromság is(ami másik vesszőparipád). (A misén egyébként jelen van ez a köszönés és egymást köszöntése - ezt már mondta valaki, de téged semmi válasz nem érdekelt.)


Nekem a te világképeddel, emberképeddel és felfogóképességeddel van problémám - de már többször belementem veled meddő vitákba - sajnos NEM FOGOD FEL, amiket írunk. Nem baj, attól még lehetsz egy szerethető, jó ember, de fejezd be az áskálódást - mert roppant idegesítő. Helyette inkább tanulj arabul, vagy bármit, mi is tudjuk az időt hasznosabban tölteni.

*

Mi az hogy "átlagember"? "aki fényévekkel jobb ember"?

Átlagember nem létezik!!! -csak a statisztikákban, papíron.

Ember létezik hittel, szenvedésekkel, érzésekkel. És mind más.

Menjünk aludni, holnap korán kell kelni.


Béke veled,muszlim.

2020. aug. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit vársz egy kereszténytől, nem tudod-é, hogy muszlim úgy vágja el nyakunk, ahogy tudná? Erről szólnak a hírek is. Mi azért nem vagyunk beszariak, ha fenyegetnek minket!
2020. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

fényévekkel jobb?...hm...

Kétféle ember van: tisztességes és tisztességtelen. A többi mind mellébeszélés. És ez mondhatni teljesen független a vallástól, a rassztól, a nemtől, a nemzetiségtől, a foglalkozástól, a képzettségtől, a származástól, az életkörülményektől, a környezettől, mindentől.


Status absolutus a Kezdet Embere, a normalitás, a létezés tisztultságának legmagasabb foka.

A tisztességes ember SZÁNDÉKAINAK gondolatainak, szavainak, tetteinek irányvektora erre mutat, az Abszolútum felé, a fény felé.

A tisztességtelen ember irányvektora ellenkező irányba, ettől el, a bűn, az felbomlás, a sötétség felé.


A felnőtt ember SZABAD - választhat irányt.

2020. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:

"Nem teszik."


Ha tagadod, azt jelenti részese vagy az iszlámellenes gyülöletkeltésnek. Így pedig vicc kategória az a kijelentésed hogy te véded az öt világvallást. Még egyes keresztények is beismerik hogy iszlámellenes gyülöletkeltés megy Magyarországon államszinten te pedig azt mond nincs semmi :)



"Aki idejön, és nem fogadja el a befogadó országot, ANNAK JOGRENDSZERÉT!!!, hanem robbantgat, pusztít és gátlástalanul viselkedik, erőszakol, az szarember és büntetendő. Államszinten is erről van szó. Iratok nélkül, sorosszervezetektől kapott pénzen jön pusztítani. Van ilyen bőven."


Látom megetted a propagandát. De ha már szóbahoztad, elmondom mi a valóság. Soros zsidó igaz? Szerinted egy zsidó miért akarna muszlimokat telepíteni Európába? Nem muszlimokat hanem bűnözőket telepít Európába akik mindenféle rosszat elkövetnek, majd a médiacsatornáin keresztül iszlámellenes propagandát folytat és úgy próbálja meg beállítani hogy az átlag muszlim egyenlő az általa betelepített bűnözőkkel.



"(A misén egyébként jelen van ez a köszönés és egymást köszöntése - ezt már mondta valaki, de téged semmi válasz nem érdekelt.)"


Jézus misén köszönt így? Nem. Akkor?



"Legyen neked mindegy, hogy köszönnek, meg a szentháromság is(ami másik vesszőparipád)."


Keresztények szerint a Biblia minden emberhez szól, így hozzám is, szóval jogom van tanulmányozni és kérdezni.



"Átlagember nem létezik!!! -csak a statisztikákban, papíron."


Akkor értsd úgy hogy ha véletlenszerűen kiválasztunk tíz keresztény embert és tíz muszlimot, akkor azt fogjuk látni hogy a muszlimok jobb emberek mint a keresztények.

2020. aug. 31. 21:34
 50/51 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, az itt válaszoló-olvasók jobban megértik a 44-46-48-ast, ezért nem volt kár az idő fecsérelni.

Te meg nem akarod megérteni, nem baj.

"véletlenszerűen kiválasztunk tíz stb"

Készítsd a statisztikákat az emberekről, az eleven, szenvedő lelkekről, az hasznos ám, így azt is tudjuk, hogy nem csak a létszemléleted, emberismereted, világismereted alacsony, hanem a matematika is idegen tőled. És mániás pszichózisként még az is ismertté vált, hogy mindenképp be akarod bizonyítani, hogy te jobb vagy, mint az ~egymilliárd keresztény. Nem baj, téged így kell szeretni. És nagy ívben kerülni.

Béke veled, muszlim!

2020. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!