Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igaz, hogy Jézus is Allah-n...

Az igaz, hogy Jézus is Allah-nak szólította Istent?

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 12:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

Márpedig elég világos, hogy te hazudsz folyamatosan. Úgy látszik, hogy ebben a mohamedán szektában ez megengedett.

A rabbi nem azt írta, hogy "egyik neve", hanem azt, hogy a legszentebb neve. Isten is azt parancsolta Mózesnek, hogy Jahve néven szólítsák őt. Nem pedig azt, hogy Allah néven.


"Elohim, mint Isten neve kétezerszer szerepel a Bibliában és az Allah szóból ered. A Biblia első versében is Elohim szerepel."

Remek, akkor Elohím szerepel benne és nem Allah. Ez mindent elmond, köszönöm.


"és az Allah szóból ered"

Ez nettó hazugság, de tőled már mindenki megszokta. Az Elohím szó az El szóból ered, amiről ezt írják:

"El (héb. Él, akkád Ilu, arab Ilah): Isten legrégibb szemita neve. - Különösen akkád és kánaáni nyelvterületen terjedt el. Eredeti jelentését nem sikerült kielemezni; legtöbben az 'wl, 'erős, hatalom' szóhoz kapcsolják, ami a szemita istenségek lényeges tulajdonsága"


Tehát nem igaz a hazugságod, miszerint az Elohím az Allah szóból eredne. Minden bizonnyal KÖZÖS eredetük van, de nem egymásból származik a kettő. Aki azt állítja, hogy az Elohím az Allah szóból származik, az egyszerű idióta, vagy aljas hazug.


Egyébként a wiki cikk részletezi is ezt:

"Az Allah szó etimológiailag az arab iláh (istenség, isten) szóból származik. Az iláh kifejezéshez az al határozott névelő csatlakozik. Így az Allah szó konkrét jelentése „az Isten”. A szó távolabbról a sémi lh – Istent, istenséget jelölő szógyökből ered. (ld. még a héber Eloah (אלוה), az arámi Elah vagy a szír Alaha szavak) A kifejezés végső soron az akkád Ilura vezethető vissza."

2020. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

#51


Ezt vajon ki lehet-e magyarázni?


Az érveid meggyőzőnek tűnnek.

2020. szept. 17. 22:26
 53/62 anonim ***** válasza:
0%

Tessék egy másik rabbi. Nem csak hogy megerősíti amit mondtam de totál idiótának nevezi azokat a keresztényeket akik szerint Allah valami pogány hold istenség, mert vannak keresztények akik ezt hazudják.


https://www.youtube.com/watch?v=6-13LjTuEyk

2020. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
0%

"A rabbi nem azt írta, hogy "egyik neve", hanem azt, hogy a legszentebb neve. Isten is azt parancsolta Mózesnek, hogy Jahve néven szólítsák őt. Nem pedig azt, hogy Allah néven."


Egyes zsidók lehet ezt a nevet emelik ki, nem tudom miért. De nem hazudok veled ellentétben. Nem állítottam hogy Jahve nem Isten neve. Sőt leírtam hogy az iszlámban is Jahve, aminek arabul a megfelelője Al-Hayy, Isten egyik neve. De azt is tisztáztuk hogy a Jahve név jelentése egy tulajdonság, jelentése A Mindörökké Létező, Örökkévaló. Akkor ennyi erővel Isten bármelyik tulajdonságára mondhatnák hogy az a legszentebb neve. Ezért nincs benne logika. Az Allah név viszont magába foglalja az összes tulajdonságot.



"Remek, akkor Elohím szerepel benne és nem Allah. Ez mindent elmond, köszönöm."


Elohim az Allah szóból ered.



"Ez nettó hazugság, de tőled már mindenki megszokta. Az Elohím szó az El szóból ered, amiről ezt írják:"


Nem hazugság, én nem hazudozok, és és nem én állítom hanem zsidó források. Ott a sok link a videó alatt:


https://www.youtube.com/watch?v=ezMkJgllzvo


(Alah) is root word of El ,Eloah, Elohim.


