Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy imádkoznak ahogy Jézus tanította?

Figyelt kérdés

Az alábbi Újszövetségi versből kiderül hogy Jézus arccal a földre borult és így imádkozott:


Máté 26:39 Egy kissé továbbment, arcra borult, és így imádkozott: "Atyám, ha lehetséges, távozzék el tőlem ez a pohár; mindazáltal ne úgy legyen, ahogyan én akarom, hanem amint te."



Ószövetségi versekből kiderül hogy a próféták és a zsidó nép is arccal a földre borulva imádkoztak:


Mózes 2. könyve, 34:8 Mózes sietve letérdelt a földre, leborult,


Mózes 1. könyve, 17:3 Ekkor Abrahám arcra borult, Isten pedig így szólt hozzá:


Mózes 4. könyve, 20:6 Mózes és Áron pedig elment a gyülekezet elől a kijelentés sátrának a bejáratához, és arcra borultak.


Mózes 2. könyve, 4:31 A nép pedig hitt. Amikor meghallották, hogy az ÚR gondjaiba vette Izráel fiait, és hogy meglátta nyomorúságukat, meghajoltak, és leborultak.


Egyértelműen kiderül a Bibliából hogy Isten parancsa szerint arccal a földre borulva kell imádkozni, de keresztények mégsem így imádkoznak. Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva.

Találtam egy érdekes videót ezzel kapcsolatban:


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. Úgy tudom ma már csak kevés zsidó imádkozik így. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A harmadik imádkozó férfi pedig szintén keresztény. Nem tudom pontosan melyik irányzat, de ő is nagyon hasonlóan imádkozik ahogy a muszlimok. A negyedik imádkozó férfi pedig muszlim.


Tehát ha nem is sokan, de vannak zsidók és keresztények akik úgy imádkoznak ahogy azt a Biblia írja, a muszlimok viszont mind és mindig így imádkoznak.


Tehát kérdés, keresztények többsége miért nem követi Jézus tanítását az imával kapcsolatban? Másik kérdésem, keresztények szerint miért muszlimok imádkoznak úgy ahogy a Jézus tanította és ahogy a Biblia írja?



2020. okt. 4. 11:46
❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯
 891/960 A kérdező kommentje:
Nem. Gabriel angyalon keresztül. Ez amúgy miért is számít?
2020. dec. 11. 14:40
 892/960 anonim ***** válasza:
100%
Értem, tehát akkor semmi se támasztja őt alá, csak annyi, hogy állítólag valami angyal a fülébe súgta. Egyébként honnan tudja, hogy Gábriel volt és mondjuk nem a sátán?
2020. dec. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 893/960 A kérdező kommentje:
Ezzel az érveléssel nem mész semmire. Honnan tudod akkor hogy Mózeshez Isten szólt a csipkebokorból és nem a Sátán?
2020. dec. 11. 14:54
 894/960 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk Mózes tett utána pár dolgot, ami ezt igazolja, például kettéválasztott egy tengert, de ott a 10 csapás is, stb... Ráadásul semmi se nagyon cáfolja. Mohamed olyan állításokat tett, amiket cáfolnak korábbi írások, mint Jézus megfeszítése.
2020. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 895/960 A kérdező kommentje:
És ki tudja igazolni hogy Mózes kettéválasztott egy tengert? Van más korabeli forrás ami ezt igazolja? Mohamed próféta is tett csodát amúgy. Jézus megfeszítést csak a Biblia állítja, szóval megint ugyanott vagyunk. Szóval számonkéred ezeket a Koránon, de te megad sem tudod bizonyítani az ugyanilyen bibliai eseményeket. Elmondom hogyan tudod megállapítani melyik igaz. Megvizsgálod a Korán és a Biblia hitelességét tárgyi bizonyíték és tartalmi szempontok alapján. Ha így teszel egyértelmű hogy a Korán az igaz és hiteles.
2020. dec. 11. 15:08
 896/960 A kérdező kommentje:

"De, ha a gyakorira hivatkozol, akkor legalább linkeld a kérdést, mert nem fogom átrágni a gyakori kismillió-egy kérdését, hogy megtaláljam azt az egy kommentet, ahol valahol, valaki ilyet írt."


