Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯
 861/960 A kérdező kommentje:

"Nem. Tgt azt mondja, hogy nincs megtiltva, hogy bemenjünk vagy megnézzük, nem azt, hogy részt szabad venni."


De azt is írta hogy részt szabad venni sőt azt írta hogy ő maga is rész venne. Olvasd vissza.

2020. dec. 10. 11:59
 862/960 anonim ***** válasza:
100%

"De vedd számításba hogy a Bibliát meghamisították."

Ez így van, ezt a hamisítványt nevezik Koránnak.

2020. dec. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 863/960 A kérdező kommentje:

"A Tóra tiltja a bálványimádást, de azzal, ha bemész egy keresztény templomba, nem leszel bálványimádó. A bálvány imádása ugyanis tudatos cselekvés, azt jelenti, hogy valaki úgy dönt, az Egyetlen Isten helyett más isteneket, bálványokat tisztel, szolgál, alárendeli magát nekik. Ha valaki azért megy be egy templomba, hogy megcsodálja az építészetét, műkincseit, freskóit, stb., még nem válik bálványimádóvá. Amíg külső szemlélőként van jelen, de ő továbbra is az egyetlen igaz Istent imádja, nem bálványimádó."


Ha te bemész egy szentháromsághívő templomba egy szertartásra, azzal részt is veszel benne. Nem külső résztvevője vagy hanem részese. Mégha nem is vagy annak a vallásnak a híve, ezzel azt mutatod hogy helyesnek tartod azt a szertartást, vagy legalább is azt hogy nincs problémád azzal a szertartással. A Biblia pedig egyértelműen tiltja hogy részt vegyél ilyen szertartáson. Magyarul ha bemész egy szentháromsághívő templomba és rést veszel misén, azzal megszeged a Biblia parancsát.



"A Tóra rész, amit beidéztél a kánaáni népek szertartásain való részvételt tiltja, le is írja, miért, de ezt valahogy elfelejtetted bemásolni. Sebaj, megteszem helyetted: „Ne tégy így az Úrral, a te Isteneddel, mert azok minden olyan undokságot elkövettek isteneikkel, amelyet az Úr gyűlöl: fiaikat s lányaikat feláldozták, s tűzben elégették.” Hiszem és vallom, amit a Tóra írt, és én is mindenkinek azt javaslom, ne vegyen részt olyan szertartáson, ahol gyermekeket áldoznak fel. Viszont a keresztény templomokban ilyen biztosan nem történik, emiatt nem kell aggódni."


Tehát úgy gondolod részt vehetsz szentháromsághívők miséjén mert ők nem áldoznak gyereket? :)

2020. dec. 10. 12:49
 864/960 A kérdező kommentje:

"Ez így van, ezt a hamisítványt nevezik Koránnak."


És mi lett konkrétan meghamisítva? :)

tgt is folyamatosan ezt ismételgeti és hiába kérem hogy mutasson valami konkrétumot, eddig semmi. Szóval mi az ami szerint a Koránban hamis?

2020. dec. 10. 12:51
 865/960 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Nincs így leírva szó szerint de a versek beleférnek ebbe a felosztásba. Nincs semmi ami cáfolja."


Csak kb. 2000 év! Tényleg semmi! Sem Jézus sem a közvetlen tanítványai sem a később élt hívők nem értekeznek ezzel kapcsolatosan. És maga a Biblia sem választja külön nem hívja fel a figyelmet nem osztja fel! Egyszerűen nem foglalkozik ezzel! És ha maga Jézus nem beszél erről nem tanít róla akkor minek is foglalkozzon vele egy keresztény? Mert egy muszlimnak ez fontos? Akkor egy muszlimnak meg foglalkoznia kellene a Jézus általi bűnbocsánattal!


"A próféták, köztük Jézus és a zsidó nép is így imádkozott. Ebből egyenes következik hogy kötelező."


De nem a keresztényeknek! A muszlimoknak persze az mert nekik más az istenük. De a keresztényeknek ha ezt kellene tennie akkor azt Jézus tanította volna! De nem így volt soha sehol nem tanította! Nem kötelező! És a logika is azt diktálja hogy ezt Jézusnak tanítania kellett volna hiszen amikor kiküldte a tanítványait akkor a tanítványok a nem zsidókhoz is mentek. Akiket úgy nevez a Biblia hogy pogányok és azt is olvassuk hogy pogányokból is lettek keresztények nem is kevesen! Jézusnak tudnia kellett de nem tanított mégsem ilyesmit!


"Jézus nem hagyott ki semmi olyat amit Isten megparancsolt. De vedd számításba hogy a Bibliát meghamisították."


