Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lélekvándorlás esetén, az...

Lélekvándorlás esetén, az adott lélek mindig egy új tudatot hoz létre?

Figyelt kérdés
Ha pl: Jézus előző életében Krishna lett volna, az ő tudatát hasznosíthatta köv. életében, vagy halálkor az elveszik?

2020. szept. 19. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszel az előző életedre? Ha nem, akkor új tudatod van.
2020. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az embernek nincs előző élete, ezt maga Jézus is megmondta.

Csak neki volt az emberi élete előtt más életformája.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


Az ember a Földi, sehol máshol nem létezett. A bűn miatt pedig jelenleg visszatér a Földbe a halála alkalmával.

2020. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Az idézett szövegben semmi sem utal arra, hogy nincs reinkarnáció.
2020. szept. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3

(1Mózes 3:19) 19 Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból lettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”


Az ember visszatér oda amiből lett. Nem fentről, hanem innen alulról.

ezt Jézus nyomatékositotta. Csak Ő élt emberi létezése előtt, és oda is tért vissza.

Az ember pedig nem tér más létformába, más életforma nem lesz. Ez a büntetése. A reinkarnációval nem lenne büntetés, és ellent mondana Isten itéletének.

2020. szept. 20. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

Nem pétrehoz, hanem kapcsolódik. Az agyhoz kapcsolódik. Ezzel lesz egy új elmekomplexum, de mind a szellemi elme egy kisebbik, torzított verziója.

Halálkor ahogy haladsz feljebb, vissza önmagadba, minden emlék és belső tudás megmarad.

2020. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!