Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
 951/960 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit akarsz a karácsonnyal. Ti ünneplitek, nem a muszlimok. Már több napja válaszoltam neked.
2020. dec. 27. 00:24
 952/960 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Arra sem vagy képes hogy leírd, szerint ki Jézus, és így akarsz vitázni? Te magad sem tudod hogy miben hiszel."


Alzheimer-red van? Leírtam többször is! Csak te nem tudod megjegyezni. A memória zavaraidon orvos esetleg tud segíteni én nem!


"Nekem szentháromsághívőnek tűnsz. Akkor most tagadod?"


Hogy valami baj van a memóriáddal az már biztos!

"Nem mérvadó mert nincs olyan írva a Bibliában hogy "háromság" és ki a fenét érdekel a 99%?"

- Gondolom ez miatt a mondatom miatt vontál le ilyen következtetést! Igen határozottan alátámasztja a meggyőződésedet!

- Szövegértelmezésből megbuktál!


"A rituális ima 80-90%-ban bizonyítható a Biblia alapján, Jézus Istensége viszont semennyire sem. Vannak félreérthető versek és van hogy Istennek nevezik Jézust a Bibliában de ezek ellentmondanak sok más versnek."


Még is meggyőződése a keresztényeknek hogy nem kell rituális imát végezniük és Isten nem is ezt várja el az imádkozótól! Jézus emberként született meg a földre ,tökéletes bűn nélküli emberként!


"Mondja ezt a keresztény. Te naponta hány percet töltesz imával? Vagy inkább kérdezzem úgy hogy havonta?"


Nem vagyok muszlim hogy ilyesmit számoljak és mérjem az időt!

A teljesítmény kényszer a szekták jellemzője a keresztény valláson belül. De Isten olyan híveket akar akik lélekben fejezik ki az imádatukat és nem számokban! János 4:24


"Ha valami kötelező akkor Isten robotokat teremt? A Bibliában is vannak kötelező parancsok? Akkor a Biblia szerint Isten robotokat teremtett?"


Szövegkörnyezet figyelembe vétele nem történt meg! Az imára vonatkozóan írtam!

De gondolj bele hogy van aki imádkozik de csak azért mert ez az elvárás. Mert az a muszlim aki imádkozik úgy ahogy kell. De ha senki nem látja akkor nem foglalkozik az egésszel! Felesleges kötelezővé tenni mert ha valóban hívő akkor úgy is teszi ha nem kötelező. De ha meg nem az és még is teszi akkor csak képmutató! A muszlimoknál mindenki imádkozik oké. De nem is tudhatod hogy ki teszi azt hitből és szívből. Hiszen kötelező!


"Mithrászról nem ír a Korán, de zsidókról, keresztényekről, Tóráról meg Evangéliumról viszont ír."


A Biblia sem ír és te még is felhoztad. Miért is? (a kérdés költői)


"Mi az hogy Istennek olyan kellett aki eltörli a bűnöket? Meg kell valakinek halnia hogy Isten eltörölje a bűneidet? Ebben hiszel?"


A keresztény hívők ebben hisznek! Igen ezt írja a Biblia hogy ennek így kellett lennie!

A muszlim világban a megkövezés mint büntetési forma elfogadott! Ez is emberáldozattal jár amit nem pogányok visznek véghez hanem muszlimok. Jézust nem keresztények végezték ki ,hanem a pogány hatalom!


"Előre eltervezték hogy Jézus meghal a kereszten és a tanítványok is tudták.Nem ők áldoztak, de részt vetek benne. Nem egyszerűen megölték Jézust. Először megkínozták Jézust aztán lassan rendkívül véres és fájdalmas módon meghalt. Tehát ez egy emberáldozati szertartás."


Tudni valamit és felfogni ,megérteni az nem ugyan az!

A gyereknek is elmagyarázhatod hogy ne nyúljon a vasalóhoz mert az forró. Aztán vagy megérti vagy nem!

Jézus mit mond Péternek?

Máté 16:23 Ő pedig megfordult, és azt mondta Péternek: Távozz tőlem, Sátán, botránkozásomra vagy nekem, mert nem Isten dolgaira gondolsz, hanem az emberekéire.

- Ez igen csak kemény beszéd. Jézus a közvetlen tanítványát Sátánnak nevezi!

