Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bűne az egy jehovista vallásún...

Bűne az egy jehovista vallásúnak ha valaki felhivja a figyelmét arra,hogy hamis vallásban van és azok ellenére benne marad?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 10:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

9

"Jehova Tanúi erős érzelmi zsarolásnak vannak kitéve"


Hatalmas tévedés. Én semmilyen zsarolásnak nem vagyok kitéve. Egyéni saját meggyőződésem a Biblia alapján, és az mindegy melyik Bibliáról beszélünk, hogy A Szent irást Jehova Isten ihlette, és nem Jézus Krisztus, nem is ez volt a neve a Földre Jövetele előtt.

Kérlek ird már meg nekem, hogy mi volt a neve Jézusnak emberi léte előtt,

Amit állitólag megkell szentelni. Ugyan is a héber iratok sehol nem beszélnek Jézus nevéről, csak az Atyjáról, akinek van személyes neve.

Ez a vers pedig mit jelent? szeretném ha elmondanád nekem, tudatlannak:

(Zsoltárok 83:18) 18 Tudják meg az emberek, hogy te, akinek a neve Jehova, egymagad vagy a legfelségesebb Isten az egész föld felett.

(2Mózes 6:3) 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de nem tártam fel nekik teljesen, hogy mit jelent a nevem, a Jehova név.

Vagy ez a Prófécia igazából hazugság?

(Ézsaiás 2:2–4) 2 Az utolsó napokban Jehova házának hegye szilárdan áll majd a hegyek teteje fölött. Magasabbra emeltetik a domboknál, és minden nemzet oda fog özönleni. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének a házához! Ő oktatni fog bennünket az útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyét. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


Az utolsó napokban Jákob Istenéhez jönnek majd. Vajon ki Jákob Istene?

Jézus a Krisztus?

A Biblia sehol nem irja, hogy krisztus nevéről nevezik majd a népét Istennek. DE arról tanuskodni fognak, hogy Ő a megváltó, ami nem egyelő azzal, hogy a megváltó a mindenható Isten.

Hiszen Isten azt irja Róla, hogy elküldi a követét, vagy is nem Ő fog eljönni, hanem a megbizottja.

2020. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#9: Mivel szilárdan, rendíthetetlenül hiszel Jehovában, persze hogy nem zsarolnak, hiszen nem akarsz elmenni, mivel őszintén hiszel.
2020. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Olvasd el, hogyan lett Jézus Istenből ember, 3 különböző bibliafordításban.

Ha ezután sem hiszed, hanem inkább emberi tanításnak hiszel, akkor azt már tőled fogja számonkérni az Úr majd az utolsó napon.



Filippi 2:5 Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

Filippi 2:5 Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt:

Filippi 2:5 Az a gondolkodásmód és szándék uralkodjon bennetek, amely a Krisztus Jézust jellemezte.

Filippi 2:6 A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő.

Filippi 2:6 mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel,

Filippi 2:6 Ő ugyanis, minden tekintetben Istenhez volt hasonló, sőt, egyenrangú volt Istennel. Ehhez azonban nem ragaszkodott mindenáron, mint jogos tulajdonához, hanem

Filippi 2:7 Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

Filippi 2:7 hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult;

Filippi 2:7 mindenről önként lemondott, és beleegyezett abba, hogy szolga legyen. Amikor a Földön megszületett és emberré lett, valóban olyan is volt, mint egy szolga.

Filippi 2:8 És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

Filippi 2:8 megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.

Filippi 2:8 Amikor külsejét tekintve úgy élt, mint ember, megalázkodott, és tökéletesen engedelmeskedett Istennek. Még akkor is engedelmes volt, amikor emiatt meg kellett halnia. Igen, a kereszten történt halála pillanatáig engedelmes maradt,

2020. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ezt szerencsére csak Isten tudja, hogy bűn e vagy sem. Az biztos, hogy aki nincs megtérve, az nem érti a Bibliát, a tanúk pedig egyértelműen nem értik. Itt van ez egy jó példa:

Jézus Krisztus, az Isten Fia evangéliumának kezdete.

Márk 1:1 RÚF


Miután Jánost fogságba vetették, elment Jézus Galileába, és így hirdette az Isten evangéliumát:

Márk 1:14


Gondolod nem fogják fogcsikorgatva kimagyarázni ezt az egyértelmű dolgot? Tulajdonképpen az indok is nagyon fontos, hogy miért vannak bent és miért ragaszkodnak egyértelmű hazugságokhoz. Ezen az oldalon is megfigyelhető, hogy legyen bármilyen elmebeteg az őrtorony tanítása, menjen bárhogy szembe a Bibliával, ők makacsul ragaszkodnak hozzá. És nem a Bibliához! Hanem a szervezet magyarázatához.

Engem nem nagyon érdekel már, hogy ez saját bűnük e vagy sem, a lényeg az, hogy igyekeznek másokat is magukkal rántani. Nekik az evangélium azt jelenti, hogy jól kell viselkedni. Én már nem is akarok beszélni sem velük erről. Ahogy számukra elméjükben beteg az, aki elhagyja a szervezetet, úgy nekem is ugyanez minden tanú.

2020. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak a Tanúk, az adventisták is agymosottak.
2020. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, az adventisták milyen Bibliában nem szereplő tant találtak ki? Mert úgy tudom, ők hisznek a Szentháromságban és nem ájulnak el sorra, mint a hitesek.
2020. okt. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
16# pl senki nem kerül a mennybe, mert csak halálalvás van. Vagy csak az üdvözül, aki szombatot tart (made by elenwhite), Jézus nem ivott bort, csak mustot és a többi.
2020. okt. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
14es szerintem azért rántanak magukkal embereket,mert mint tudnivaló nem Istentől van ez a szervezet,és aki uralkodik náluk ez a célja hogy sok embert vigyenek tévutra,romlásra,avagy a hamis vallásba.
2020. okt. 9. 21:26
 19/19 anonim ***** válasza:
Egy valamit viszont ne feledj kérdező, és ez nyugtat meg engem is. Isten bármilyen tévtanító hatalmánál nagyobb és hatalmasabb. Ha ő ki akar emelni valakit, akkor ki is fog.
2020. okt. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!