Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Biblia valóban Isten...

Ha a Biblia valóban Isten szava, akkor miért lehet kiolvasni belőle olyan hamis próféciákat, mint 1914 (Jehova tanúi), 1844 (adventista) vagy 2011 (Harold Camping)?

Figyelt kérdés
Ateistaként inkább egy komolytalan könyvnek látom, amiből minden szélhámos azt olvas ki, amit akar.
2020. okt. 8. 11:45
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
0%

30

Alpári és gőgös vagy. Levizsgáztál...

Hamis jóslat... Te mondod meg, hogy mi hamis és mi nem? Mit foglalkozol mások hitével? Nincs asszony, gyermek, munkahely? Problémák az életben? Ez a legnagyobb gondod?


"a sok hülye benn maradt"

Anyukáddal is így beszélsz? Mit vétettek neked azok az emebrek, hogy te így nyilatkozz róluk? Elvették a kenyered? Kifosztottak? Jószerivel nem is ismerhettél senkit, aki akkor élt és te mégis a nagy gőgödtől vezérelve kijelented valakiről, hogy hülye, mert hisz valamiben. Levizsgáztál emberségből, az biztos.

Miután megtanulsz normálisan beszélni és tolerálni a másikat, gyere vissza a társadalomba, addig inkább hanyagold a vitákat,mert csak gyalázkodni tudsz egyelőre.

2020. okt. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#31


Hát ezen most felnevettem :D Miután a Napnál is világosabban, letagadhatatlanúl rámutatott a vitapartnered ,hogy bizony voltak s vannak hamis jóslásai Jehováéknak te elkezdesz személyeskedni és emlegetni az anyját, párját, gyerekeit. Ez annyira klasszikus érvelési hiba-jelenet volt ,hogy az már nosztalgikus. Mindjárt felrakok egy valamilyen régi klasszikus számot s előveszem a családi fényképalbumot lapozgatni ;D.

2020. okt. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
0%

32

Esetleg ócsároló partner. Én nem neveztem hülyének senkit, azokat sem akik másban hisznek. Nem nevezek egy vallást sem hamisnak és csak azért mert nem értek egyet valamivel még nem mondom, hogy tényszerűen hamis.

Lapozgass amit akarsz, elsőre talán egy civilizált viselkedésről szóló könyvet

2020. okt. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#33


“Nem nevezek egy vallást sem hamisnak és csak azért mert nem értek egyet valamivel még nem mondom, hogy tényszerűen hamis.”


Akkor olvasd el mégegyszer az egész beszélgetést. Jósoltak egy világvégét x dátumra, majd miután nem teljesült be megmásították a jóslatot egy teljesen más jóslattá. Mi ez ha nem hamisítás ? Ez tény ,hogy megtörtént akárhogy próbálod szépíteni a dolgot. Sőt, még linket is kaptál az összes többi jóslatról.

2020. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
0%

34

Én is adtam egy magyarázatot, de ahogy észrevettem, itt a csapból is csak a gyűlölet folyik. De ez van.

Van akinek nincs jobb dolga, mint hogy folyton üssön egy felekezetet, amely nem illik bele az ő hitvilági elképzelésébe.

De ettől a hit még mindig hit marad és szubjektív. Ezért hit és nem törvény. Ezért van a világon többezer keresztény felekezet.

2020. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
23%

A "jehova" "tanúi" világvége jóslatainak hamisságát a pár millió jehovás híven kívül a 6 milliárd ember észreveszi és elítéli.


A jehovázók pedig 10-12 hamis dátum után is (mert kb itt tartanak már) kitartanak rendületlenül.


Erre mondta egy okos ember (Einstein), hogy:


"Az emberi butaság és a világegyetem végtelen. Bár az utóbbiban nem vagyok olyan biztos!"

2020. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
100%

"Hamis jóslat... Te mondod meg, hogy mi hamis és mi nem?"

Nem, ezt továbbra se én mondom meg. Mindenki, aki nem súlyosan értelmi fogyatékos, láthatja, hogy hamis. A személyeskedésed és magánéletemet firtató megjegyzéseid hidegen hagynak. Mivel már mással nem tudtok védekezni, személyeskedő támadásba kezdtek. Jellemző rátok.


Minden egyes jóslatotok hamisságát bizonyítja puszta létünk. Mert nem jött el egyik időpontban se az általatok megjósolt világvége. Ráadásul a kivált igaz hitű jehovásokkal kapcsolatban is hazudtál. Nem szép dolog.


"Az emberi butaság és a világegyetem végtelen. Bár az utóbbiban nem vagyok olyan biztos!"

Ez egy nagyon jó idézet, mert vannak olyan idióta emberek, akik benyalták a világvége dátumokat, s miután nem jött el se 1914-ben, majd a már módosított 1915-ben, azt is benyalták, hogy valami láthatatlan dolog történt helyette, amit úgy se tudnak ellenőrizni. Hát vannak ilyen buták sajnos.

2020. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
0%

36

Nem hinném hogy 6 milliárd embernek mások hite a legnagyobb baja. Pl én alig tudok valamit a buddhizmusról, mert nem érdekel és mert semmi közöm hozzá. Ugyanígy nem hinném, hogy egy buddhistának az én hitem élete legnagyobb baja.

De jó, hogy 6 milliárd embert nem bánt a korrupt és bálványimádó katolikus múlt, a sok háború és az igazságtalan kivégzések, terror. Jó, hogy ez úgy megállja a helyét és hogy ez belefér.


37

Nem én hülyéztrm le másokat. Ráadásul olyanokat akiket nem is ismertem vagy akik már talán rég halottak. Te voltál a nagyvagány aki megteheti hogy csak úgy lehülyézzen valakit, mert ez menő neki.

Ahogy látom, most már idióták is.

Megkérdezhetem, hogy te minek vallod magad? Világrengető zdeninek? Te vagy AZ okos? Örülök ha igen, tudom kihez forduljak akkor.

2020. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
Látom érdemben már nem tudsz felelni. Totálisan megbuktál.
2020. okt. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
0%

39

A te szemedben. Mert eleve hülyének és idiótának könyveltél el. Hiába, ez a szinted.

Az érdemi felelésre pedig ajánlom, hogy olvasd vissza ezeket a "hülyék", "idióták" címszóval rendelkező kommenteket

2020. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!