Számomra ez azért probléma mert folyton ezt hangoztatod de bizonyítékot nem mutattál ezt illetően! A Korán pedig számomra nem mérvadó hiszen nem foglalkozik Jézus életével! A Bibliát nem hamisították meg ezt támasztják alá a Holt-tengeri tekercsek is de persze van más bizonyíték is még!


"Az Ószövetséget is. Keresztények szerint az is a Biblia része."


Olyat nem is tudsz tőlem idézni ahol mást állítanék!


"Akkor megtagadod a Bibliát. Nem fogod fel hogy a próféták és a zsidó nép is így imádkozott?"


Tény hogy a keresztények tagadják a rituális imát de ez nem tagadása a Bibliának. Te meg nem fogod fel hogy nincs tanítás rituális imára hiába bizonygatod ilyen nem létezik. Nincs megírva ilyen tanítása Jézusnak! A Bibliát nem tagadom meg! Ez egy hazug állításod és ellenállok neki! A Biblia létezik és Isten ihletett szava!


"Miért kellene? Meg mi az hogy szó szerint? A Korán nyelve arab, a Tóra nyelve héber, az Evangélium meg eredetileg arámi lehetett."


Amikor Isten megteremtette az első emberpárt akkor hány nyelv létezett? Ha hiszed hogy Isten előtt minden ember egyenlő akkor miért is számít ez ebben az esetben? Hát nem minden ember Isten teremtménye? Az hogy pl. a Korán hivatkozik Jézusra de még sem ír egyetlen olyan esetről sem amikor Jézus tanított! De ha idézne Jézustól szó szerint akkor kétség nem férne hozzá hogy a Biblia és a Korán között van kapcsolat Isten által.

De semmi ismétlem semmi nem bizonyítja hogy ezt a két művet Isten összekapcsolta. Nincs meg a folytonosság nem viseli magán a Korán azokat a jegyeket amelyek Istentől valóvá tennék azt az írást! Pl. ilyen az ahogyan Jézus tanított ,példabeszédek által. Vagy Jézus idéz az Ószövetségből és az Ószövetségben is vannak utalások Jézusra! A Koránban semmi ilyesmi nincs.

Sőt a Korán felülírt minden korábbi kinyilatkoztatást a muszlimok szerint. De ha Istentől valók voltak azok is akkor hogyan lehet az hogy mindent felül írt? Mi alapján írta felül? A korábbiak rosszak voltak Isten hibázott nem a megfelelő üzenetet küldte el?

És mi az hogy meghamisították? Hát milyen isten az olyan aki még annyira sem képes hogy megőrizzen olyan írásokat amibe a porszemnyi teremtménye nem nyúlt bele és változtatta meg?

Elmondom én hogy milyen az ilyen isten ,GYENGE és nem is isten csak annak akarja magát feltüntetni.

A Mindenható Istennek nem okoz gondot megőrizni az Írásokat! És ezt régészeti leletek is bizonyítják!

Egyébként pedig ha egyazon istenről beszélsz ,akkor még is miért tűnik úgy hogy ellenségnek tartod a keresztényeket?

Akkor nem testvéreknek kellene lennünk? Hiszen van közös ellenség a Sátán! Te még sem ezekre koncentrálsz! Te csak és kizárólag a különbségekre koncentrálsz! Nem a közös ellenség ellen keresel szövetségeseket hanem támadólag lépsz fel!

- De cáfoljanak meg a keresztények ha rosszul látom!


"Miért kellene részletesen írnia a Koránnak Jézusról? Még Mohamed próféta is csak néhányszor szerepel a Koránban név szerint. Nem a személy számít hanem Isten üzenete, de ezt sem vagy képes megérteni. Nem tudsz elszakadni a bálványimádástól."


Tehát az már bálványimádásnak számít ha valaki szerepel egy könyvben? Akkor Mohamed is egy bálvány csak azért mert ír róla a Korán? Jézus szerepel a Bibliában és elvileg a Korán is hivatkozik rá sőt Istentől jött prófétának tartja. De még sem említ meg semmi fontosabb eseményt vagy tanítást! A te istened nem látja előre hogy mi fog történni! Nem tudta előre hogy meghamisítják az Írásokat. (már ha tényleg így volt mert ugye bizonyíték az nincs csak állítás)

Ha tudta előre akkor pedig miért nem gondoskodott róla hogy ez a dolog elbukjon? Érdekes hogy a Bibliát megakarták semmisíteni. Nem meghamisítani hanem megsemmisíteni! Miért? Hiszen ha meghamisítják akkor minden rendben lesz de még is meg akarták semmisíteni. Nem jött nekik össze!