Én sem akarok keresgélni. Az édenkert nem téma most. Egyébként nem az a legfőbb probléma hogy keresztények hova teszik az Édenkertet, hanem a bűnbeesés, eredendő bűn és amiket ebből levezetnek, de mondom, ez most nem téma.


"Most ezen megmosolyogtam egyet, pedig valójában szomorú, dehát nem tudok mit tenni. Mindenesetre ez egy tanulságos beszélgetés volt, megérte neked írni. Sok mindent megértettem a gondolkodásmódodról."


Én ezt látom nálad. Korábban más keresztényeknél is ugyanezt láttam. Mondhatod hogy nem így van, meg hogy miattam vagy itt de erről nem tudsz meggyőzni. Magad miatt vagy itt.



"Tudod már rég elképzeltem. Ezért sem veszem félvállról sem az iszlámot, sem egyik vallást sem. Ezért nem az egóm beszél belőlem, amikor azt mondom, hogy megalapozott okom van azt hinni, hogy ebben a kérdésben tévedsz. Hogy minden belső és külső bizonyíték az ellen szól, amit ebben a kérdésben állítasz az imával kapcsolatban. De, remélem az állításodat magadra is alkalmazod."


Elképzelted és arra jutottál hogy helyes úton vagy? Ez hogy jött össze? Az olyan tanításokról mint Jézus istensége, szentháromság, Jézus megváltó halála, ordít hogy pogány hamisítás és ezer sebből vérzenek és ezek a főbb tanítások. Egyszerűen nem értem hogy hihet valaki ezekben a 21. században. Az hogy a középkori analfabéta ember elhitte mert muszáj volt neki és nem tudott utánanézni mert a keresztény egyház nem engedte egy dolog, de hogy ma amikor néhány gombnyomással bárminek utánanézhetsz, hogy ragaszkodhatsz ezekhez? Tényleg nem bántásból mondom, de ezek a tanítások annyira logikátlanok és annyira egyeznek az ókori többistenhívő vallások tanításával hogy nem fér a fejembe, hogy hihet ezekben olyan ember aki egyistenhívőnek vallja magát.



"Á, szóval ezért írsz ki álkérdéseket. Tehát nem tévedtem, jó tudni. Ezért lényegtelen és egyben lényeges neked ez a kérdés, mert igazából ez neked kereszténység vs. iszlám kérdés, nem az imáról van szó."


Miért lenne álkérdés? Több kérdést írtam már ki, nem csak ezt. Ebben az imáról van szó, és mind hasonlóan épül fel. A Bibliával bizonyítom hogy az iszlám vallás az igaz. Azt is leírtam már többször hogy ez részemről válasz a keresztények iszlámellenes gyűlöletkeltésre. Például ez is az én kérdésem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


És lesz még ilyen, csak ahhoz idő kell mert utána kell néznem.



"Ezért nem érted, hogy másnak ez nem annyira lényeges kérdés, mint neked. Mivel ez a téma nem súlyozódik egyformán a kereszténységen és az iszlámon belül. Egy kereszténynek ez nem annyira lényeges, mint egy muszlimnak. Igazából, csak úgy kap jelentőséget, hogy te mint külsös, vádként, jelentőséget adsz neki és mint vád, védelmet érdemel. De, igazából, nem fundamentális kérdés."


Igen, azt látom hogy keresztényeknek nem lényeges hogy betartsák Isten parancsait. Kedvükre válogatnak. Olyan meg nincs hogy nem lényeges. Ha Isten parancsolta akkor azt be kell tartani.