Hát persze szertartás! Azért volt még ott vele két másik ember is megfeszítve! Ráadásul az a két ember bűnöző volt és tudományosan bizonyított hogy bűnözőket végeztek ki ezzel a módszerrel. És azt is vedd hozzá hogy Péter nem akarta hogy Jézussal ez történjen! Nem a tanítványok akarat volt erre Péter szavai a bizonyíték. Római katonák hajtották végre az ítéletet a papság ármánykodása révén. De nem a tanítványok akarták ezt ,ez bizonyított! Kik is kínozták meg Jézust? Szintén nem a tanítványai! Nem a keresztények!


"Senkinek a vére nem kell ahhoz hogy Isten megbocsásson. Ha ez nem vagy képes felfogni, a te bajod."


Nem! Ez neked okoz gondot mert te azt hiszed hogy a muszlimok és a keresztények Istene ugyan az de ez nem így van! Ez egy hazugság!

És ez miatt a hazugság miatt van a nézeteltérés.

A mennyei Atya akarat szerint történtek ezek a dolgok nem máshogyan!

Zsidók 9:26 mert akkor sokszor kellett volna szenvednie a világ teremtetése óta. Most pedig csak egyszer jelent meg az idők végén, hogy áldozatával eltörölje a bűnt. 27 És amiképpen elvégzett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, és azután lesz az ítélet, 28 úgy Krisztus is egyszer áldoztatott fel, hogy sokak bűnét eltörölje, másodszor pedig bűn hordozása nélkül jelenik meg azoknak, akik várják őt üdvösségükre.


"Ha valakinek annyi esze van hogy Istent vérszomjas lényként képzeli el aki csak akkor tud megbocsátani ha vér folyik, akkor ott nagyon komoly gondok vannak."


Aki vérszomjas annak nem elég egyetlen alkalom! Isten nem vérszomjas!

Meg van írva: Ezékiel 33:11


"Arról nem is beszélve hogy azt hiszed ennyivel megúszod? Te össze-vissza bűnözöl, más meg szenved és meghal amivel átvállalja a bűneidet? Ezt mégis hogyan képzeled. Ott fogsz állni Isten előtt, Isten pedig számon fogja kérni a bűneid ahogy minden emberét, ebben biztos lehetsz. Ne is álmodj arról hogy Jézus átvállalja minden bűnöd te pedig besétálsz a Mennyországba. Ilyen a mesékben sincs."


Ja hogy te ezt hiszed! Egyébként igen nem ennyire egyszerű a dolog ez tény és való és nem is állítottam hogy ez így van!

- Igen minden ember odakerül Isten ítélő széke elé! Róma 2:5-11


"A Koránban maga Jézus mondja hogy feltámasztja a halottakat Allah engedélyével és még több más csodát:"


Tehát a Koránban nem írnak arról hogy bárki is feltámadt volna a halottak közül! Muszlimként akkor a Bibliára kell támaszkodnod hogy ilyesmi tényleg lehetséges Isten által! Mert a Koránban nincs ilyen megtörtént esemény!


"A hazudozást befejezheted. Mi az hogy semmit? Sok mindent írt. Ha neked ez nem felel meg, akkor ír azt hogy te nem hiszel a próféta Jézusban, hanem az istenség Jézus hiszel mert bálványimádó vagy. De ha azt írnod nem ír semmit az hazugság. Most is mutattam egy verset ami leírja Jézus milyen csodákat tett."


Azt írtam hogy szinte semmit nem ír Jézusról a Korán. És ezeket hajtogatod tehát semmit nem tudsz írni. Már hogy semmi mást azon a néhány dolgon kívül ami a Koránban van Jézusról írva!

Ezt tényleg külön le kell írni? Elképesztő! Jézus nem csak próféta volt. Abban nem hiszek hogy Jézus csak és kifejezetten próféta lett volna. Ő annál sokkal több! Amikor a Földön volt akkor is több volt ennél de most is sokkal több!

- Az a vers amit idéztél abban nem történik csodatétel! Nem azt írja hogy: "teremtettem" azt írja hogy "teremtek"

Tehát olyan dologról ír ami még nem következett be!

Én is írhatom magamról hogy meggyógyítom a rákot! De ez nem azt jelenti hogy már meg is gyógyítottam! Hanem majd valamikor megfogom!