- Milyen érdekes hogy Kína egyes részein tilos Bibliát használni és még is Kína az az ország ahol a világon a legtöbb Biblia készül. Észak-Koreában szó szerint az életével játszik az akinél Bibliát találnak. De még is vannak keresztények Észak-Koreában 70 év múltán is! És még is meg lehet hamisítani úgy az isteni kinyilatkoztatást hogy nincs rá bizonyíték?

Ugyan már! Ezt elhiheted ha akarod de ez ostobaság és az is ostoba aki ilyesmit elhisz!


"Nektek amúgy teljesen mindegy mint mondott Jézus. Mert például azt mondta Jézus csak Istent imádd de szóval sem mondta hogy ő Isten, ti mégis Jézust imádjátok Istenként ami bálványimádás."


Írtam már neked többször is hogy engem nem érdekel hogy mit hisz vagy gondol a többség! Nekem nem mindegy hogy mit mondott Jézus. Pl. Jézus nem mondta hogy az ima az rituális azt sem mondta hogy van ima és van fohász! És igen Jézus nem jelentette ki magáról hogy ő Isten lenne. De azt írja róla a Biblia hogy Isten formájában létezett! És hogy erről te mit gondolsz az most teljesen mindegy mert nem az a lényeg! Hanem az hogy Jézus valóban nem jelentette ki magáról hogy Isten!


"Ezt vallják a szentháromsághívők. Szerintük a Fiú azt jelenti az Atya Jézus apja szó szerint."


Még ha ezt is vallják melyik az a keresztény amelyik azt vallja hogy az Atya Isten az hús és vér? Biológiáról pedig csak akkor beszélhetünk ha a húst és vért nézzük.

- Szóval adhatod az értetlent de egy keresztény sem vallja azt hogy Isten biológiai értelemben apja lenne Jézusnak! Ez hülyeség és hazugság is és ezt én megtagadom határozottan!


"Szerinted a rituális ima egyenlő a képmutatással. Na ezért mondom hogy egy 8 éves értelmi szintjén vagy, aztán meg megkapom hogy sértegetem a válaszolókat"


Szerintem a te logikáddal van baj! Ugyan is én nem ismerem el sőt egyenesen tagadom hogy egy kereszténynek rituálisan kell imádkoznia!

Hogyan lenne lehetséges az amit te állítasz mikor nincs benne logika ,hiszen én tagadom a rituális imát.

Igen megkapod mert így van sértegeted a válaszolókat! És aztán meg jössz azzal hogy a Korán azt írja hogy jótettel viszonozzuk az ellenünk irányuló rossz tettet.

- De te nem ezt cselekszed pedig hivatkozol rá és ez így képmutatás! Pedig még csak nem is imádkoztál hiszen írás közben nehéz lenne rituális imát végezned!

De ha eddig nem vetted volna észre ellenállnak neked és a szavaidnak egyrészt mert érzik hogy nem vagy őszinte másrészt azért mert a hitükben támadod a keresztényeket. Van aki ezt jobban kezeli van aki kevésbé kezeli jobban! De attól még mindenki ellenáll a hazugságaidnak is és annak is amit ránk akarsz erőltetni. Nagyon is kemény ellenállás van és lesz is!

Egyébként én pozitívumként élem meg ezt az egészet ,mert így tudom hiszen kipróbálhatom előre hogy mit hogyan reagál le egy muszlim. Na persze nagy hiba lenne a te viselkedésed alapján általánosítani de azért az alap az meg van és a gondolkozásmód is. Viszont a személyes beszélgetések során nem követek el olyan hibákat mint itt. Jó felkészítés és gyakorlás! És arra is nagyon jó hogy hogyan is kezeljek egy olyan személyt aki ellenséget lát bennem s nem leendő testvért. Mert ha annak tartanál akkor nem sértegetnél még akkor sem ha nem értünk egyet!

2020. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 866/960 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval mi az ami szerint a Koránban hamis?"

Lényegében minden, ami a Bibliából van és átírták. A többi az ugye nem lehet hamis, mert új szellemi termék.


Ilyen például Jézus története, a zsidó próféták története, stb... Sok ilyen hamisítás van benne.

2020. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 867/960 A kérdező kommentje:

"Ilyen például Jézus története,"


A Koránban Jézus azt mondja ő nem Isten hanem próféta. És azt is mondja csak Istent imádd. Hol írja a Biblia hogy Jézus kijelentette magáról "Isten vagyok imádjatok" ? Az egy dolog hogy az egyházad azt hazudja közel kétezer éve hogy Jézus Isten, te pedig benyaltad, de hol mondja ezt Jézus a Bibliában?



