Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Biblia valóban Isten...

Ha a Biblia valóban Isten szava, akkor miért lehet kiolvasni belőle olyan hamis próféciákat, mint 1914 (Jehova tanúi), 1844 (adventista) vagy 2011 (Harold Camping)?

Figyelt kérdés
Ateistaként inkább egy komolytalan könyvnek látom, amiből minden szélhámos azt olvas ki, amit akar.
2020. okt. 8. 11:45
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert ezek az adatok hiteltelenítik a Bibliát. A Szentírás olvasása egy rakás szélhámost termelt ki, ami megkérdőjelezi, hogy Isten áll mögötte.


Más könyvek termelnek ki ilyen embereket.

2020. okt. 8. 14:00
 12/52 A kérdező kommentje:

*más könyvek nem termelnek ki ilyen embereket. Kivéve az olyanokat, mint pl. a Korán...


Hát ezek a "szent könyvek" már csak ilyenek. :-)

2020. okt. 8. 14:01
 13/52 anonim ***** válasza:
94%
Nahát, egy ateista aki komolytalan könyvnek látja a Bibliát, képzeljétek el mennyire meg vagyok lepve...
2020. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
47%

A felhasználás módja alapján, NE tekintsd "hiteltelennek" a Bibliát.

Nem hiteltelen,mert létező, valószínűleg(!) egykoron létező tekercsek és feljegyzések, a zsidók és keresztények által szentnek és Istentől sugalmazottnak tekintett könyvek gyűjteménye, amelyek a hit és az erkölcs mércéi a vallási közösségekben.

Egészen egyszerűen a jelentését, a világi hatalmak határozták(-zák) meg.

Az "ellentmondásokra" épül a vallás sokrétegűsége.

Ortodox,katolikus,református...stb.

Mindegyik egy adott korszak Biblia értelmezését tekinti "igaznak".

2020. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
93%

Nana!

Az, hogy csalárd emberek mindenfélét kiolvasnak belőle, hogy az együgyű buta embereket megvezessék, közel se jelenti azt, hogy a Bibliával van probléma. Sokkal inkább a hamis prófétákkal, tévtanítókkal, akik többek között kiolvasták belőle az 1914-et is.

2020. okt. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
24%

"Ha a Biblia valóban Isten szava, akkor miért lehet kiolvasni belőle olyan hamis próféciákat, mint 1914 (Jehova tanúi), 1844 (adventista) vagy 2011 (Harold Camping)?"

Nem lehet kiolvasni. Ha jól tudom ezekhez még társul a saját "próféciája". Pl. Ellen White (adventista) is úgy számolta ki, hogy Isten a dátumot megmutatta neki egy próféciában. Később, mikor elmaradt a világvége, azzal magyarázta ki, hogy Isten keze pont eltakarta a lényeget, így csak tippelt. Ez volt az adventista 1844.


Kérdező, jobban jársz, ha magad olvasod a Bibliát, mert ha a bibliaellenes szennyoldalakról szeded a marhaságokat, mindig beégés lesz a vége, olyan könnyen lehet cáfolni ezeket. Mint pl. az evolúció nevű materialista, istenellenes marhaság. Vagy a nagy bumm. Ezeket egy 5 éves gyerek is cáfolja logikailag, és akkor még nem beszéltem a természettudományos buktatókról.

Szóval megéri hinni Jézusban és a Bibliában, hacsak nem az a cél, hogy szándékosan átverve magunkat, elkárhozzunk. Ilyet persze épeszű ember nem tenne, ugye? Ezért inkább utánajárunk, hogy mi is az igazság.

Még természettudományos diploma sem kell az evó buktatásához, ami persze nekem megvan. Annyi az előnyöm, hogy még adekvátabban és részleteiben is bőven tudom cáfolni a törzsfejlődést.

A legtöbb materialista/ateista valójában sátánista, kezeld őket megfelelő gyanakvással.

Sok sikert!

2020. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
22%

"Ateistaként inkább egy komolytalan könyvnek látom, amiből minden szélhámos azt olvas ki, amit akar."

Hát akkor ne ateistaként nézd, és pár év alatt be lehet látni, h a Biblia igaz és Isten szava

2020. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

"Kérdező, jobban jársz, ha magad olvasod a Bibliát, mert ha a bibliaellenes szennyoldalakról szeded a marhaságokat, mindig beégés lesz a vége, olyan könnyen lehet cáfolni ezeket. Mint pl. az evolúció nevű materialista, istenellenes marhaság. Vagy a nagy bumm. Ezeket egy 5 éves gyerek is cáfolja logikailag, és akkor még nem beszéltem a természettudományos buktatókról"


A Bibliát többször végigolvastam, komolytalan könyv. Ha komoly lenne, akkor nem lehetne kihámozni belőle olyan marhaságokat, mint ami a fent említett szélhámosoknak sikerült. Az Íliászból soha senki nem olvastott ki hamis próféciákat, pedig abban is benne vannak az istenek.


Sem a Nagy Bumm-ot, sem az evolúciót nem cáfolta meg senki sem. A kreacionizmus nem egyenlő a természettudománnyal. Szóval te meg vagy tévesztve.

2020. okt. 8. 19:26
 19/52 A kérdező kommentje:

#17


Évekig hívőkent olvastam. És nem látom bizonyítottnak, hogy igaz lenne. Azt viszont már látom, hogy erre a könyvre alapozni életet, komolytalan.

2020. okt. 8. 20:36
 20/52 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,


A Bibliából NEM lehet kiolvasni világvége dátumot. A Megváltó megfeszítésének dátuma benne van ugyan kódoltan az Ószövetségben, azt egyes zsidók fel is ismerték, de világvége dátum NEM szerepel benne, sem direktben, sem kódoltan. Sőt, ez szerepel benne:


Jézus tanítása:


31

Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim soha el nem múlnak.

32

Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya.

33

Figyeljetek, vigyázzatok és imádkozzatok; mert nem tudjátok, mikor jő el az az idő.


Tehát minden számszerű világvége dátum a Biblia alapján is csak merő spekuláció, a múltra esők ráadásul be sem teljesedtek (csak átmagyarázták a spekulációt kitalálók hívei: nem is ezt jelenti, hanem amazt, stb.).

2020. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!