Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igaz, hogy Jézus is Allah-n...

Az igaz, hogy Jézus is Allah-nak szólította Istent?

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 12:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
0%
Neked van szellemi fogyatékosságod ha eddig nem volt világos. Jézus Allahnak szólította Istent és mindenkinek Allahnak kell szólítania, mert ezt nyilatkozta ki magáról, függetlenül attól milyen nyelvet beszélsz. A magyar muszlimok is Allahnak szólítják Istent és minden muszlim akármi is legyen az anyanyelve.
2020. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
90%
Senki se mondta, hogy a magyar anyanyelvű muszlimok épeszűkek, akik bedőltek annak a sok ostobaságnak, amit Mohamed kitalált, nem is nagyon lehetnek azok. 😄
2020. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
4%

"Senki se mondta, hogy a magyar anyanyelvű muszlimok épeszűkek, akik bedőltek annak a sok ostobaságnak, amit Mohamed kitalált, nem is nagyon lehetnek azok."


Szokásos sértegetés. Már megszoktam hogy keresztényektől nem várható más. Tisztelet a kivételnek, de mindig ez van. Amúgy most mi a probléma? Leírtam neked és bizonyítottam hogy Jézus Allahnak szólította Istent és a zsidók is megerősítik ezt. Az Ószövetségben Isten nevei az Allah szóból származnak. Két videót is linkeltem, szándékosan nem olyat amiben nem muszlimok beszélnek, hanem zsidók.


Erre keresztényektől az a válasz hogy a magyar anyanyelvű muszlimok nem épeszűék, az iszlám pedig ostobaság.

2020. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
91%
Nem bizonyítottad. Tudod egyáltalán, hogy mi az a bizonyítás?
2020. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
36%
Nézd végig mindkét videót. Majd olvasd el újra a hozzászólásaimat. Azt gondolkodj el azon miért tagadod meg Isten nevét.
2020. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:

Istennek nincs igazán neve, ezt mindenkinek be kell látnia. A JHVH azt jelenti, hogy "Vagyok, aki vagyok", tehát lefordítva kb "Ne akarj engem megnevezni".


Akárminek a megnevezése az emberi intellektusnak való alárendelését jelenti. Ezért volt mindog szigorú tabu Isten felé leges emlegetése. Isten túlhasználatával a tekintélye az emberben elinflálódik, mert csak egyike lesz a megannyi dolognak, amire van szavunk.

2020. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:

*mindig

*felesleges

2020. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
0%

"A JHVH azt jelenti, hogy "Vagyok, aki vagyok", tehát lefordítva kb "Ne akarj engem megnevezni"."



Nem így van. Leírtam már:


JHVH jelentése: aki mindig létezett, mindig létezni fog, magyarul Örökkévalónak fordítják. A hájá héber szóból ered. Az iszlám Allah 99 nevét tartja számon amik nagyrészt egyben tulajdonságok is. Al-Hayy az egyik, aminek jelentése A Mindörökké Létező. Tehát a JHVH mint Isten neve megtalálható az iszlámban is, de ez Isten egyik tulajdonsága. Így nyilván Jézus a JHVH -t is kimondta, de mikor általában Istenről beszélt, Allahnak szólította.

2020. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
De amikor Isten ezt mondja Mózes kérdésére, hogy ki ő, akkor a válasza bizony azt jelenti, hogy ne próbálja őt felcímkézni. Tehát YHVH nem név, hanem ugyanúgy egy körülírás, mint az Elohim, az Adonai, az Isten, vagy az Allah szavak.
2020. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:

#39

Ebben azért nincs igazad. A Jahve Isten kinyilatkoztatott neve. Míg az Elohím, Adonáj, vagy akár az Allah szavak csak emberek által adott nevek és jelzők, a JHVH maga Isten által kinyilatkoztatott név.

De tessék, ez talán elég hiteles forrás:

[link]

2020. szept. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!