"a zsidó próféták története"


A Biblia szerint ezek a próféták részeges, cselszövő, parázna, gyilkosok, szexrabszolgákat tartanak és volt olyan aki a saját gyerekeit ejtette teherbe. A Korán ugyanezeket az embereket erkölcsös példamutató prófétákként írja le. Ha jól értem akkor te azt mondod, hazugság hogy Isten példamutató erkölcsös prófétákat küldött és azt mondod Isten valójában részeges, cselszövő, parázna, gyilkosok, szexrabszolgákat tartó, saját gyerekeit teherbe ejtő prófétákat küldött hogy átadják Isten üzenetét és tanítsák az embereket. Jól értem? :))))

2020. dec. 10. 13:21
 868/960 anonim ***** válasza:
100%

"Jól értem? :))))"

Nem, mert te egy szellemileg súlyosan fogyatékos ember vagy.


Ez például jól látszik az első bekezdésedből. Hiszen nem a Biblia értelmezése a kérdés, hanem annak szövege. Lényegtelen, hogy bármelyik keresztény felekezet miként értelmezi. A Biblia szerint Jézus meghal a kereszten, a Korán szerint nem. Nem tudok olyan forrásról, ami alátámasztaná a Mohamed kitalációját.


Mindaddig amíg nem mutatsz egy korábbi forrást, ami a Korán egyetlen szavát is alá tudná támasztani, addig a Korán tartalmaz nyilvánvaló hamisításokat.

2020. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 869/960 A kérdező kommentje:

"Nem, mert te egy szellemileg súlyosan fogyatékos ember vagy."


Látom nagyon fáj az igazság :) Az ilyen primitív megnyilvánulásokból lehet tudni hogy rátapintottam a lényegre. Ha nem tetszik neked az igazság, ne engem hibáztass. Te önként vallod magad kereszténynek. Akkor szembe is kell nézned a vallásod tartalmával. Nem megy? Akkor miért vagy keresztény?



"Ez például jól látszik az első bekezdésedből. Hiszen nem a Biblia értelmezése a kérdés, hanem annak szövege. Lényegtelen, hogy bármelyik keresztény felekezet miként értelmezi."


Akkor megválaszolom én. Nincs olyan vers a Bibliában amiben Jézus kijelenti hogy "Isten vagyok, imádjatok" így a Korán nem lehet hamisítás mikor azt írja Jézus nem Isten hanem próféta.



"A Biblia szerint Jézus meghal a kereszten, a Korán szerint nem. Nem tudok olyan forrásról, ami alátámasztaná a Mohamed kitalációját."


Akkor mutatnál olyan korabeli forrást ami azt írja aki meghalt a kereszten az biztosan Jézus? Egyáltalán olyan forrás is alig van ami megemlíti Jézust.



"Mindaddig amíg nem mutatsz egy korábbi forrást, ami a Korán egyetlen szavát is alá tudná támasztani, addig a Korán tartalmaz nyilvánvaló hamisításokat."


Tehát te is azt mondod a Bibliában leírtak igazak, mert a Bibliát előbb írták? :) Ez valami érdekes keresztény logika lehet. Akkor biztos mindig annak van igaza aki előbb mondja :) A Korán nem is tagadja hogy a Biblia előbb íródott hanem azt mondja az idők folyamán megváltoztatták. Ezért is nevetséges az a válasz hogy a Biblia igaz mert előbb írták.

2020. dec. 10. 14:20
 870/960 tgt ***** válasza:
100%

Kérdező:


Az állításod úgy szólt:

„a zsidók a lábukat sem tehetik be keresztény templomba mert ott bálványimádás történik szerintük. Tehát még bemenniük is szigorúan tilos.”


Ez egyértelműen hazugság, amiért bocsánatot kéne kérned. Nincs semmiféle tiltás a zsidó vallásban arról, hogy a zsidók nem léphetnek be keresztény templomba. A keresztény templomba való belépés önmagában nem bálványimádás.


Ha egy vallásos zsidó embernek meghal a keresztény barátja, egész nyugodtan elmehet a temetésére akkor is, ha a szertartást pap végzi. Ezzel ő nem követ el semmiféle bálványimádást.


Amúgy pedig jó lenne, ha arra koncentrálnál, hogy előkeresd azokat a törvényeket, rendeleteket és parancsolatokat, amelyek arról szólnak, hogy a keresztényeknek úgy kell imádkozniuk, mint a muszlimoknak. Ez már a 87-dik oldal, és még egyet sem mutattál be ezekből. Jó lenne, ha produkálnál valamit, mert a végén még szégyenben maradsz.

2020. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!