Ancient Hebrew lexicon say Elohim is from אלה (Alah) root.


BDB Lexicon says Elohim and El both come from Allah


Commentaries on Elohim is from “Allah” etymologically in the Bible


Many scholar say word Elohim come from “Alah”

And there are many you can see here Hengstenberg, Delitzsch, Keil, Ohler Elohim –from “Alah”


Cyclopedia of Biblical literature says Elohim from ancient Hebrew word, now lost which is” Allah



Encyclopedia word Elohim Is derived from Elah, “alah” . In addition it say BDB under word

1. 'Elohim: (2)Derivation from Elah,Alah,Alah


Ezek mind külön források.



"Tehát nem igaz a hazugságod, miszerint az Elohím az Allah szóból eredne. Minden bizonnyal KÖZÖS eredetük van, de nem egymásból származik a kettő. Aki azt állítja, hogy az Elohím az Allah szóból származik, az egyszerű idióta, vagy aljas hazug."


Az senkit nem érdekel hogy neked mi a szíved vágya. Szakértők állítják ezt, nem hozzád hasonló hobbikeresztények.



"Az Allah szó etimológiailag az arab iláh (istenség, isten) szóból származik. Az iláh kifejezéshez az al határozott névelő csatlakozik. Így az Allah szó konkrét jelentése „az Isten”


Hát nem. Allah jelentése az Egyetlen Isten. Senki másra nem használatos. Az ilah viszont jelenthet bármilyen istenséget.


Tessék egy újabb videó amiben zsidók beszélnek és igazolja:


https://www.youtube.com/watch?v=NJDAti_8ygI


Videó alatt:


In this video 2 Jews are explaining that the word "Allah" is used by the Hebrews and even in the Aramaic language " The language of Jesus peace be upon him" to refer to "God" and it was used in the scriptures of the Jews and in the Bible written in original Hebrew language and Aramaic language as "the God of Abraham & also the God of Israel"



Még csak nem is kell muszlim vallásszakértőket mutatnom. Ha megfigyeled eddig zsidó rabbikat, iratokat mutattam mint forrás . És te mit hoztál? Magyar wikipédia oldalt :)



De csak hogy tisztázzuk? Mit is állítasz? Hogy Jézus nem Allahnak szólította Istent? Hogy nem Isten neve?

2020. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

Youtube videó VS Wikipédia


Na kíváncsi vagyok, ebből mi lesz 😄

2020. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
0%
A Youtube videókban zsidó rabbik beszélnek, zsidó enciklopédiákra, zsidó vallási iratokra, és magára a Tórára hivatkoznak és mind azt mondják Allah Isten neve. Az utolsó videó címe Allah The God of Israel, szerintem mindent elmond. Hangsúlyozom, akik beszélnek nem muszlimok hanem zsidók rabbik és zsidó forrásokra, a héber és arámi nyelvekre hivatkoznak.
2020. szept. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy az általam linkelt zsido.com oldalat nem zsidók szerkesztik és írják? Akitől idéztem, talán nem rabbi?


"The most important of God's Names is the four-letter Name represented by the Hebrew letters Yod-Heh-Vav-Heh (YHVH). It is often referred to as the Ineffable Name, the Unutterable Name or the Distinctive Name."

[link]


Ez az oldal meg se említi Allahot az Elohím esetében:

"Variations on this name include El, Eloha, Elohai (my God) and Elohaynu (our God)."


"Yhwh (), the distinctive personal name of the God of Israel."


Egyébként ez az oldal foglalkozik a Jahve jelentésével is, melyből kiderül, hogy nekem volt igazam ebben is.