"Ha tegyük fel igazad lenne, akkor ott tartanánk, hogy oké, a keresztények nem borulnak le, ezért nem imádkoznak helyesen. Ez a kereszténységet, mint vallást, tulajdonképpen nem is érinti, hanem a gyakorlóknak a problémája. Azt mutatja, hogy nem gyakorolják helyesen a saját vallásukat, de ebből még nem következik, hogy a kereszténység mint vallás hibás, csak az, hogy sok követője, nem imádkozik helyesen."


Ehhez még hozzá jön hogy muszlimok viszont betartják, tehát a Biblia a muszlimokat igazolja, és azt hogy keresztények tévednek, rosszul imádkoznak. Ez pedig azt jelenti hogy más kérdésekben is tévednek a keresztények.



"Ha igazad lenne, a legrosszabb amire ráébresztene, hogy eddig sokszor nem imádkoztam helyesen, mert le kellett volna borulnom. Változtatnék egyet a szokásaimon és elkezdenék úgy imádkozni, mint mondjuk a kopt szerzetesek. Kb. ennyi."


Arra nem ébreszt rá hogy muszlimok imádkoznak úgy ahogy Jézus? Elméletben fogadd el hogy az imával kapcsolatban igazam van. Ez azt jelenti hogy Jézus és a többi próféta úgy imádkozott ahogy ma a muszlimok. Ebből csak annyi következik neked hogy rosszul imádkozol?



"A két vallásban ez a kérdés nem ugyanaz a kategória, nem egyforma a jelentősége és nekem úgy tűnik, hogy ezt te nem érzed, nem látod."


Ebben egyetértünk. Én is pontosan látom hogy egy kereszténynek az ima nem fontos. Akkor és úgy imádkozik ahogy kedve tartja, de leginkább sehogy sem imádkozik. Az iszlámban pedig valóban az ima az egyik pillér. A mindennapi ima egy muszlim számára folyamatos kapcsolatot jelent Istennel, emlékeztet a kötelezettségeidre Isten felé, távol tart a bűnöktől, emlékeztet miért vagy a világon, stb stb,



"Azt hiszed, ha beismerném, hogy igazad van, az megrendítené a hitemet vagy összezúzná a világomat, pedig valójában egy lépéssel sem vinne közelebb az iszlámhoz, egyszerűen csak ráébrednék, hogy eddig rosszul gondolkodtam ebben a kérdésben."


Szerintem mindketten tudjuk hogy nem így van. Ha beismernéd hogy igazam van ebben, ott már vége lenne a keresztény vallásba vetett hitednek.



"Ezért is vizsgáltam meg alaposan a témát, még nyelvészeti szempontból is, mert érdekelt, hogy van-e bármi alapja annak, amit mondasz, de rájöttem, hogy nincs."


A nyelvészeti szempont volt az egyetlen ami bele tudtatok kötni. Ezért nem mondom hogy 100%-osan bizonyítottam, hanem 80-90%-ban. És ezt téged megnyugtat? Ugyanmár. Ha tényleg megnyugtatna már rég nem lennél itt.



"Messze nem vagyok annyira kicsinyes és nagyképű, hogy ne tudnám elképzelni, hogy egy más valláshoz tartozónak valamiben igaz lehet, ezért is beszélgettem veled, mert érdekelt a véleményed, érdekeltek az érveid. Egy ismerősömmel évekig beszélgettünk a vallásról, az övéről és az enyémről, és abból mindketten sokat tanultunk. A vége az lett, hogy megtért és keresztény lett, amikor megtalálta a válaszokat a kérdéseire. Szomorú, hogy azt feltételez, azért ír neked valaki, mert tudja, hogy téved, de nem akarja beismerni. Látszik, hogy előítéletek és gátak vannak benned, amik akadályozzák a tisztánlátásodat."


