Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igaz, hogy Jézus is Allah-n...

Az igaz, hogy Jézus is Allah-nak szólította Istent?

Figyelt kérdés
2020. szept. 15. 12:59
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben mindenki téved és csak nekem van igazam 😋


Egy mindenható esetében a tulajdonnév szerintem értelmezhetetlen. Bár a használata leginkább egy tulajdonnévhez hasonlít, de míg egy embert lehet azonosítani a neve által (tehát mondhatom, hogy pl. Titus Pullo kimondásával megfogalmazol mindent, ami az identitásomhoz, a lényegemhez tartozik), ez az Isten esetében nem lehetséges. Tehát szerintem Isten azért nyilatkoztatta így ki, mert azzal írja le legjobb módon önmagát, hogy kimondja, hogy őt nem lehet így leírni,és ha mindenáron kell egy tulajdonnév, akkor ezt használhatjuk így, de ettől ez még nem egy olyan név, mint amivel emberek illetik önmaguk és egymást.

2020. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%

"mert azzal írja le legjobb módon önmagát"

Ez igaz, viszont a név eredetileg erre szolgált. Isten úgy nevezte magát, hogy Jahve, "aki van" magyarul, mert ez az Ő legfőbb lényege. De ettől még ez egy név is, mint a hivatkozott forrás megjegyzi. Ha engem Bélának hívnak, az nem fejezi ki személyemet, mert van sok ezer Béla és mind teljesen más. Viszont számos név eredetileg az azt birtokló személyt fejezte ki. Például ott van Kéfa, ahogy Jézus elnevezte Simont. Simonból valószínűleg volt már több ezer, de Kéfa csak egyetlen, aki a Szikla, Krisztus Egyházának alapköve. Jahve is csak egy van, hiszen egyedül Isten létezik önmagában. Olyan tulajdonneve pedig nincs Istennek, mint xy embernek Béla. Egyedül az van, amit kinyilatkoztatott Mózesnek.

2020. szept. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
0%

"A Jahve Isten kinyilatkoztatott neve. Míg az Elohím, Adonáj, vagy akár az Allah szavak csak emberek által adott nevek és jelzők, a JHVH maga Isten által kinyilatkoztatott név."


Neked nincs igazad. Allah Isten kinyilatkoztatott neve. Nem ember által adott név. Jahve jelentése pedig Örökkévaló ami Isten egyik neve valóban de tulajdonsága is.

2020. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen egyetértek.
2020. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%

"Neked nincs igazad. Allah Isten kinyilatkoztatott neve."

Hidd el nekem, hogy nem az. A Bibliában JHVH szerepel, mint Isten kinyilatkoztatott neve. Az Elohím, ami rokon szó az Allah-al csupán egy általános megnevezés Istenre.

2020. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
0%
Tévedsz. Jahve jelentése Örökkévaló. Ezt már tisztáztuk, igaz? Ez Isten egyik tulajdonsága. Az iszlám vallásban is megtalálható ugyanez a név. Arabul Al-Hayy. Összesen Isten 99 nevét tartja számon az iszlám, mint például Ar-Rahim: A Kegyelmes, Al-Khaliq: A Teremtő, Al-Adl: Az Igazságos, Al-Muhyi: Az Életadó stb. Tehát a Jahve egyike Isten neveinek és tulajdonság. Az Allah név viszont ezek közül is különleges. Isten ezt a nevet nyilatkozta ki magáról, mondhatni így mutatkozott be. Az Allah név összefoglalja és egyben tartalmazza mind a 99 nevet.
2020. szept. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:

"Tévedsz. Jahve jelentése Örökkévaló. Ezt már tisztáztuk, igaz?"

Az, hogy te állítod, még közel se jelent, hogy igaz. Egyébként nem ez a jelentése, csak egyes fordítások így próbálják visszaadni.


"Tehát a Jahve egyike Isten neveinek és tulajdonság."

Tegyük hozzá, hogy az iszlám szerint. A Biblia szerint meg nem így van.


