Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki keresztény az fél a sátántól?

Aki keresztény az fél a sátántól?

Figyelt kérdés
ha valóban hisztek istenben,akkor miért kell tartanotok a sátántól? ő is az élet része,nélküle nem létezhet Isten sem.
2010. aug. 6. 17:13
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:

nem azt mondom,hogy embert kell ölni,meg lopni,csalni,hazudni kell,ezek nyilván nem túl építő dolgok a lélek számára.

csak azt nem értem miért kell mindent ilyen komolyan venni,hogy a-z-ig minden bűn amit az egyház vagy a Biblia megszab...

pl.ismerek olyan keresztényt aki nem hallgat rockzenét,egy másik nem néz Bud Spencer filmeket mert abban erőszak van...vagy ha kihagyja vki. a vasárnapi misét akkor az bűn...az Isten ilyesmiket tart számon,hogy vasárnap ki megy el meg ki nem? :-)komolyan senkit nem akarok megbántani,szerintem ez egy vicc,ti,hogy gondoljátok ezt ha mélyebben dolog mélyére néztek?

2010. aug. 6. 17:20
 2/55 anonim ***** válasza:
53%
A Földön jelenleg Sátán uralkodik. És az ő szolgái vannak hatalmon, akik üldözik az igaz lelkeket. Nem félek se a Sátántól, se a korcs csicskáitól, mert Az Úr Jézus Krisztus megmutatta a helyes utat, amit követek még akkor is, ha megölnek miatta.
2010. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

komolyan? őszintén vállalnád a kereszthalált Jézusért?

ez igen! de aztán ne úgy ahogy Péter megtagadta....

amugy nem hiszem,hogy megölnének azért mert keresztény vagy.korcs csicskák biztos nem/ez tetszik:-)/

pontosan kiket értesz korcs csicskák alatt? jellemeznéd ezeket az embereket,mit csinálnak,mit nem,mitől rosszabb emberek ők mint te aki az ő uruk vagy?

2010. aug. 6. 17:36
 4/55 anonim ***** válasza:
:-) Emberek mind jók (maximum eltévedtek). A bukott angyalok a "korcs csicskák".
2010. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha most jönnének értem, és megfenyegetnének, hogyha nem kezdem el káromolni Jézust, akkor helyben fejbelőnek, akkor inkább a halált vállalom.
2010. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:

Aki igazi hívő, az pont hogy magasból tojik a sátánra, mert tudja, hogy a végén majd Isten megszabadít tőle minket.


"csak azt nem értem miért kell mindent ilyen komolyan venni,hogy a-z-ig minden bűn amit az egyház vagy a Biblia megszab..."

Ha egy kicsit belegondolsz, rájössz, hogy Isten nem azért tilt meg bizonyos dolgokat, mert ki akar cseszni velünk. Épp ellenkezőleg, azért tiltja, mert azok károsak az emberekre, és Isten nem szeretné, hogy kárt tegyünk magunkban vagy egymásban. Ha meglopnak, abból károd származik, ha hazudsz vagy hazudnak neked, abból is bajod lehet, gondolom annak se örülnél, ha megölnének stb. Még sorolhatnám. Nem azért veszik komolyan ezeket az emberek, mert félnek a sátántól vagy akárkitől, hanem mert a normális emberek tudják, hogy amit ők maguk nem szívesen élnének át, azt másokkal se szép dolog megtenni. Ahhoz, hogy ezt felfogd, még vallás sem kell feltétlenül, sok nem vallásos ember is tisztában van ezzel.


"pl.ismerek olyan keresztényt aki nem hallgat rockzenét,egy másik nem néz Bud Spencer filmeket mert abban erőszak van...vagy ha kihagyja vki. a vasárnapi misét akkor az bűn...az Isten ilyesmiket tart számon,hogy vasárnap ki megy el meg ki nem? :-)komolyan senkit nem akarok megbántani,szerintem ez egy vicc,ti,hogy gondoljátok ezt ha mélyebben dolog mélyére néztek?"

A nem keresztények szerinted mind szeretik a rockzenét? Ez nem vallás kérdése, hanem ízlésé. Ugyanígy egy nem keresztény ember is utálhatja az erőszakot. És vannak emberek, akiknek fontos az , hogy minden héten egy szűk órát a hitüknek szenteljenek. Egy nem hívőnek ezt nyilván nehéz megérteni, de ez sem azért van, mert félünk a sátántól.

2010. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
de a keresztények csak a jók nem,hiszen ők a kiválasztottak? aki nem kiválasztott az mégiscsak kevesebbet ér nekem ez jön le a keresztény dumákból.
2010. aug. 6. 17:44
 8/55 A kérdező kommentje:

17:39 értelek.bátor ember vagy,és hithű ha ezt tényleg komolyan gondolod....

de a korcs csicskákat ugyanúgy értetted,mint ahogy az utánad szóló?

2010. aug. 6. 17:48
 9/55 A kérdező kommentje:

"Ha egy kicsit belegondolsz, rájössz, hogy Isten nem azért tilt meg bizonyos dolgokat, mert ki akar cseszni velünk. Épp ellenkezőleg, azért tiltja, mert azok károsak az emberekre, és Isten nem szeretné, hogy kárt tegyünk magunkban vagy egymásban. Ha meglopnak, abból károd származik, ha hazudsz vagy hazudnak neked, abból is bajod lehet, gondolom annak se örülnél, ha megölnének stb. Még sorolhatnám. Nem azért veszik komolyan ezeket az emberek, mert félnek a sátántól vagy akárkitől, hanem mert a normális emberek tudják, hogy amit ők maguk nem szívesen élnének át, azt másokkal se szép dolog megtenni. Ahhoz, hogy ezt felfogd, még vallás sem kell feltétlenül, sok nem vallásos ember is tisztában van ezzel."


Rendben van,de akkor mi szükség van a pokolra?

ha a normális ember tudja,mi a jó és mi a rossz,miért kell a pokol? miért kell fenyegetés? mert a Biblia szerint létezik a pokol,ha nem tévedek.


a gyülekezetbe járó ismerőseimmel kapcsolatban pedig nem zenei,vagy egyéb ízlésről van szó.

a rockzenét nem hallgató ismerősöm konkrétan nekem mondta,hogy nem szabad bizonyos rock és metál zenéket hallgatni,csak keresztény rockzenét,mert a többi mocskos,sátánista! komolyan ezt mondta,és meg is nevezett néhányat,pl.Fear Factory,Megadeth ezekre konkrétan emlékszem.tehát a gyülekezet elvei szerint nem hallgat ilyen zenéket! nos?

2010. aug. 6. 18:02
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem fenyeget senki sem a pokollal. Ez olyan mint az életben a börtön. Ha rosszul viselkedsz, bevisznek. De én nem azért nem megyek rabolni, mert félek a börtöntől, hanem mert ennél többre tartom magam, mint raboljak.
2010. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!