Ahogy korábban is mondtam engem csak tényekkel, logikus érvekkel lehet meggyőzni. Azt is elismerem ha valami nem teljesen kerek, ahogy a nyelvészeti szempontból mondtam is hogy az nem egészen stimmel de ugye ez nagyon kevés ahhoz hogy cáfolja az állításom. Keresztényeknél viszont azt látom bármit letagadnának, még a Bibliából is, csak hogy ne kelljen beismerni hogy tévednek. Szóval szerintem az a szomorú hogy keresztények magukat helyezik az igazság elé és ezzel Isten elé.

2020. dec. 11. 19:21
 897/960 anonim ***** válasza:
100%

Oh.

Milyen tárgyi bizonyítékok vannak a Korán hitelességére? Na ez érdekel. Remélem tudod mit jelent a tárgyi bizonyíték fogalma.

2020. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 898/960 A kérdező kommentje:

"Milyen tárgyi bizonyítékok vannak a Korán hitelességére? Na ez érdekel. Remélem tudod mit jelent a tárgyi bizonyíték fogalma."


Akkor sorolom:


1, Nincs olyan hogy a Biblia. Minden keresztény irányzat Bibliája eltér mert eltérő könyveket tartanak hitelesnek. A katolikus és protestáns Biblia között például 6 könyv eltérés van. Az alábbi táblázat szépen összefoglalja:


[link]


A Korán viszont mindenhol a világon ugyanaz. Bármelyik országba mész és veszel egy Koránt az ugyanaz lesz, irányzattól függetlenül.


2, A Biblia esetében nincs semmi tárgyi bizonyíték a keletkezés korából. Az Ószövetség esetében például Mózes könyveinél több mint ezer év van a keletkezés dátuma és a legkorábbi előkerült szövegtöredék között. Az Újszövetség könyveinél pedig azt látjuk hogy a legkorábbi szövegtöredékek is Jézus után átlag 2-300 évvel későbbiek, a legkorábbi teljes Újszövetség pedig Jézus után 400 évvel későbbi. Táblázat szintén szépen összefoglalja.


[link]


A Korán esetében viszont a legkorábbi kézirat nagy valószínűséggel Mohamed próféta életében íródhatott és van 7. századi teljes Korán.



3, A Biblia könyveinek írói valójában ismeretlenek. Nem tudjuk kik írták és azt sem hogy mikor, milyen körülmények között. Csak feltételezni lehet. Szintén a fenti táblázat összefoglalja.

A Korán esetében viszont pontosan ismert kik mikor és hogyan írták le foglalták össze könyv formájába.



4, Az újszövetség esetében a kéziratok több száz ezer kiesebb nagyobb eltérést tartalmaznak.


[link]


A cikk szerint van aki 750 ezer eltérést számolt össze.


A Korán esetében viszont csak nagyon minimális az olyan kézirat ami eltérést tartalmazna.



5, A 4 Evangélium görög nyelven marad meg, de az eredeti Evangélium arámi nyelven íródhatott mivel ez volt Jézus és a tanítványai anyanyelve. Tehát a görög szöveg csak egy fordítás.

A Korán esetében viszont eredeti nyelven maradtak fenn a kéziratok..

2020. dec. 13. 14:26
 899/960 anonim ***** válasza:
100%

"Bármelyik országba mész és veszel egy Koránt az ugyanaz lesz, irányzattól függetlenül."

A Gyűrűk Ura is minden országban ugyanaz lesz. Akkor az is hiteles történet?


"Az Újszövetség könyveinél pedig azt látjuk hogy a legkorábbi szövegtöredékek is Jézus után átlag 2-300 évvel későbbiek"

Ez egyébként milyen formában teszi hitelessé a Koránt? Amúgy ismét hazudsz, a legkorábbi töredék a 2. század elejéről való.


"A Korán esetében viszont a legkorábbi kézirat nagy valószínűséggel Mohamed próféta életében íródhatott és van 7. századi teljes Korán."

Hol van ez a bizonyítottan Mohamed idejéből származó kézirat?


"A Korán esetében viszont pontosan ismert kik mikor és hogyan írták le foglalták össze könyv formájába."