"Isten ezt a nevet nyilatkozta ki magáról, mondhatni így mutatkozott be."

Nem, Isten úgy mutatkozott be, hogy ő JHVH. Lehet ez a Koránban másként van, de ez a kérdés nem a mohamedánokról szól, hanem Krisztusról és az Ő követőiről.

2020. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
0%

"Az, hogy te állítod, még közel se jelent, hogy igaz. Egyébként nem ez a jelentése, csak egyes fordítások így próbálják visszaadni."


Nem csak én állítom hanem a zsidók is akik kicsit jobban értenek a héber nyelvhez mint te. Leírtam hogy a JAHVE a héber hájá szóból ered. Arabul ugyanez a név Al-Hayy. Egyértelmű az azonosság még úgy is ha egyik nyelvet sem ismered. Tehát mindkettő leginkább úgy fordítható hogy A Mindörökké Létező.



"Tegyük hozzá, hogy az iszlám szerint. A Biblia szerint meg nem így van."


A Biblia szerint is így van mert a jelentése egy tulajdonság.



"Nem, Isten úgy mutatkozott be, hogy ő JHVH. Lehet ez a Koránban másként van, de ez a kérdés nem a mohamedánokról szól, hanem Krisztusról és az Ő követőiről."


Hazudozhatsz ha akarsz, de ezzel csak neked lesz rosszabb. Két videót is linkeltem, szándékosan olyat amiben zsidók igazolják hogy Isten az Allah nevet nyilatkozta ki magáról. Persze a Jahve is Isten neve az az iszlámban is, de ez egy tulajdonság, az Allah viszont név összefoglalja és tartalmazza Isten minden nevét, tulajdonságát.

2020. szept. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:

#48

Továbbra se igaz amiket írsz. De tessék:


"A legszentebb neve a jól ismert négybetűs név, amit a jud-hé-váv-hé (יהוה – JHVH) betűkkel jelölünk. Az a háláchá (Talmud, Pszáchim 50a.), amire magában a Tórában (2Mózes 3:15.) is van utalás, hogy ezt a nevet másként olvassuk, mint ahogy le van írva, és helyette az álef-dáled-nun-jud (אדני – Ádonáj) formát használjuk."

[link]


Itt a rabbi elég egyértelműen leírja, hogy mi Isten legszentebb neve.


De még a rabbinak se kell hinni, hiszen ezt mondja Isten:

"Isten ezt válaszolta: „Én vagyok, aki vagyok.” Azután folytatta: „Így beszélj Izrael fiaihoz: Aki van, az küldött engem hozzátok.” Azután még ezt mondta Isten Mózesnek: „Jahve, atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene küldött hozzátok. Ez az én nevem minden időkre, s így kell neveznetek nemzedékről nemzedékre.”"


Isten márpedig nem hazudik, még ha ilyen benyomást is próbálsz kelteni nevét illetően. Ez van a Tórában is, ha te nagy nehezen találtál egy videót, amiben valami kétes emberek bármi mást állítanak, akkor veled együtt ők is Istennel mennek szembe.

2020. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

"Itt a rabbi elég egyértelműen leírja, hogy mi Isten legszentebb neve."


Ebben nincs semmi ami megcáfolná amit írtam. A Jahve Isten egyik neve, az iszlámban ugyanez a név Al-Hayy és ez Isten tulajdonsága. És egy zsidó rabbit nem fogsz találni aki azt mondaná hogy Allah nem Isten neve. Elohim, mint Isten neve kétezerszer szerepel a Bibliában és az Allah szóból ered. A Biblia első versében is Elohim szerepel.



"Isten márpedig nem hazudik, még ha ilyen benyomást is próbálsz kelteni nevét illetően."


Nem azt mondtam hogy Isten hazudik hanem azt mondtam hogy te hazudsz ahogy most is hazudtál és a többi keresztény. A zsidók is azt mondják a keresztények hazudoznak Isten nevét illetően. Nem csak hogy hazudozol de megtagadod Isten nevét is.

2020. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!