"föltámasztom a halottakat" majd valamikor de nem azt írja hogy feltámasztotta a halottakat! Nem múlt időben van írva mint ami már megtörtént. Hanem egy olyan esemény amire még várni kell mert nem történt meg! De a Bibliában olyan történetek vannak halottak feltámasztásáról amelyek már megtörténtek ott és akkor Jézus által!

A Koránban ilyen nincs!


"Látom nem tudsz elszakadni a véres pogány szertartástól. Neked ez fontos? Neked halvány lila gőzöd nincs mit tanított Jézus valójában."


A véres pogány szertartás alkalmával nem támadt fel senki! Te nem tudsz ettől elszakadni. Nem akarod vagy nem tudod de az is lehet hogy nem mered elfogadni azt hogy Jézus meghalt és feltámadt a halálból!

- Nincs olyan a pogányságban hogy valaki feláldoztak és az feltámadt!


"Az egyistenhit a legfontosabb tanítás amit te nem vagy képes megérteni. Az ima és az alamizsna, a szülők szeretete szintén fontos tanítások. Az hogy el van rendelve neki azt jelenti hogy tanította is ezeket."


És mit mond erről Jézus? Az egyistenhitről! Mit tanít erről? Hogyan tanít erről? Milyen példákat mutat be? Milyen történetre hivatkozik?

De nem írja sehol a Korán hogy mit tanított erről!

Te meg ezt nem vagy képes megérteni!

- Nincs a Koránban leírva Jézus egyetlen tanítása sem! Az hogy Ő hogyan tanít róla az nincs leírva csak a Bibliában vannak benne Jézus tanításai! Így csak az követheti Jézust aki olvassa a Bibliát hiszen ott vannak leírva a tanításai ,cselekedetei az egész élete. Amely mint tudjuk tanítás! És még sincs benne a Koránban! Tudod más prófétákat is megöltek de csak Jézus az egyetlen aki a Korán szerint nem halt meg ,pedig meg akarták őlni! Ez mindenképp különlegessé teszi Jézust! És még sincs benne a Koránban a tanítása és az élete. Még azt sem lehet tudni hogy hogyan menekült meg a halálból.

Csak a Biblia részletez dolgokat Jézussal kapcsolatban!


"Akkor mégegyszer a Korán vers ami leírja Jézus csodatetteit:"..."Hírül adom nektek, hogy mit esztek, és mit tároltok házaitokban."


De nincs leírva hogy Jézus valóban meg is gyógyít egy leprást vagy más beteget! Még az sincs leírva a Koránban hogy Jézus elmondja mit esznek és mit tárolnak a házaikban! Semmi ,nulla ,zéró. Ja hát én is mondhatom azt hogy: - Muszlim barátom hírül adom neked hogy mit eszel és mit tárolsz a házadban vagy ha beteg vagy meg gyógyítalak.

Te esetleg megkérdezed hogy mikor?

Én meg azt felelem hogy: - Majd!

- De ugye nem történt meg csak azt állítom hogy ez lesz!


"Saját akaratodból nem vagy muszlim. Ez a te döntésed. Ettől még rád is kötelező az iszlám tanítása."


Igen a saját akaratomból Jézust választottam! Őt is Isten küldte. Jézus tanításait vallom igaznak! A muszlimoknak is el kell fogadniuk Jézus tanításait mert Jézust Isten küldte! Mohamed hamis próféta ,Isten nem erősítette meg hogy az angyalt Ő küldte és hogy amit mondott az angyal az Istentől van!


"Mindenképpen számon lesz rajtad kérve. Azt pedig hogy képzeled hogy ezért Istent hibáztatod? Nem Isten mondta neked hogy legyél bálványimádó. Ez a te döntésed. Szabad akaratod van."


Jézust Isten küldte! Jézusra hivatkozom majd hiszen az Ő küldötte. Nem hibáztatom Istent. Pont hogy a folyamatot írtam le ,azt hogy mi történt! Azt hogy ez Isten akaratával történt így! Hiszen ha nem akarta volna akkor Jézus nem jön el és nem tanít és nem lett volna leírva az amit tanított Jézus! És sehol máshol nincs leírva amit tanított csak is a Bibliában! Részletesen ,adott módszerrel ,érthetően ,cselekedeteivel és életével alátámasztva! Nem vagyok bálványimádó. A bálványok egyébként is élettelen ,üres dolgok.