"In appearance, Yhwh () is the third person singular imperfect "ḳal" of the verb ("to be"), meaning, therefore, "He is," or "He will be," or, perhaps, "He lives," the root idea of the word being,probably, "to blow," "to breathe," and hence, "to live.""

Persze ezt lehet Örökkévalóként is visszaadni, csak úgy kevésbé pontos, noha szebb.


Az Elhohím esetében megjegyzi:

"The same divine name is found in Arabic (ilah) and in Aramaic (elah)."


[link]


Egy másik forrás az Elohím névről:

"it has been understood in Rabbinic Judaism and Apostolic Christianity to be the majestic title for the one god of Israel"


Míg a JHVH-ról ezt írja:

"yhwh on the other hand, is clearly a personal name in the texts."


[link]


De tényleg elég sok forrást találtam, rákerestem zsidók által írt/szerkesztett oldalakra és mind ezt írják. Érdekes, hogy Allahot egyik se említi, vagy ahol szerepel, ott is csak a közös gyök, amiből kialakult mind az Allah, mind az Elohím.


Ezek nem bárki által készített jutub vidik.

2020. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:

"Ez az oldal meg se említi Allahot az Elohím esetében"


Az hogy nem említi az a zsidó oldal még nem jelenti azt hogy nem úgy van. Ha nem említi nem jelenti azt hogy cáfolja.


"Persze ezt lehet Örökkévalóként is visszaadni, csak úgy kevésbé pontos, noha szebb."


A Mindörökké Létező szerintem a legjobb fordítás, de akárhogy fordítod akkor is tulajdonság. Ennyi erővel Isten bármelyik tulajdonságára mondhatnák hogy az a legszentebb neve. Ezért nincs benne logika. Az Allah név viszont magába foglalja az összes tulajdonságot. Utánanéztem és a Biblia 85 nevet említ mint Isten neve.



"Az Elhohím esetében megjegyzi:

"The same divine name is found in Arabic (ilah) and in Aramaic (elah)."


Tévesen mert az Elhohím csak és kizárólag Isten neve, másra nem használatos. Az arab ilah viszont jelentheti más vallások istenségeit is. Tehát az arabban Allah ami egyenlő Elhohím.



"Ezek nem bárki által készített jutub vidik."


Ha nem tűnt volna fel én sem bárki által készített videókat küldtem hanem zsidó rabbik videóit akik zsidó enciklopédiákra, zsidó vallási iratokra, és magára a Tórára hivatkoznak.



Még mindig nem válaszoltál arra hogy mit is állítasz? Hogy Jézus nem Allahnak szólította Istent? Hogy nem Isten neve?

2020. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

"Még mindig nem válaszoltál arra hogy mit is állítasz? Hogy Jézus nem Allahnak szólította Istent? Hogy nem Isten neve?"


Jézus nem Allahnak szólította Isten, mert Jézus nem arab volt, hanem zsidó és az akkor általánosan használt arámi nyelven beszélt, illetve héber nyelven amikor zsinagógában olvasott fel a szent iratokból.


[link]

Ez a cikk meg is jegyzi, hogy:

"Az arab nyelv abban az időben még nem hatolt be Palesztina vidékére, azonban a latin és a görög elterjedt volt a térségben."


Amikor Jézus a héber Elohím szót használta anyanyelvén, akkor azt az arámi Elah szóval adta vissza. Bár ennek közös gyökere van az arab Allah szóval, sőt még hangzásra is lehet hasonló, mégsem ugyanaz. Elég ostobának kéne lennem, hogy ezek alapján kijelentsem, Jézus Allahnak hívta Istent.


Mint korábban írtam, amikor a templomban tanított, zsinagógákban olvasott fel, akkor pedig az akkori zsidó szokásnak megfelelően az Adonájt használta.


"Hogy nem Isten neve?"

