Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki szerint féltette a hatalmát...

Ki szerint féltette a hatalmát Isten? Ki ért egyet azzal, hogy Isten nem igazságos és rengeteg embert megöletett?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 12:40
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
10%
20-as, kit érdekel a Biblia, ha itt vagy Te és a Kérdező, akik Istennél sokkal jobban tudnátok irányítani a Világegyetemet 😂😂
2020. okt. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Dehogyis 😃 Hisz csodás világban élünk, ahol végtelen empátia és tolerancia van az összes emberben, és nem voltak népírtások, háborúk, mindenki szeret mindenkit 😃
2020. okt. 26. 20:03
 23/44 A kérdező kommentje:
Álomvilág 😃 mindig is fájdalmas volt az igazság 😌
2020. okt. 26. 20:04
 24/44 Anahystor ***** válasza:
54%

A Biblia úgy tűnik éppen téged nem érdekel, mivel nem veszel tudomást arról, hogy mi van benne leírva!


Jelenleg ugyanis (láthatóan nem érted, és másról beszélsz - szalmabáb érvelés [link] nem a világegyetem jobb irányításáról beszélünk, hanem a BIBLIA konkrét idézésével alátámasztva mutatom ki, hogy az abban leírt isten egy morálisan nulla megalomán narcisztikus tömeggyilkos.


Ha ez neked nem tetszik elkezdheted cáfolni tételesen a 13-as hozzászólásomban felsorolt állításaimat.

Arra ugye nem vagy képes?


Az ostoba "Isten a leg..." szajkózására pedig nem vagyunk vevők... kár vele próbálkoznod...

2020. okt. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
74%
Régen foglalkoztam már Ószövetségi részekkel... ideje lenne felfrissíteni a tanultakat!
2020. okt. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
0%

#24, nincs mit cáfolnom, ezek így vannak, ahogy leírtad.

Az ókori zsidó szerzők Isten leírását pedig az ókori zsidó nép lelkületében érdemes keresni, ezért én szívesebben olvasgatom az Új-szövetséget, vagy a Bhagavad-gítát, ami alapján viszont tényleg "Isten a leg..."

Istent megítélni ugyanakkor továbbra sem tartom helyénvalónak, mert nincs hozzá minimális, releváns képességünk se!

2020. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 Anahystor ***** válasza:
71%

A problémát ott látom, hogy az Újszövetség és az Ószövetség egy könyvben szerepel, és a kereszténység sehol nem deklarálta, hogy az Ószövetség véres kezű istene bármiben is különbözne, sőt Jézus maga kijelentette, hogy az Ószövetség megváltoztathatatlan, valamint maga a Biblia ( a benne foglalt írások) Istentől ihletettnek vannak nyilvánítva.


Persze mondhatod, hogy az Ószövetség a zsidó nép kreálmánya, és nem Istentől ihletett, csak ebben az esetben el kell számolnod a következőkkel:


Nem Isten teremtette a világot (vagy legalábbis erre nem utal semmi)

Nem volt eredendő bűn, mert ez a történet a zsidó nép lelkületének visszatükrözése

Nem vehetők figyelembe az Ószövetségi próféták jóslatai, melyek Jézusra vonatkoznak

Jézus keresztáldozata indokolatlan, mivel nem történt eredendő bűn.



Hozzáteszem még, hogy az Újszövetség Istene éppoly véreskezű, mint az Ószövetségé, lévén saját ÁRTATLAN!!!! fia(?) véráldozata kell neki ahhoz, hogy megbocsájtson egy el sem követett bűnt.

2020. okt. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
18%

T. Anahystor!

Oké, akkor legyen neked a Te hited szerint, ítéld meg Istent egész nyugodtan, nekem meg engedd meg, hogy buta emberként feltétel nélkül szeressem Istent, akkor is, ha holnap az egész Földet mindenestül kitörli az Univerzumból.

7 éves korukban már elég sokan kritizálják az oktatási rendszert, azon belül az tanitójuk módszereit - sok esetben persze igazuk is lehet -, de valójában halvány lila fingjuk sincs, hogy miért kell még hússzor leírniuk a "p" betűt, amikor már jól megy, és miért kell tornasorba állniuk, hiszen az aztán tényleg tök fölösleges.

Részemről itt befejeztem, üdv. M.

2020. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
22%
azért van egy könyvben, hogy a keresztényelleneseknek legyen min rugózni. Természetesen a ker.-ek tudják, hogy felülírta az ÚSz-et, és azért kellett új - szövetséget kötni. De szerencsére kapható külön könyvben is, sőt az egyes evangéliumok is megjelentek külön-külön. én is zárom soraim :)) rugózzatok tovább!
2020. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Anahystor ***** válasza:
100%

"ítéld meg Istent egész nyugodtan.."

Köszönöm a hozzájárulásodat, megteszem.


"Istent megítélni ugyanakkor továbbra sem tartom helyénvalónak, mert nincs hozzá minimális, releváns képességünk se!"

Ez a te véleményed, szerintem pedig az ember eldöntheti, hogy adott cselekedetet saját morálja szerint helyénvalónak tartja, vagy sem.


"engedd meg, buta emberként feltétel nélkül szeressem Istent"

Megengedem, vallásszabadság van, Te nyugodtan szeresd feltétel nélkül... a te dolgod.


Csak itt az érveléshez ennyi édeskevés, tehát egészségesebb ha inkább a VALLÁS témakört olvasgatod, és nem ide irkálsz a Valláskritika rovatba olyan válaszokat, melyek csupán vágyvezéreltek, de valós érvelést nem tartalmaznak. Persze szólásszabadság van, tehát nyugodtan írhatsz érvelési hibás vagy akár buta válaszokat is..., de minek?


---


"Természetesen a ker.-ek tudják, hogy felülírta az ÚSz-et"


Értem, tehát felülírja, azaz az Ószövetségben elkövetett bűnöket semmissé teszi az Újszövetség....

Nem is ugyanaz az Isten, aki csecsemőket gyilkolt.

Ez egy Újszövetségi Újisten, a régi csak a béta verzió volt, de most az új patch már javítja a hibákat.

Csak akkor helyesebb lett volna az egészet újra indítani, mert így a mentésben még hemzsegnek a hibák!!!


Még egy pillanatra visszatérve ide:

"Természetesen a ker.-ek tudják, hogy felülírta az ÚSz-et"

Tehát eszerint ha ma valaki ma felgyújtja a házadat, de holnap megállapodik veled, hogy ilyet többet nem tesz, akkor a házad le sem égett? Világos!

2020. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!