Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanui és más szervezete...

Jehova tanui és más szervezetek miért nem segitenek a rászorulókón? miért nem osztanak ételt,ruhát,a többi kereszténynek nevezett szervezetek csak miért a krisnások?

Figyelt kérdés
télen is csak a krisnások osztanak ételt a blaha lujza téren,egy kereszténynek nevezett társulatot sem láttam még kaját osztani vagy ruhákat.
2020. okt. 21. 18:00
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
83%

Valóban? Akkor várunk szeretettel a Szeretet Misszionáriusai (ismertebb nevükön Teréz anya nővérei) otthonaiba. Ebédosztásnál úgy 80-100 körüli a hajléktalanok száma, akik szoktak jönni (ez Budapest). Elfér még pár segítő kéz. De fürdetni is lehet magatehetetlen embereket vagy kötést cserélni, ha az szimpatikusabb.

Én ugyan csak néhányszor voltam a távolság miatt, de a Katolikus Karitász helyi szervezetével szoktunk az itteni rászorulókon segíteni. Pl. minden évben kétszer van országos tartós élelmiszergyűjtés. A keresztény egyházi segélyszervezetek túlnyomó része (pl. Katolikus Karitász, Máltaiak, szegénygondozó rendek) régebb óta működik, mint hogy a krisnások egyáltalán léteznek... Abban igazad van, hogy a jehovisták tényleg nem csinálnak ilyesmit, de azért a kereszténység nem (csak) ők...

De egyébként nem arra kaptunk meghívást Krisztustól, hogy azt nézzük, hogy a másik mit (nem) tesz meg, hanem arra, hogy mi tegyük meg. A szeretetszolgálatnak számos területe van, nem csak az ételosztás. Ki-ki találja meg azt, ahol segíthet.

2020. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:

7

"az a belső parancs, hogy csak egymáson segitsenek"

Nincs belsőparancs, és nem csak a testvéreimnek segitek, ha módom van rá.

Te nem előszőr a családod tagjain segitessz?

Olvasd csak el, hogy az első keresztények, mely özvegyeken, rászorúltakon segitettek?

Nem más vallásban levőkön, hanem akik a hitben testvéreik. Akik már bizonyitottak, hogy nem enni mennek oda.

2020. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

-Nem más vallásban levőkön, hanem akik a hitben testvéreik. Akik már bizonyitottak, hogy nem enni mennek oda.-


Látod még nem is szégyeltek ilyet leirni. Igazi keresztény példa elöször nézd meg hogy ő is jehovista legyen,nem hiszem hogy a biblia azt irja hogy legyen személyválogatás amikor segitetek. Mondjuk a jehovisták nem keresztények,nem várhatjuk el ezeket az alapelveket.

2020. okt. 22. 08:28
 14/55 anonim ***** válasza:
100%

Csak nyugodtan sarkitsd ki a gondolataimat.

Megnéznélek, amikor adományt osztassz, hogy kiknek adsz előszőr. A hozzádtartozóknak, vagy idegeneknek? S ha fogytán van az étel, megosztanád-e előbb idegennel, mint a családoddal?

Mert a szád az nagy. Tudod még Jézus is azt mondta, hogy sokkal inkább vannak közelebb hozzá, akik Isten akaratát teszik elsőhelyre az életükben, mint a vérszerinti rokonai. Ezt TE sem cáfolhatod, és máris látható, hogy milyen alapja van a vádaskodásodnak, és a gyűlölet keltésnek.

Mit gondolsz kiknek prédikált előszörr jézus, az idegeneknek,vagy a valamikori népnek?

Még az asszonynak is azt mondta, hogy elsősorban az elveszett juhokhoz jött, és nem más emberekhez, akik a világban szenvedtek.

(Máté 12:48–50) . . .„Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét a tanítványai felé, ezt mondta: „Nézd, ők az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én testvérem és anyám.”

Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.....

2020. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

-Megnéznélek, amikor adományt osztassz, hogy kiknek adsz előszőr. A hozzádtartozóknak, vagy idegeneknek? S ha fogytán van az étel, megosztanád-e előbb idegennel, mint a családoddal?-


Bocs nem tudtam,hogy ilyen rossz az anyagi helyzeted.



De az is levan irva a bibliában hogy a rászorulókon kell segiteni,és nem elöbb elküldeni,hogy térj meg és ha megtértél majd segitek rajtad,főleg nálatok állitolagos keresztényeknél,a világiak akkor ezek szerint sokkal jobbak emberileg? hmm.

2020. okt. 23. 00:01
 16/55 anonim ***** válasza:

JT ott segítenek, ahol arra a leginkább szükség van. Pl. katasztrófa sújtotta területeken.


Jelenleg senki nem tudja bebizonyítani, hogy Magyarországon lennének olyan emberek, akik hasonló segítségre szorulnának.

2020. okt. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
egyetértek ebben,a lényeg hogy valahogy kibújjanak ez alól,Magyarországon nincs egy darab ember sem aki segitségre szorulna.
2020. okt. 23. 09:20
 18/55 anonim ***** válasza:
Milyen, katasztrófa sújtotta területről tudsz jelenleg Magyarországon?
2020. okt. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
Ez csak mind kibúvó,egyszerübb lenne azt mondani csak ott segitünk ahol vulkán kitörés van,ügye Magyarországon egyhamar nem lesz,duma,duma,süket duma. Jellemzi a szervezetet a segitőkészségük is nemcsak a hamis tanaik.Nemcsak a katasztrófa sújtotta területeken van szükség segitségre,de kiváncsi lennék arra ha már itt tartunk hogy a vörös iszap katasztrófánál milyen sok sok segitséget nyujtottak vagy az árviznél. Mindig csak a Máltaiak,ökumenikus és más általuk fikázott egyházak segitettek.Shame! Képmutató egy banda,sok embert megvezetnek! De egy antikrisztusi szervezettől mit várhatunk,nem Istentől való az egyész igy jó se való tőlük.
2020. okt. 23. 13:02
 20/55 anonim ***** válasza:

13

Nem,nem írja, hogy személyválogató legyen bárki is. Az első századi keresztények akkor valami nagy bűnöséletű sebkiháziak voltak, mert nem rohantak a többistenhitűeknek gyűjteni például?


19

Akkora szád van, mint egy barlanglyuk. Értsem úgy, hogy ha te veszel a fiadnak egy sportcipőt, egyből a szegényeknek adod? Vagy értsem úgy, hogy minden pénzed eladományozod? Értsem úgy, hogy te bizony minden emberen segítesz, függetlenül hogy közel állnak hozzád vagy sem?

Nem kell álszentnek lenni, nem ettől lesz valaki ember.

2020. okt. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!