Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bűne az egy jehovista vallásún...

Bűne az egy jehovista vallásúnak ha valaki felhivja a figyelmét arra,hogy hamis vallásban van és azok ellenére benne marad?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha jehovista, akkor igen, de ha Jehova Tanúja az illető, akkor az nem bűn.

Isten határozottan kijelentette, hogy az utolsó napokban a nevéről neveztet egy népet akiket kiválaszt, hogy feladatot, és próféciát teljesitsenek.

Őket megtisztitja azoktól a nem Biblián alapuló hagyományoktól tanitásoktól, hogy tisztán mutassanak be imádatot neki. Valamint hogy végezzék el a Jézus által kiadott világméretű prédikáló, és tanitványképző munkát.


Sehol senkin nem teljesednek ezek a leirtak.

2020. okt. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mivan? Zavart egy komment! Mind1 hagyjuk!
2020. okt. 7. 11:32
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem zavart komment, mert olyan vallás, hogy jehovista, nincs. Olyan vallásról nem hallottam, hogy Jehovista, de Jehova tanúiról igen, köztük Én is Őt képviselem. Szerintem is hagyjuk.
2020. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem létezik hamis vallás, csak tisztátalan torzulás pl egyházak.
2020. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

1-es! Jézus neve Krisztus. A keresztény szó pedig azt jelenti Krisztus követője.

A Krisztusról nevezett egyház a keresztény egyházat jelenti, azonban aki nem tartja Jézust (Krisztust) Istennek, az nem keresztény, tehát nem JT közösség a választott nép, csakis olyan, aki Jézust Urának És Istenének tartja.

2020. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
3-as. mindegy, hogy hogyan becéznek az emberek titeket, tudjad, h rólatok van szó, de sztem így is tudod.
2020. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
5ös nem keresztények ők,mert az alapitó is piramis számitások alapján jósolt számtalanszor világ végét,szabadkömüves vallás vagy egy ilyen egyvelege lehet.
2020. okt. 7. 15:14
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, Kérdező. Én sajnálom őket, a tanúkat, mert ezzel a lelkesedéssel követhetnék Jézust is és akkor nem csalódnának a végén akkorát.
2020. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Jehova Tanúi erős érzelmi zsarolásnak vannak kitéve. Úgyhogy egy nem meggyőződéses Jehova Tanújának legfeljebb bocsánatos bűne lehet, ha kitart nem Jehova, hanem a Tanúkból álló környezete mellett.
2020. okt. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

5

Kérlek ird meg nekem azt a verset, mely szerint Isten népét, Krisztus egyházának nevezik.

Csak azért kérdezem, mert Jézus nem egyenlő a mindenható Istennel, amire több Biblia vers is bizonyiték. Köztük az is, amikor a választottjait testvéreinek nevezi. A mindenható Isten pedig senkit nem nevez testvéreinek.

Jézus hittestvéreinek nevezi azokat akikkel egy Isten imádnak, aki Jézus Istene is, ahogy ezt ki is jelentette.

(Máté 28:10) 10 Jézus akkor ezt mondta nekik: „Ne féljetek! Menjetek, számoljatok be a testvéreimnek a történtekről, . . .

(János 20:17) . . .. Inkább menj el a testvéreimhez, és mondd meg nekik: »Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.«”

Vajon Istennek is van Istene? Jézus kiről tanuskodott, hiszen azt irja Róla, hogy Hű tanuja Istenének.

(Jelenések 1:5) . . .Jézus Krisztustól, aki „a hű tanú”, „az elsőszülött a halottak közül” és „a föld királyainak uralkodója”!. . .

(Jelenések 3:14) . . .: Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú, Isten teremtésének a kezdete:

Ha Isten teremtésének kezdete, akkor hogyan lehetne mindenható Isten, vagy azzal egyenlő? És miért mondjaJézus Istenről hogy Egyedüli?


Ezt összhangban az irásokkal megtudod nekem magyarázni, és bizonyitani, hogy ennek ellenére Jézus a mindenható Isten akinek a nevéről nevezi a népét? És Ő a saját nevét szenteli meg? Illetve a saját nevét kell megszentelni az ima szerint?

Ugyan is Jézus az Istent úgy nevezte, hogy "Mi Atyánk", és nem úgy, hogy a Ti Atyátok. Vagy is Jézus Atyja is.

Mert akkor a Biblia más részesi hamisak. Az utolsó napokat illetően

2020. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!