"Mohamed az utolsó próféta a Korán pedig az utolsó kinyilatkoztatás. Rád ez vonatkozik."


De én nem a Koránt olvasom. Igaz egy keveset olvastam belőle. Számomra a Jelenések könyve az utolsó kinyilatkoztatás! És nincs utána több. És számomra Jézus tanításai a mérvadóak. Ők képes arra amit állít és be is bizonyította az életével! Mohamed soha senkit nem támasztott fel vagy gyógyított meg! Neki nem adatott meg ez a hatalom mert nem Istentől való volt! Jézusnak nem volt szüksége hadseregre ,Mohamednek igen! Azért mert Mohamed nem rendelkezett Isten hatalmával és bölcsességével de Jézus igen!


"Jézus a zsidó néphez érkezett abban az időben, így rád nem az ő tanítása vonatkozik."


Máté 28:19 Menjetek el azért, és tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében. 20 Mindannak megtartására tanítsátok őket, amit én parancsoltam nektek. Íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.

- Jézus kiküldte a tanítványait minden néphez!


"De te még csak nem is abban hiszel amit Jézus tanított hanem valamiféle véres pogány vallásban aminek semmi köze Jézushoz, azon kívül hogy felhasználják Jézus nevét."


Oké és honnét vették ezt? Melyik pogány vallásból? Ezt hajtogatod mint valami imamalom de semmi mást!


"Ezek hamis vagy hamisított vallások. Korábban utánaolvastam és szerintem eléggé valószínű hogy a buddhizmus és a hinduizmus is eredetileg ugyanaz volt mint az iszlám, csak emberek megváltoztatták mint történt az a keresztény vallással."


Hm...nagyon érdekes ez a muszlim istenség! Ennyire nem ismeri az embereket hogy ilyen könnyű megváltoztatni az akaratát? Emberek képesek erre? Ez nagyon gyenge így! A Biblia több ezer év távlatából sem változott és erre régészeti bizonyíték is van!


"Azért nem kell túlozni. Volt egy két megjegyzés de ez semmi ahhoz képest amit én kaptam tőletek. Veled pedig iszonyat fárasztó vitázni. Folyton mellébeszélsz, nem a kérdésre válaszolsz, nem is érted amit írok, de szerintem nem is akarod, aztán ha azt mondom olyan mintha egy 8 éves gyerekkel vitáznék még meg is sértődsz."


Nem túloztam. Elhiszem hogy nem könnyű elfogadni az igazságot. De attól még így van! Érdekes hogy nem azt írod hogy én sokat sértegetlek. Hanem azt hogy fárasztó vagyok. De te is az vagy fárasztó. Te is folyton mellébeszélsz te sem válaszolsz kérdésekre stb. Amit írtál az mind igaz rád is. Amúgy meg nem sértődtem meg azért tettem szóvá a dolgot hogy lásd mit is csinálsz hogy rávilágítsak arra hogy bizony te sem vagy tökéletes. Attól hogy az iszlámban nincs bűnbocsánat attól még ugyan úgy bűnös ember vagy hiszen nem vagy képes ezeken a dolgokon felül emelkedni! Az írásod rá a bizonyíték! Nem vagy különb egy cseppet sem! És ez a lényeg! Az iszlám sem változtat meg annyira hogy különb legyél.


"Isten jogot adott az önvédelemre. Én azzal válaszolok az iszlámellenes gyűlöletkeltésre hogy szebesítem a keresztényeket az igazsággal. Megmutatom hogy a Biblia igazolja azz hogy az iszlám az egyetlen igaz vallás."


Hát eddig nem bizonyosodott ez a dolog be és nem is fog! Keresztényből lesz muszlim de muszlimból is lesz keresztény. Ez tény! Az iszlám egy vallás de nem is az egyetlen és nem is igaz!

A Biblia meg nem igazolja. A Biblia azt viszont igazolja hogy Jézus éltéről ,tanításáról ,cselekedeteiről csak ott olvashatsz. És azt is igazolja hogy van örömüzenet az evangélium amely szerint van bűnbocsánat és van örök élet!


"Ez nem igazi békesség. Ha te egy hamisított vallásban hiszel, akkor az egy látszat békesség."


