Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki szerint féltette a hatalmát...

Ki szerint féltette a hatalmát Isten? Ki ért egyet azzal, hogy Isten nem igazságos és rengeteg embert megöletett?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 12:40
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
33%

"Ki ért egyet azzal, hogy Isten nem igazságos és rengeteg embert megöletett?"

Igazságos, azért öletett meg annyi embert. Nyilván egy istenellenesnek nem célja felfogni a magyarázatot és nem is ismeri az ószövetségen belül a mózesi vagy törvény szövetség lényegét.

A bűnért halál jár mindenkinek, Isten az egész emberiséget megölhette volna, úgy lett volna igazságos, úgyhogy ne nagyon reklamáljon senki az igazságért, mert gyakorlatilag a saját halálos ítéletéért reklamálna.

De Isten az igazság mellé behozta a kegyelmet is. Az ószövetség, azon belül a törvényszövetsége arra volt hivatott, hogy az ember belássa, hogy bűn van benne, ebből a bűnből szabad erejével nem tud szabadulni, és hogy mi jár a bűnért.

Ezért a törvény Krisztusra vezérlő mester.

Nem egyszerű ezeket belátni, de Pál apostol segít a leveleivel és bizony ha az ember szívből keresi Isten igazságát, ha hiszitek, ha nem a Szentlélek is beszáll a játékba és megnyitja az értelmünket. De nekem is kellett 6 év, mire a lényeget felfogtam, megtanultam, logikailag ellenőriztem, stb. Én is törvénykező voltam, nem olvastam Pált, helyette zagyva teológiákat tanultam, melyek mindig ellentmondásosak voltak + a Bibliának is ellentmondtak. Pállal ez megszűnt. Minden világos, érthető, és istenien csodálatos.


Úgyhogy ne reklamáljatok itt, ne lázadozzatok Isten ellen, hanem próbáljátok felfogni a Biblia üzeneteit, hogy ti is jól járjatok, áldásotok legyen Krisztusban és örök életetek legyen.

2020. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
36%

"Az ostoba "Isten a leg..." szajkózására pedig nem vagyunk vevők... kár vele próbálkoznod..."

HA nem félnétek Istentől és a Bibliától, ne nyugtalankodnátok itt a vallási rovatokban évek óta.

Nem próbálkozunk, nem akarunk téged és a magadfajtát meggyőzni, hidd el, nekem nem lesz abból gondom, hogy te átvered magad és elkárhozol. Próbáld kilogikázni, hogy kinek ártasz vele. Hidd el, a hívőkkel nem szúrsz ki, ha örök halálba küldöd magad:)

Mi azért válaszolunk, mert sokan hozzászólás nélkül is olvasgatják a fórumot, keresve az igazságot, és megtérnek a válaszaink miatt. Akárhogy küzdötök ellene.

2020. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
48%

Hát a Sátánnal, mint állítólagos "kísértővel" - vajon mi lehet a helyzet? Ószövetség és Újszövetségi részekben esik róla említés?


Valaki, aki teológiát is tanult? Válaszolna?

2020. okt. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
#3-as, írd ki a kérdésedet, ne más kérdése alatt offolj!
2020. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
#34-es - jobbulást! a kérdező elfogadta, te meg beleugatsz, amihez semmi közöd - na ez az off.
2020. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
#35, tévedésben vagy, nekem van közöm hozzá, de téged ki kérdezett, miért ugatsz bele a nagyok dolgába?
2020. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
öö 36 #3-ast írtál, és besértődtem.
2020. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

#3,(#35), ezennel megkövetlek, nem neked szántam, kérlek ne haragudj!

Valójában a #33-nak szántam, hogy ne itt kérdezze, amit akar, hanem írjon ki új kérdést!

Szép estét!

2020. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
Jó éjszakát, szép álmokat neked is!
2020. okt. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
43%

Embertudattal akarod megérteni az istentudatot? Ne reménykedj. Ismered az alábbi viccet?

Kislány olvasgat a repülőn, mire a mellette ülő ateista hozzáfordul:

-Tudod kislány, az idő gyorsabban múlik, ha beszélgetsz az utastársaddal.

Erre a kicsi hölgy összecsukja a könyvét, és udvariasan válaszol.

-Rendben. Miről szeretnél beszélgetni?

-Mondjuk beszélhetnénk arról, hogy nincs semmilyen Isten, se

mennyország, se karma, se élet a halál után! -dobja fel a témát

kárörvendő mosollyal az ateista.

A kislány elgondolkodik, és így szól:

-Rendben, de előtte hadd kérdezzek én valamit. A lovak, a tehenek és

az őzikék is nagyjából ugyanazt legelik igaz? Füvet. Akkor miért van

az, hogy a lovak gombócokat kakilnak, a tehenek nagy lepényt, az őzek

meg apró pici bogyókat hagynak maguk után?

Az ateista szemmel láthatóan meglepődik. Kikerekedett szemekkel csak

annyit válaszol:

-Fogalmam sincs.

Erre a gyermek:

-Nos akkor már csak az a kérdés maradt, hogy mitől érzed magad olyan

okosnak, hogy Istenről, mennyországról, karmáról, vagy halál utáni

életről beszélj nekem, mikor még a szarhoz sem értesz!

Zárta le a beszélgetést a kislány, és ment vissza olvasni.

2020. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!