De nem Mohamed írta, hanem elvileg tanítványai eléggé össze-vissza. Amúgy ezek a tanítványok pontosan kik voltak? Tehát azokat kérdezem, akiknek Mohamed lediktálta. Nem azt, aki később összeszerkesztette.


"A Korán esetében viszont csak nagyon minimális az olyan kézirat ami eltérést tartalmazna."

Tehát akkor van eltérés. Arról nem beszélve, hogy egyik talán kalifa minden más kéziratot megsemmisített. Mennyi eltérést fedhet homály?


"de az eredeti Evangélium arámi nyelven íródhatott mivel ez volt Jézus és a tanítványai anyanyelve"

Ez a te feltételezésed vagy van rá hiteles forrásod is? Mert nekem magyar az anyanyelvem, de írtam már angolul egyetemi munkákat is. A kettő között nem látok sok összefüggést.



Amúgy jelzem, hogy egyetlen olyan érvet nem írtál, ami igazolná a Korán hitelességét is akár minimális mértékben. Azt sem értem, hogy egyáltalán hogy jött képbe a Biblia? Elvileg két másik műről van szó. Mi köze e tekintetben a kettőnek egymáshoz? Nem látom, hogy a Biblia aláásása miként teszi a Koránt akár szemernyi mértékben is hitelessé.

2020. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 900/960 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor sorolom" Ezt nem nekem írtad, de azért teszek hozzá egy megjegyzést.

Igazából, amiket felsoroltál nem bizonyít semmit. Nem is értem a logikádat. Miért lesz hiteles a Korán az által, hogy te hiteltelennek tekinted a Bibliát? Ha tegyük fel én egy buddhista lennék vagy egy ateista, akkor erre legyintek egyet és kész, mivel eleve nem számított nekem tekintélynek a Biblia. Az egész érvelésed abból áll, hogy a Korán azért hiteles, mert szerinted a Biblia nem az? Én ebből tudod mit látok? Hogy semmi kézelfogható bizonyítékod nincs, ami meg van, az a Bibliának is bizonyíték, ezért nem tehetsz mást, mint hogy megpróbálod hitelteleníteni a Bibliát és arra hivatkozni, hogy a Korán változatlan. Függetlenül attól, hogy az állításod igaz-e vagy sem, mellékesen azért megjegyezném, hogy az, hogy valami nem változott x éve, önmagában nem bizonyítja azt, hogy isteni könyv. Szóval erre felhúzni egy teljes hitvédelmet, meg hittérítést... ez annyira sovány, hogy szinte hihetetlen számomra, hogy ez a fő érve a muszlimoknak. Ennyi erővel, akkor Shakespeare is ihletett író volt, mert már több, mint 400 éve nem változnak a művei. Ez nekem azt mutatja, hogy semmi mással nem tudtok érvelni. Most már megkérdezem egyenesen: Van olyan érv, aminek nincs köze a Bibliához vagy ahhoz, hogy szerinted a Biblia hiteltelen? pl. Találtak egy felíratott a Mohamed előtti időkből, ahol Ábrahám és Izmael van megnevezve a Kába építőjeként vagy akármi, ami hitelesíti a Koránban leírtakat. Bármi, ami megerősíti, hogy ami a Koránban áll az igaz! És nem azon a logikailag is értelmetlen feltevésen alapszik, hogy: "Hát, a Biblia hiteltelen, akkor ebből az következik, hogy a Korán biztos hiteles! Végülis később is íródott, nem is ott, ahol az események történtek, teljesen más kultúrában, az előző könyvek, amikre hivatkozik nincsenek vele összhangban, semmi bizonyíték nincs arra, amit állít, de nem változott a könyv már 1200+ éve szóval, csak is igaz lehet." Figyelj, ha én elkezdem hiteltelennek tekinteni a Bibliát, akkor a Koránt még inkább annak fogom tekinteni, ha annak a hitelességét az égvilágon semmi nem támasztja alá azon kívül, hogy régi.

2020. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!