Gondolod vagy hiszed te! De nem így van! Nem kell elfogadnod. Az semmit nem változtat az én hitemen! De ha elfogadnád az sem változtatna rajta semmit!


"Ha ennyire fontos neked Jézus személye akkor olvasd el a Bibliából és a Koránból."


A Koránból? Mit olvassak én Jézusról? Azt a 4-5 verset? Azért kár még csak kinyitni is a Koránt! Valójában nincs benne semmi lényeges Jézusról!

2020. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 953/960 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"De ezt megint csak a Biblia írj, amit többszáz évvel Jézus után írtak."


Azt csak a Korán írja hogy nem Jézus halt meg a kereszten és kb. 600 évvel később lett leírva!


"Saját tanítványai és a saját anyja nyilván tudták hogy nem Jézus halt meg a kereszten, de őket is üldözték."


És ezzel mit akarsz mondani?


"Az üldözők pedig azt terjesztették hogy megölték Jézust. És itt jön a lényeg. Nagyon figyelj. Akik megölték Jézust, felvették a keresztény vallást és átalakították saját kedvük szerint."


Megölték Jézust de meghagyták a vallásban Jézust sőt úgy alakították át hogy azt mondták hogy Jézus harmadnapra feltámadt!

- Persze ez nagyon hihető és életszerű!

De azért részletezd már hogy még is mit jelent az hogy "saját kedvük szerint"?


"Először is teljesen logikus hogy az árulásáért ezt kapja Júdás büntetésül. Azt kapta amit Jézusnak szánt. A kereszten az illető azt mondta Istenem miért hagytál el ami Júdásnál logikus, Jézusnál nem. Hogy mit ír a Biblia Júdás haláláról nem érdekes. Azt pedig mondtam hogy a tanítványok tudták hogy Jézus nem halt meg."


Persze hogy nem érdekes hiszen ha érdekes lenne akkor nem lehetne másként magyarázni mint ahogyan le van írva! Abban nincs logika amit te állítasz egy katyvasz az egész! Nincs értelme! Egyébként pedig ha tényleg Júdás volt a kereszten akkor miért titkos? A Koránban sem írnak róla. Nincs leírva az hogyan menekült meg Jézus és hogy akkor ki is volt helyette megfeszítve! kb. 600 évvel később minek titkolni ha ez az igazság? Isten hazudozik?

- Ugyanakkor meg rengetegen ott voltak és nézték a kivégzést. Mikor került fel Júdás hullája a keresztre úgy hogy senki nem vette észre? Júdás hogyan mondhatta azt hogy miért hagyta el Isten ,hiszen már halott volt. Épp hogy ebben nincs semmi logika de még csak nem is életszerű!


"Nézd meg mire hivatkoznak a szentháromsághívő keresztények."


Nem érdekel hogy mire hivatkoznak! Hol jelenik meg a Bibliában?


"A keresztény vallásban pedig benne van a szentháromság. Amúgy ha a szentháromságot elutasítod egy ember Jézusban kellene hinned amit az iszlám is tanít. Akkor mit is vitatsz pontosan?"


És kit érdekel hogy mi van benne a keresztény vallásban? Engem az érdekel hogy mit ír a Biblia! És a Bibliában nem esik szó arról hogy rituális imát kell végezni kötelező jelleggel! Na ezt tagadom és erősen vitatom! Jézus emberként született meg a Földre és Isten Finak vallotta magát!


"Vannak pogány hamitások a Bibliában és vannak pogány hamisítások a keresztény vallásban amik nem kerültek a Bibliába de a keresztény vallás tanítja. Ezen mit nem értesz?"


Na látod ilyenkor te vagy a nagyon fárasztó. A keresztény vallás és ami a Bibliában olvasható ,megtalálható az nem ugyan az a kategória!

Most csak egy nagyon egyszerű példát hozok fel. Ilyen a papi nőtlenség! Na ilyesmi nincs a Bibliában! Pl. Péter apostolnak volt felesége! Ez a Biblia. Ezzel szemben a katolikus egyháznál elvárás hogy a papok nőtlenek legyenek! Érted a különbséget?