De, Isten neve, pusztán arabul. Ezért például az arab keresztények már a hamis próféta Mohamed előtt is így nevezték Istent. De ismétlem, az arab keresztények. Jézus nem volt arab, én se vagyok arab, ostoba lennék ezért így hívni Istent. Mivel magyar vagyok, ezért a magyar nyelvben kialakult nevén egyszerűen Istennek nevezem (12. században alakult ki), vagy Jézus példáját követve Atyának. Hiszen a fennmaradt források alapján leggyakrabban Jézus is Atyának szólította.


"Ha nem tűnt volna fel én sem bárki által készített videókat küldtem hanem zsidó rabbik videóit akik zsidó enciklopédiákra, zsidó vallási iratokra, és magára a Tórára hivatkoznak."

Rendben, én pedig ezen zsidó enciklopédiákat, rabbik írásait idéztem, magyart és külföldig egyaránt. Sőt magát a Tórát is.

2020. szept. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

"Jézus nem Allahnak szólította Isten, mert Jézus nem arab volt, hanem zsidó és az akkor általánosan használt arámi nyelven beszélt, illetve héber nyelven amikor zsinagógában olvasott fel a szent iratokból."


Tehát folytatod a hazudozást. Jó hát kereszténytől nem várható a más. A videóban szereplő zsidó szakértők és elmondták hogy a keresztények mindenfélét hazudoznak. Héber és arámi nyelven Isten nevei mint El, Eloah, Elohim, Elah az Allah szóból erednek, tehát Jézus Allahnak szólította Istent. De mégha azzal jösz hogy nem az Allah szóból származnak, akkor is ugyanaz a név, Isten neve. Ha pedig azt mondod Jézus Jahve-nak szólította Istent, akkor is Allahot szólította meg mert az iszlámban is Jahve Allah egyik neve.



"Az arab nyelv abban az időben még nem hatolt be Palesztina vidékére, azonban a latin és a görög elterjedt volt a térségben."


És ez hogy jön ide? Nem azt állítottam hogy Jézus arabul beszélt. Az arab, héber és arámi nyelvek rokon nyelvek. Teljesen mindegy hogy akkor ott éppen beszélték-e vagy sem.



"Mint korábban írtam, amikor a templomban tanított, zsinagógákban olvasott fel, akkor pedig az akkori zsidó szokásnak megfelelően az Adonájt használta."


Használhatta az Adonájt is de ugye ezt már tisztáztuk hogy Urat jelent ami Isten titulusa. Ettől függetlenül Allahnak nevezte.



"De, Isten neve, pusztán arabul. Ezért például az arab keresztények már a hamis próféta Mohamed előtt is így nevezték Istent. De ismétlem, az arab keresztények."


Azért nevezték arab keresztények Allahnak mert Isten ezt nyilatkozta ki. Nem Jahvenak nevezték hanem Allahnak. Szerinted miért? Ha Allah nem Isten neve lenne amit kinyilatkozott magáról, arab keresztények sem így szólították volna. Ezt ugye érted? Iszlám előtti keresztényekről beszélünk.



"Mivel magyar vagyok, ezért a magyar nyelvben kialakult nevén egyszerűen Istennek nevezem (12. században alakult ki), vagy Jézus példáját követve Atyának."


Isten nem véletlenül nyilatkozta ki a nevét. Ha egyszerűen Istennek nevezed az nem az általa kinyilatkoztatott név. Ha azt mondod isten, az lehet bármilyen istenség. Oké hogy te az Egyetlen Istenre gondolsz, de jelenthet mást is. Az pedig senkit nem érdekel hogy magyar vagy. Miért nem szólítód Elohimnek vagy Jahve-nek? Ezt írja a Biblia.



"Rendben, én pedig ezen zsidó enciklopédiákat, rabbik írásait idéztem, magyart és külföldig egyaránt. Sőt magát a Tórát is."


Te többnyire wikipédiát idéztél, a zsidó forrásaid pedig nem cáfolják az állításaimat.

2020. szept. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!