"A szunnita síita ellentét alapja az volt hogyan válasszák meg a vezető. A síiták szerint Mohamed próféta leszármazottainak kell vezetőknek lenniük, de a Korán nem ír ilyet és Mohamed próféta sem mondta, így a síiták tévednek."


Egyház azt mondja legyél nőtlen pap. A Bibliában meg azt olvasod hogy az egyik apostol nős volt! Tehát Isten nem várja el hogy a pap nőtlen legyen. Sőt...pont hogy legyen felesége de csak egy!


"Jézus azt tanította amit az iszlám tanít. Ez biztos. Nem azt a véres pogány mesét amit te vallasz."


De mielőtt tanulmányozod Jézust! Előtte menj vissza az általános iskolába és tanulj meg szöveget értelmezni!

Nem azt írtam hogy azt tanulmányozd mit tanított Jézus hanem azt tanulmányozd hogy hogyan tanított! Milyen módszert használt! Felfogtad?


"Dehogynem. Keresztény tanítás szerint a szentlélek megszállta Máriát, így esett teherbe. A Korán viszont azt írja Allah annyit mondott legyen és az lesz."


Csakhogy Máriával nem hált senki Jézus születése előtt! Ez is bukta de hatalmas!


"Mert a keresztény vallás és a Biblia is tartalmaz igazságokat annak ellenére hogy meghamisították. Azt sosem mondtam hogy minden hamis a Bibliában."


Miért jobb a kereszténység mint a Mithrász-kultusz?

- Ha szinte ugyan az akkor nem újdonság ,de a Mithrász kultusz napjainkra eltűnt! De miért?


"Nem lényegesek. Lényeg az hogy egyértelmű a párhuzam és így a hamisítás is."


Ez egy beismerő vallomás! Örülök neki! Egy ilyen fontos részlet nem lényeges? Koholt vádak esetében valóban nem az!

Tudod az iszlámban egy csomó dolog nem lényeges csak csináld meg a rituálékat és kész. Más nem lényeges!

- Pont azt hagyod figyelmen kívül amiről azt állítod hogy a pogány vallásból vették át! És csak hogy tudd Mithrász nem halt meg!


"Mindkettő teljesen egyértelmű. Ha tagadod mire mész? Te követsz el bálványimádást nem én. Te tagadod meg Isten szavát, nem én."


Szánalmas hogy ezzel jössz!

Összefoglalom!

- Nincs olyan a Bibliában hogy Jézus december 25-én született! Sőt biztosan tudjuk hogy NEM decemberben született!

- Mithrász születése úgy van ábrázolva hogy sziklából születik meg!

- Ráadásul nem is csecsemőként születik meg!

- Mithrász anyjáról semmit nem tudni!

- Mithrász NEM EMBER volt! Érted? NEM EMBER VOLT! Isteségnek sőt főistennek számított! Az emberek főistent áldoznak? Na persze!

- Mithrász nem halt meg!

- Ha nem halt meg nem is áldozhatták fel!

- Ha nem áldozták fel akkor nem is támadhatott fel!

- Ha nem támadhatott fel ,akkor halála után nem is jelenhetett meg!

- De a legfontosabb kérdésre sincs válasz!

Melyik pogány vallásból koppintották a kereszténység tanításait?


"Te mondod nekem? :) Nálad ez nyomokban sem látszik."


Egy muszlim aki titokban Mithrász hívő! Igaz hogy úgy elbukott az istenséged mit Volkswagen a kibocsátási normán! De jól van az neked hiszen nem lényeges!

Én vagyok fárasztó? És én nem válaszolok a kérdésekre?

Te miért nem válaszolsz?

2020. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 954/960 A kérdező kommentje:
Nagyon fárasztó veled vitázni. Alig értesz valamit abból amit írok, amit pedig megértesz, azt sem fogadod el folyamatosan mellébeszélsz, kitérsz a válaszadás elől és nem tudsz elszakadni a bálványimádattól. Sajnálom de nincs több órám újra leírni mindent. Azt is tudom hogy a következő kérdésemnél is meg fogsz jelenni és eljátszod ugyanezt, de még arra sem vagy képes válaszolni, hogy szerinted Jézus Isten vagy ember. Miért jó ez neked? Miért jó hogy mások idejét vesztegeted?
2020. dec. 31. 13:51
 955/960 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


És gondolom hogy mindez csak rám igaz! Mert más megérti amit írsz és el is fogadja.

Nem beszélek mellé ,teljesen világosan beszélek ,pont úgy ahogyan te is! :)

Válasz adás? Ez most komoly? Te nem beszélsz mellé? Dehogynem!

Ezek nem érvek hanem kifogások! Szerintem meg a muszlimok a bálványimádók hiszen egy követ csókolgatnak! Amennyire te megérted hogy mit jelképez Jézus a kereszténységben annyira értem meg én is hogy a kő mit jelképez a muszlimoknak. És amíg te nem fejlődsz a látásmódodban addig tőlem se várd el!

Írtam már neked hogy kicsoda Jézus!

Jézus pont az akinek a Biblia is írja. Jézus Isten fia! Ez kijelenti a mennyei Atya és kijelenti Jézus is!

- Az hogy te ezt nem vagy képes felfogni az nem az én hibám.

- Azért jó nekem mert az olyan hazug kijelentések hogy a Biblia tele van pogány hamisításokkal lelepleződik.

Pont mint Mihtrász esetében!

Nem szűztől született és a többi!

Olyan vagy mint a YouTube videóban az a vaddisznó. Küzdesz mint disznó a jégen. De nem vagy képes kikecmeregni a jégmentes területre egyedül. De jönnek a kommentelők és kitolnak a jég szélére és most szépen mehetsz az erdő mélyére képletesen szólva!

Örülök neki! A hazugság felismerhető. A Biblia azt írja hogy állj ellen a gonosznak és az elmenekül tőled! Muszlimnak vallod magad és felhozod Mithrászt! De feltárultak a tények és elbuktál!

2020. dec. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 956/960 A kérdező kommentje:

Én nem beszélek mellé, veled ellentétben. Nem bújok ki a válaszadás elől, nem hazudozok és nem terelem a témát.



"Szerintem meg a muszlimok a bálványimádók hiszen egy követ csókolgatnak! Amennyire te megérted hogy mit jelképez Jézus a kereszténységben annyira értem meg én is hogy a kő mit jelképez a muszlimoknak"


Na látod ezért mondom hogy nincs értelme a veled való beszélgetésnek. Már korábbi kérdéseknél leírtam hogy annak a kőnek nincs szerepe a zarándoklatban sem az imában. A Koránban mégcsak nem is szerepel. Annyi a jelentősége hogy úgy tartják ez a kő mard meg az eredeti Kába épületéből. Az a keresztények hazugsága hogy muszlimok ehhez a kőhöz imádkoznak. Most megint ezzel a hazugsággal próbálkoztál, ami szánalmas. Keresztények viszont Istenként imádják Jézust, ami a keresztény vallás tanítása, ami bálványimádás. Érted a különbséget?



"Jézus pont az akinek a Biblia is írja. Jézus Isten fia! Ez kijelenti a mennyei Atya és kijelenti Jézus is!"


A Biblia másokra is írja hogy Isten fia. Ebből még nem derül ki hogy szerinted ki Jézus.



"Azért jó nekem mert az olyan hazug kijelentések hogy a Biblia tele van pogány hamisításokkal lelepleződik.

Pont mint Mihtrász esetében!

Nem szűztől született és a többi!"


Egyértelműek az azonosságok és látod, nem én találom ki. Az hogy nem egyezik mindenben Mihtrász és a keresztény Jézus nem változtat a tényen. Az a Jézus akiben te hiszel egy pogány hamisítás és hatalmas bűnt követsz el ha Jézust Istenként imádod.



"Örülök neki! A hazugság felismerhető. A Biblia azt írja hogy állj ellen a gonosznak és az elmenekül tőled!"


Hát tőled nem menekült el az biztos. Abban is biztos lehetsz hogy röhög rajtad mert bálványt imádsz Isten helyett.



"Muszlimnak vallod magad és felhozod Mithrászt! De feltárultak a tények és elbuktál!"


Mi köze a kettőnek egymáshoz? :) Mithrász pogány istenség és a keresztény vallás Jézus istensége nagy mértékben azonos. Kérted mutassam meg honnan másolták, hát megmutattam. De mondom, nincs értelme a vitának.

2021. jan. 2. 19:27
 957/960 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Az a keresztények hazugsága hogy muszlimok ehhez a kőhöz imádkoznak. Most megint ezzel a hazugsággal próbálkoztál, ami szánalmas."


Nem próbálkoztam mivel én ilyesmit nem is írtam!

"...egy követ csókolgatnak!" Ezt írtam! Szó nincs imádkozásról!

2021. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 958/960 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A Biblia másokra is írja hogy Isten fia. Ebből még nem derül ki hogy szerinted ki Jézus."


Jézus pont az akinek és aminek a Biblia írja és én is ezt vallom. Állításod szerint tudod mit ír a Biblia ,akkor azt is tudnod kell ez alapján hogy ki Jézus! Mert én is annak vallom Jézust aminek a Biblia kijelenti őt!


"Egyértelműek az azonosságok és látod, nem én találom ki. Az hogy nem egyezik mindenben Mihtrász és a keresztény Jézus nem változtat a tényen."


Milyen azonosságok? Nem egyezik mindenben? Ez komoly?

Kapjál már a fejedhez. Semmiben nem egyezik.

- Sőt a legfontosabb dologban meg szöges ellentéte Mithrász NEM HALT MEG!

De igen te találod ki sőt meg sem vizsgáltad a részleteket csak írtál valami óriási baromságot!


"Az a Jézus akiben te hiszel egy pogány hamisítás és hatalmas bűnt követsz el ha Jézust Istenként imádod."


Jézus személye ,tettei ,tanításai nem pogány eredetűek semmi de semmi köze a pogánysághoz!

- Te írsz ilyeneket aki nem is ismeri Jézust hiszen a Korán még csak nem is említi név szerint Jézus Krisztust! Mi alapján is állíthatja egy muszlim hogy ismeri Jézust? Csak és kizárólag a Biblia alapján!


"Mi köze a kettőnek egymáshoz?"


Semmi! De te még is felhoztad!


"Mithrász pogány istenség és a keresztény vallás Jézus istensége nagy mértékben azonos. Kérted mutassam meg honnan másolták, hát megmutattam."


Semmit nem mutattál meg! Egy olyan istenségre akarod ráhúzni az általad kitalált párhuzamot akire nem illik. A legeslegfontosabb dologban sincs azonosság ,hiszen Mithrász-t még csak meg sem halt! És olyan részletekben is elbukik a történet minthogy asszony szülte volna. Ez sem igaz! Születését szobrok örökítik meg és egy sziklából született meg Mithrász.

- Kijelenthető hogy semmit nem tudtál mutatni ez ügyben sem!


"De mondom, nincs értelme a vitának."


:) Persze hogy nincs ,hiszen folyamatosan elbuksz a felvetéseiddel!

Teljes mértékben érthető hogy úgy érzed hogy nincs értelme mert pontosan így van!

Még egy 8 éves is felismerné elsőre hogy nincs párhuzam sőt különbözőségek vannak!

Jézus meghalt ,Mithrász nem!

Jézust asszony szülte .Mithrászt nem!

Sőt Jézus csecsemőként születik meg ,Mithrász felnőtként!

Jézus feltámat ,Mithrász nem! (hiszen meg sem halt)

2021. jan. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 959/960 anonim ***** válasza:

Igaz régen volt már a kérdés, de találtam igehelyeket, amik egyértelműen bizonyítják, hogy a kérdező tévedett. Elnézést, ha már valaki írta.


" És õ eltávozék tõlök mintegy kõhajításnyira; és térdre esvén, imádkozék," Lukács 22:41


"Péter pedig mindenkit kiküldvén, térdre esve imádkozék; és a [holt] testhez fordulván, monda: Tábitha, kelj fel! Az pedig felnyitá szemeit; és meglátván Pétert, felüle." Apcsel 9:40


"És mikor ezeket mondotta, térdre esve imádkozék mindazokkal egybe." Apcsel 20:36


"Mikor pedig eltöltöttük azokat a napokat, kimenvén, elutazánk; kikísérvén bennünket mindnyájan feleségestõl, gyermekestõl egészen a városon kívülre. És a tenger partján térdre esve imádkozánk." Apcsel 21:5


És egész 1Sámuel 1.része.

2021. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 960/960 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


A Koránban nincs leírva hogyan kell imádkoznia egy muszlimnak. Csak az van leírva hogy a meghatározott időben kell imádkoznia a muszlimoknak!

2021. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!